Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sihirli Mouse, 

Art Director

Art Director Sihirli Mouse inploid.com'da 1 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Temmuz 2014

Sihirli Mouse bir yanıta alt yorum yaptı

söyledikleriniz yanlış demiyorum aslında ama tam olarak sanırım aklımdakini anlatamadım. Bugün Seo ile ilgili her anahtar kelimede ön planlarda listelenebiliriz değil mi. Fakat ziyaretçi girer alacağını alır, belki sitenin adresine dahi bakmaz, fakat facebook'un kuruluşuna baktığımız zaman ortada seo yok. Başka birşey var. işte bu başka bir şey konusunda fikir arıyorum arkadaşlar
Markanın web sitesi olur aslında. Soru anlamsız.
Açıklamada bahsettiğiniz şey SEO' dur.
Temmuz 2014

Sihirli Mouse bir yanıta alt yorum yaptı

bence verdiğiniz cevap anlamsız. Burada marka olan bir web sitesinden bahsediyorum. bir marka olan bir şirketin web sitesinden bahsetmiyorum. markalaşmak başka bir şey seo çok başka bir şey
Markanın web sitesi olur aslında. Soru anlamsız.
Açıklamada bahsettiğiniz şey SEO' dur.
Haziran 2014

Sihirli Mouse bir yanıt verdi.

Site üyelik aktivasyonlarında eposta veya SMS olarak hangisini güvenilir buluyorsunuz?

Benim şahsi kanaatim sms onayı çok daha iyidir. Spam üyelik ve diğer riskler göz önünde bulundurulduğu zaman artı yönü çok fazla. Ayrıca insanlar sms onayı ile üye oldukları sitelerde daha sahiplenici daha doğru bir deyimle kendisini daha çok oraya aitmiş gibi düşünüyorlar diyebilirim. Ayrıca üyelerin gsm numaralarının site sahibinin elinde olması demek toplu smslerle kendisini hatırlatmak için çok güzel bir yol.

tabi bu bahsettiğim husus güvenlik değil reklam ile ilgili ama.
sms ile üye alımı yapan sitelerin daha ciddi olduğunu düşünürüm her zaman. Nihayetinde smslere adamlar ücret ödüyor bu adamlar bu işi ciddiye alıyorlar ciddi bir yapılanma ki böyle uygulamaları var. gibi bir kanaat oluşmakta.
Haziran 2014

Sihirli Mouse yeni bir  soru  sordu.

Haziran 2014

Sihirli Mouse bir yanıt verdi.

Üniversite hayatımın yanında yazılıma başlamak ve yazılım üzerinden meslek sahibi olmak istiyorum. Bilginin sıfır olduğunu varsayarsak nereden nasıl başlamalıyım?

Kurslarda eğitim vermiş biri olarak söyleyebilirim ki kursta bilgi edinemezsin. Kendi kendini geliştirmen gerekmekte. Bunun içinde en kollayı sırası ile html > css > javascript > sonrada zamanla karar vereceğin programlama dilini öğrenmek en sağlıklı yol olacaktır. Bunun için html css ve javascript için kullanabileceğin ücretsiz kaynakları sanalkurs.net, erbilen.net soru sorup çözüm bulmak için uzmancevap.org, gibi sayfalardan faydalanabilir ve çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsin. Temel mantığı çözdükten sonra kafanda çizeceğin bir projeyi hayata geçirerek bilgilerini pekiştirebilirsin. Programlama kısmına gelince öncelikle algoritma üzerinde çalışmalı sözde kod pratikleri yapmalısın. Daha sonra hangi programlama dilini kullanacaksan. Örn: java, C# ile ilgili bir çok döküman ve sample project bulabilir bunları inceleyerek ve editleyerek öğrenebilirsin. Burada önemli husus bu konuda hiç bilgi olmasa da mesleki yatkınlık. Kimileri şıp demeden anlarken kimilerinin yatkınlığı yoktur daha zor anlar veya anlayamaz. Başarılar dilerim.
Daha Fazla