Bilmek istediğin her şeye ulaş

Serkan Köse, 

Girişimci

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (flickr.com/photos/koseserkan ve instagram.com/koseserkan), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Paz - 12:28

Serkan KöseCan Cam kişisini takip etmeye başladı

Can Cam, Öğrenci, @cancam

Kasım 29 - 16:17

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

inploid harika bir portal, sizce neden popüler olmadı?

Oldu olmaz mi fakat eski dinamizmini kaybetti ki cok dogal. Kac tane farkli soru sorabilirsin? Bir noktada donguye giriyorsun.
Kasım 29 - 16:16

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

inploid harika bir portal, sizce neden popüler olmadı?

Ülkemizde soru sorma kültürü pek yaygın olmadığından olsa gerek, hep bir cevap verme hevesindeyiz. Kendime dair öz eleştiride bulunuyorum. Sorularımızın saçma ya da gereksiz görülmesinden endişelendiğimiz için soru sormaktan da korkuyoruz. Ben döngüye girdiğimizi değil, soru sormaya cesaretli kişi sayısının azlığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir şekilde kullanımını ilkokul-hatta anasınıfı- seviyesine çekmeyi başarırsak, bence muazzam fikirler ve sorular gün yüzüne çıkabilir. Fakat o kitle okuma yazmayı öğrenmeye başladığı an soru sormayı unutmaya başlıyor :)
Kasım 22 - 08:48

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Senaryo yazımı için özelleştirilmiş ücretsiz program önerebilir misiniz?

Celtx çok iyidir. Eskiden ücretsiz idi ama şimdi ücretli olmuş. Eski ücretsiz versiyonunu bulursanız oldukça işinizi görecektir. Açıklama kısmında siz de bahsetmiştiniz şimdi farkettim ama eski versiyonlarını bulabilirsiniz belki.
Kasım 16 - 13:12

Serkan KöseTolunay kişisini takip etmeye başladı

Tolunay, Avcı, @tolunay1

Kasım 2018

Serkan KöseKayıp Sembol kişisini takip etmeye başladı

Kayıp Sembol, Öğrenci, @kayipsembol

Türkiyenin en iyi eğitim platformu http://kayipsembol.net 'e hoşgeldiniz. Amacımız kolay ve basit bir şekilde eğitim hakkında içerik üretmektir

Ekim 2018

Serkan KöseErcan Erdi kişisini takip etmeye başladı

Ercan Erdi, Öğrenci, @ercanerdi

Kitaplar, filmler, psikoloji ve hayvanlar ile samimi bir birey.

Ekim 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Beyindeki asetilkolinin görevi nedir?

Asetilkolin, Merkezi sinir sisteminde yer alan bir kimyasal transmitterdir. (İleticidir.) Aynı zamanda da birçok organizmanın (insanlar dahil) parasempatik sinir sisteminde yer alır. Asetilkolin nöronlar ve kas hücreleri arasındaki sinaps kısmında bulunur. Kolinerjik denilen sinir uçlarından salgılanan asetilkolin, dokularda vs organlarda gereken uyarıyı yaptıktan sonra kolinesteraz denen bir fermentle yok edilir ve böylece etkisini kaybeder. Asetilkolin çizgili kas (iskelet kası) liflerindeki reseptörlere bağlanarak kas hücresine Na+ içeri girmesini ve voltaja duyarlı kalsiyum kanallarının açılması ile depolarize olan kas hücresinin kasılmasını sağlar. Bu işlem olmaması felce neden olur.

Beyin
Asetilkolin, öğrenme ve hafıza ilgilidir. Beyinde asetilkolin içeren nöronlar bulunur. Beynin hipokampüs kısmında, yeni anılar oluşturmaktan sorumludur. Beyinde oluşan asetilkolin eksikliği Alzheimer hastalığına neden olmaktadır. Bu nedenle hafıza ve anıların unutulmaması açısından beyinde önemi büyüktür. Asetilkolin aynı zamanda, parasempatik sinire etki ettiğinden, kalp atışının yavaşlaması, tükürük salgısının artması, bronş lümeneninin daralması, mesane
hareketlerinin artması gibi etkilerin gerçekleşmesine neden olur.

Eylül 2018

Serkan KöseHarun Pehlivan kişisini takip etmeye başladı

Harun Pehlivan, Information Technology Founder Ceo Blogger Initiative Research And Development, @harunpehlivanit

http://www.doyoubuzz.com/harun-pehlivan

Eylül 2018

Serkan Köse  bu yazıyı beğendi:

Dolar Neden Yükselir?

Dolar Neden Yükselir? Sorusunda cevap vereceğiz. Dolar, Euro gibi yabancı paralar yükselmesi neye bağlı olarak gerçekleşir? Türk lirası neden değer kaybeder? Merak edilen sorunun doğru cevabını bulmaya hazır mısınız?
Gelişmekte olan ülkelerde döviz sıklıklar değişken bir haldedir. Ekonomi tam olarak gelişmişlik düzende olmamasına bağlı etkenlerde kur bu ülkelerde oldukça fazla hareket edebilir.Döviz kuru; yabancı para birimlerinin yerli para birimi karşısında değerlenmesidir.
Döviz kurunu etkileyen faktörler
IMF, FED kararları, Avrupa ekonomileri, ülkenin cari açığı, dış ticaret oranları, ülke para birimine olan talepler, ülkedeki enflasyon oranları, ülkedeki ekonomik politikalar, yurt içi ve yurt dışı faiz oranları, ülke ekonomisinin gelişmişliği, ülkedeki turizm gibi bir çok denenle yerli para yabancı para birimleri karşısına değer kaybedebilir.
ülkemizde gelişmekte olan ülkeler arasında yer almakta, yaşadığımız ülkenin yukarıda saydığımız nedenler dışında orta oğudaki savaş, sınırlardan gelen göçmen, cari açık, ekonomik politikalar gibi bir çok nedenle son zamanlar beklentilerin üzerinde tahminler gelmesi ile doların Türk lirası karşısında değer kazanmasına neden oldu.
Dolar veya Euro Yükselme nedenlerinden biride, ithal ettiğiniz mallar ve hizmetler, ihraç edilenlerden fazla ise cari açık oluşturmakta. Oluşan cari açık ise dolar kurunun değerlenmesine sebep olmaktadır.
Ülkede enflasyon artığında ise yerli paraya talep azalır ve talebin azalması ülke para biriminin dolar kuru karşısında değer kaybetmesine neden olur.
Ülke içindeki siyasi kararlarda doların yükselmesin sebep olmakta, faiz artırma kararları gibi durumlarda dolar kurunun düşmesi ve artmasına neden olur. Bir çok etken değişken ekonomi nedeni ile oluşmakta.
Türk lirası nasıl değerlenir?
Ülkemizde istikrarlı siyaset olması önemlidir. Bahsettiğimiz istikrar siyasi parti istikrarı değil, ekonomik kararlarda alınan istikrardır. Üretime yatırım ve ithalat fazla ise, kısaca aldığınız az sattığınızda fazla ise paranın değer kazanmaya başlar. Üretime dayalı büyüm varsa, bütçe açığı azalmış ise ülke parası değerlenir.
Ülke içinde turizm gelirleri, katma değeri yüksek ürün ve her yıl üretimle büyüyen ekonomi modeli, yurt dışı ülke borçlarının bitmesi ile kişi başına düşen milli gelir artığında ülke parası değerlenir.
Umarız en kısa sürede dolar ve diğer ülke para birimleri karşısında değerlenmiş Türk lirası olması dileğimizle.
Eylül 2018

Serkan KöseIlbey kişisini takip etmeye başladı

Ilbey, Çevre Mühendisliği Öğrencisi, @munevverilbey

Ağustos 2018

Serkan KöseFizik konu başlığını takip etmeye başladı.

Fizik

Fizik (Eski Yunanca: φύσις fisis “doğa”) maddeyi, maddenin uzay-zamanda hareketini enerji ve kuvveti de kapsamak üzere bütün ilgili kavramla...

Ağustos 2018

Serkan Köse bir yanıt verdi.

Albert Einstein'ın ikizler teorisi bana saçma geliyor vücudun yaşlanma süreci ile evrende hızlı hareket etmenin ne alakası var. Lütfen biri beni aydınlatabilir mi?

Einstein'e göre zaman görelidir ve ışık hızına yaklaştıkça zaman yavaşlar. Dolayısı ile aslında vücudun yaşlanma süreci değişmez ama hissettiği/yaşadığı zaman değişir. Örneğin; bir hücrenin ömrü 100 gün olsun. Dünyadaki ikiz kardeşte 100 gün sonra bir hücre ölüp yenisi yapılırken, evrende hızlı hareket eden ikiz kardeş için bu zaman daha yavaş işleyeceği için hücre evrendeki ikiz kardeşe göre 100 yine günde ölür ama dünyadaki zamana göre kıyaslandığında aslında bu 100 günden daha uzundur (göreli olarak böyledir).

Yani dünyada 1 hücre öldüğünde uzaydaki ikiz kardeşte henüz o hücre ölmemiştir ve daha zamanı vardır. Dolayısı ile daha geç yaşlanacaktır.
Ağustos 2018

Serkan KöseFaik Saracoğlu kişisini takip etmeye başladı

Faik Saracoğlu, Emekli, @faiksaracoglu

Ağustos 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

İş yeri için açtığım internet sitemin ve instagram facebook gibi sosyal ağların giriş sayılarını takipçi sayılarını nasıl arttırabilirim?

  • Düzenli ve sağlam içerik ile doğru etiket kullanımı burada çok etkili
  • Farklı insanları takip edip onlardan gelecek etkileşim
  • Instagram'a reklam vermek
  • Takipçi sayısı fazla olan kişiler üzerinden reklam almak
  • Google üzerinde bir seo desteği sağlanması (internette görünmesi diğer sosyal medya sitelerini de artırır)
  • Takipçi kasma programları
Ağustos 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

DNS araması başarısız hatası nedir? Son zamanlar da çok sık oluyor. Bazı sitelere giremiyorum.

Birçok DNS sağlayıcı Türkiye'ye özel optimizasyon yapmadığından bağlantı kesilmeleri gibi anlık sorunlar yaşanması mümkün olabiliyor. 80.80.80.80 ve 80.80.81.81 IP'lerini kullanarak kesintisiz ve hızlı bir şekilde özgürce DNS kullanabilirsiniz.
Ağustos 2018

Serkan KöseFurkan Aktaş kişisini takip etmeye başladı

Furkan Aktaş, Öğrenci, @furkanaktas

A.F.A

Ağustos 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Slackware işletim sisteminde Wi-Fi ayarlarını nasıl yaparız?

Cd /etc/sysconfig/network-scripts/ altında mevcut ağ alanları vardır "vi AlanAdıXXX" ile girip gerekli ayarlamayı manuel olarak yapabilirsin eğer gui tabanlı kurduysan "startx" yazıp grafik arayüze ulaşmayı deneyip arayüzdende yapabilirsin.
Ağustos 2018

Serkan Köse bu yanıtı beğendi:

Linux'ün server dağıtımlarından hangisini kullanıyorsunuz ve neden?

Biz şirket olarak Redhat linux dağıtımını kullanıyoruz nedeni versiyonlarına olan desteği ve güvenilir bir dağıtım olması.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

2051 Kişi   155 Soru

Türkiye

940 Kişi   375 Soru

ASP.NET

271 Kişi   142 Soru

inploiders

350 Kişi   165 Soru

Yazılım

3179 Kişi   561 Soru

.NET

1474 Kişi   87 Soru

Bilgisayar

2614 Kişi   443 Soru

Türkiye Sorunları

1152 Kişi   239 Soru

Donanım

520 Kişi   96 Soru

İşletim Sistemleri

172 Kişi   60 Soru

Nissan Micra

9 Kişi   0 Soru

inploid Yardım

88 Kişi   88 Soru

İletişim (inploid)

135 Kişi   16 Soru

Davul

19 Kişi   10 Soru

Fotoğraf Makinesi

363 Kişi   58 Soru

İnternet Teknolojileri

1253 Kişi   171 Soru

Teknoloji

1973 Kişi   585 Soru

Patent

107 Kişi   34 Soru

Hayvanseverlik

111 Kişi   25 Soru

İnternet

2607 Kişi   541 Soru

Basketbol

181 Kişi   46 Soru

Akrep Burcu

14 Kişi   5 Soru

Akademik Kariyer

145 Kişi   29 Soru

Call Of Duty

17 Kişi   1 Soru

Crysis 2

11 Kişi   1 Soru

Atatürkçülük

88 Kişi   13 Soru

Blackberry Curve 9300

5 Kişi   2 Soru

Formspring.me

61 Kişi   2 Soru

Twitter

421 Kişi   120 Soru

Facebook

804 Kişi   185 Soru