Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sevda Özer, 

Ressam

Ressam Sevda Özer inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 6 takipçisi var.

Kasım 2013

Sevda Özer bir yanıta alt yorum yaptı

Aşk bu, elinde olan bişey değil. Aşkta herşey mübahtır.
Evli birine aşık olmak tamamıyle yanlıştır. Evli olduğunu bilmezsen saklarsa o ayrı! Ama kör gözün kör parmağına bile bile bu işin üstüne gidiyorsan vah ki vah. Adam veya kadın, evli olan muhtemelen evlilikte git öte devresine girmiştir muhtemelen, heyecan aramaktadır ve de bu durum bir müddet sonra sizin ilişkinizde de olacaktır. Ez cümle öğrenir öğrenmez tekmeyi atın yelkeni başka limanlara :) Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. 6 Milyarlık dünyada bir dolu insan var karşınıza çıkacak.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

AÖF'te Adalet okuyan öğrenciler DGS ile hukuk fakültesine geçiş yapabiliyor mu?

Tabii ki yapılabiliyor. Benim kardeşim bu yıl başladı. Rehberlik servisleriyle görüşerek tercihlerimizi değerlendirdik.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Küçük bir çocuğa öğretilmesi gereken en önemli şeyler nelerdir?

Her ne olursa olsun doğru söylemesi gerektiği bilmelidir. En önemlisi de gerektiğinde hayır demesini öğrenmelidir. Vücudunun sadece kendine ait olduğunu ve istemediği sürece kimsenin ona dokunamayacağını bilmesi gerekir.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Küçük bir çocuğa öğretilmesi gereken en önemli şeyler nelerdir?

Herkesi kendi gibi sanmaması ve aşkın düşündüğü gibi bişey olmayacağı.
Ekim 2013

Sevda Özer bir yanıt verdi.

Kübizm akımı nedir?

Aynı anda bir obyjeye nesneye canlıya yani resmedilen şeye yukardan aşadan sağdan soldan önden arkadan bakabilmektir. Biraz geometrik ifadeler olur.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Kübizm akımı nedir?

Eşyaların ve figürlerin resimsel anlatımında perspektif kurallarının gözetilmediği farklı açılardan olan görüntülerin aynı anda gösterilebildiği, Picasso nun önderliğindeki resim sanat akımı.
Ekim 2013

Sevda Özer bir yanıta alt yorum yaptı

Şöyle ; aynı anda bir obyjeye nesneye canlıya yani resmedilen şeye yukardan aşadan sağdan soldan önden arkadan bakabilmektir. Biraz geometrik ifadeler olur
Bir nesnenin farklı açılarının tek bir yapıtta, keskin hatlar kullanılarak kotarılmasıdır. Örneğin Picasso'nun farklı açılardan ele alınmış yüz figürleri gib.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Güzel sanatlara hazırlanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Dikkat kesilmeyi gerektiren tek mevzu çizim yapmak. El durmasın çalışsın.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Reggae müzik ne demektir?

Reggae ( okunuşu; Regi ) , Jamaika'ya özgü bir müzik türü. Jamaika usulü rock diye geçer. Kökleri calypso, ska/rocksteady, rock'n roll ve hatta rythm and blues a dayanır.
Reggae'nin, genel olarak ska, dub ve ragga gibi Jamaika'ya özgü tüm müzik türlerini tanımlamak için kullanıldığı sanılsa da yanlış bir algıdır, reggae ska ve rocksteady ile akraba fakat başlı başına apayrı bir türdür. 1960'larda Jamaika'da ska ve rocksteady müziklerinden esinlenilerek doğmuştur. Temposu ska ve rocksteady'ye göre daha yavaştır. Özellikle roots reggae türü rastafarianizm ile içiçedir. İnanç, aşk, barış, yoksulluk, eşitsizlikler gibi temalar barındırır. 1970'lerden itibaren dünyada popülarite kazanmıştır. Efsanevi sanatçı Bob Marley reggaenin dünya çapında tanınmasını sağlamıştır. ALINTI WİKİPEDİA
Ekim 2013

Sevda Özer bir yanıt verdi.

Üniversite ve bölüm seçerken nelere dikkat etmeli? Nasıl karar verilmelidir?

Çevrenin ne istediğine değil kendinin ne istediğine dikkat ederek karar vermeli.
Ekim 2013

Sevda Özer bir yanıta alt yorum yaptı

Olur mu canım aynı ağacın farklı dalları . Kromozom sayıları bile farklı. Bir fare kadar bile insanla aynı dalda sayılmazlar......
Aslında bu soru kendini cin sananların evrime inananları çarptıklarını düşünmeleri için sorulmuş bir sorudur. Her saçma evrim karşıtı sitede bu soruyu sorarlar (özellikle Adnan Hocacılar)... Aslında cevap çok basittir ki insan maymundan gelmez, maymunla insan aynı ağacın farklı dallarıdır. Tıpkı kedigiller gibi: Bugün sokak kedisi veya evdeki evcil kedi de kedigillerdendir, Afrika savanalarındaki aslan, kaplan, pars vs. de. Peki evimizdeki kedi neden aslanlaşmıyor? Çünkü ayrıldıkları dallar farklıdır...
Daha basiti ve en güzeli, şu evrimi 'insan maymundan geldi' kadar basit bir cümleye indirgeyen anti-evrimci görüşü bir kenara bırakıp, bir müzenin prehistorik seksiyonuna gidip o döneme ait taş aletlere bakmak, o zamanın iklimini düşünmektir. Acaba hangi el yapısı o jilet gibi taş aletleri kullanmış olabilir veya hangi beden yapısı o soğuk hava şartlarına dayanmış olabilir vs. diye sormak gerekir...
Evrimin dinle ilgisini ise buraya yazdığım cevaptan bakabilirsiniz: inploid.com/t/tanrinin-var-olup-olmadig...
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Maymundan geldiysek neden şimdiki maymunlar insan olmuyor?

Maymundan gelme aslında şöyle değerlendirilebilir; Mutasyan ve mutasyonun modifikasyona dönüşmesi. Mesela önceki insan bedenlerini incelediğimizde ağız yapıları maymunlar gibi daha geniş, dişleri daha sağlam ... Sebebi o dönemde ateş henüz bulunmamış ve bir çok sebze meyve keşfedilmemiş. Bundan dolayı daha çok avlanarak besleniyorlar ve avladıkları hayvanın etini pişirmeden çiğ tüketiyorlar, nereyi geliştirirsen orası baskın görünür sporcuların vücut yapması gibi. Bu dönemdeki insanlarında ağız yapıları genişliyor. Her yer ağaç ev vb. yok ağaç kovuklarında yaşıyorlar tırmanmam tutunma vb. de gelişiyor kollar uzuyor... Yani biraz yaşam şartlarından kaynaklı. Fakat şöyle bir şey var ki, ben buna kısmen inanırım. Kuran'da fazla azıp sapmadan dolayı (kadın ile kadın ve erkek ile erkek birliktelikleri ilk sebep gösterilir) bir kavmin maymuna çevrildiğinden bahseder. Yani tezat bir inanış var. Şimdiki maymunlar maymun olarak yaratıldığı için dönüşüme uğramıyorlar ama onlarda da illaki mutasyonlar söz konusudur.
Ekim 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Hiç bıkmadan dinlediğiniz şarkı hangisidir?

My Lady D'arbanville
James Brown - I Feel Good
Beter Böcek - Shake Senora (Jump in the Line)

Bu üçünden hiç bıkmadım.
Eylül 2013

Sevda ÖzerRasih Uğur Uyanık kişisini takip etmeye başladı

Rasih Uğur Uyanık, Mimar, @mimarankara

Eylül 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Herşeyi öğrendiğimiz için mi soru sormayız, yoksa bilmediğimizi gizlemek için mi?

Bebeklikten başladı. Sen sus, karışma böyle şeylere, sen bilmezsin anlamazsın cümleleri ile karşılaştı daha ilk sorularında. Önce okulunu oku, ödevini yap sonra kitap okursun. Okuma, araştırma, merak etme demiyorum sana, et ama hobi olarak... dediler biraz büyüdüğünde. Kendisiyle dalga geçildiğinde için o da başladı dalga geçmeye soru soranla. Korktukça dalga geçti, geçtikçe daha çok korktu soru sormaktan. Zaten yaşamını idame ettirmek için bu bildikleri yeterdi. Sınavdan geçmek 50 puan almak, ödev yapmak için nasıl kopyala yapıştır yapılır. Askere gidecekti verilen ilk öğüt; "ne önde dur ne arkada kal". İşe girdi, sonra askerdeki öğüt ve tüm birikenler kulağında. Ve sonra çocuğu oldu. Nasıl büyüdüyse öyle büyüttü. Peki geri kalanlar... Onlar da merak ettikleri sadece kendilerine kar kaldı. Çünkü kimse merak etmediği için paylaşamadılar.
Eylül 2013

Sevda Özer bir yanıt verdi.

Bir haftada 5 kg nasıl alınır?

Sadece kafanı rahatlatarak. Mutlu olarak. Aslında herkes sinirliyken daha çok yemek yendiğini söyler fakat,bence mutluken yenir.Çünkü herşey sana güzel görünürken yiyecekelrde görünür ve en önemlisi yediğin yarar:D:D:DBirazda bencil olacaksın. Çok fazla herkesi kim nededi ne yaptı,yok böyle mi düşündüki filandı falandı ....amannnnnnnn salla gitsin herşeyi bak nasıl kilo alıyorsun:) bende işe yaradı mesela:)
Eylül 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

Bana mimarlıktan bahsedebilir misiniz? Üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulmak kolay mı?

Üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulmak kolay değil ama zor da değil... Çok kolay değil çünkü yeni mezun olmuş olma ile birlikte idealizmin etkisi ile Türkiye ' de çok tatminkar iş bulmak zor çünkü çok mezun var ve kaliteli iş bunun oranında az. Bunun yanında mimarlığa sadece tasarım yapma görüşü ile bakılınca da ( ki yeni mezunlar genelde hemen tasarım yapabileceklerini sanırlar çok kişiye nasip olmaz) biraz zorlanılır iş piyasasında. Ama aslında mimarlığın birçok kolu var. Sadece tasarım değil bunun uygulanması, doğru malzemelerin bulunması, hayata geçirmenin planlanması ... Ve mimarlar haricinde piyasa tecrübemle söyleyebilirim ki kimse bu işleri düzgün yapamıyor. Yani aslında mimara çok iş düşüyor ve iş bulmakta çok zorlanılmıyor. Ama ben kardeşim sadece planlama yapıyorum tasarlamıyorum ki hiçbir şey diyen mimarlar için iş az ...
Eylül 2013

Sevda Özer bu yanıtı beğendi:

FMF (Familial Mediterranean Fever - Ailevi Akdeniz Ateşi) hastalığı ve riskleri nelerdir, nasıl tedavi edilir?

Bu hastalık ta en belirgin özellik nefesi kesercesine şiddetli karın ağrılarıdır ve karında genelde batma şeklinde hissedilir. Brusella , halk arasında bilinen adıyla : "Yavru atma", "Malta humması" veya "Dalgalı humma" gibi hastalıklarla aynı içeriği gösterir. Aslında Ebru Özkanın 'ın bahsettiği gibi bölgesel bir hastalıktır fakat, Akdeniz şehirlerinde bu şiddetli sancılar hafifler. Kişilerde kısırlık yapabilir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Resim

266 Kişi   53 Soru

Sanat

627 Kişi   108 Soru

Sanatçı

111 Kişi   36 Soru

El Sanatları

37 Kişi   4 Soru

Natürmort

9 Kişi   1 Soru

Joe Hill

8 Kişi   0 Soru

Leonardo Da Vinci

20 Kişi   4 Soru

İllüstrasyon

31 Kişi   1 Soru

Mimari Tasarım

531 Kişi   91 Soru

Doğa Resimleri

1 Kişi   1 Soru

Klasik Resimler

4 Kişi   1 Soru

3D Resim

29 Kişi   1 Soru

Yağlı Boya Resim

16 Kişi   2 Soru

Komik Resimler

8 Kişi   2 Soru

Mimarlık

417 Kişi   138 Soru

Elvis Presley

2 Kişi   1 Soru

İç Mimarlık

286 Kişi   62 Soru

Görsel Tasarım

35 Kişi   11 Soru

İlginç Resimler

3 Kişi   0 Soru

Dünya Tarihi

519 Kişi   116 Soru

Medya

272 Kişi   47 Soru

Projeler

434 Kişi   51 Soru

Mimari

197 Kişi   134 Soru

Google

339 Kişi   106 Soru

Üniversite

418 Kişi   203 Soru

Google+

13 Kişi   9 Soru

Photoshop

641 Kişi   38 Soru

Çevre

90 Kişi   40 Soru

Video

63 Kişi   59 Soru

Yapı

42 Kişi   12 Soru