Bilmek istediğin her şeye ulaş

Selçuk Uzun, 

İnşaat Mühendisi

İnşaat Mühendisi Selçuk Uzun inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Mayıs 2012

Selçuk Uzun bir yanıt verdi.

Deneyim arayan bir firmaya, deneyimsiz bir mimar olarak başvurup işe başlayabilmek için nasıl bir strateji geliştirilmelidir?

Programları iyi bilmenin yanı sıra tasarımcı ruhunu ortaya koyman fikirlerini açık şekilde aktarabilmen yaratıcı ve yenilikçi olduğunu ispatlaman gerekir.
Mayıs 2012

Selçuk Uzun bu yanıtı beğendi:

İnşaat mühendisleri ne yapar? Çalıştığı sahalar nerelerdir?

Mühendisliğin anası olarak da kabul edilen inşaat mühendisliği askeri mühendislikten sonra gelen en eski temel mühendislik dalıdır ve ingilizce kelime anlamı "Civil Engineering" yani medeniyet mühendisliği olarak geniş bir içeriği barındırmaktadır.


İnşaat mühendisleri sahada ve büroda çalışabilmektedirler.

İnşaat mühendisleri yapı,ulaştırma,hidrolik,malzeme,deprem gibi bir çok alanda çalışabilir. bina, baraj, hava alanı, köprü, yol, su kemerleri, liman, kanalizasyon, su şebekesi yapımında; yapı malzemesi fabrikalarında ve deprem inceleme birimlerinde görev alabilir.

Mayıs 2012

Selçuk Uzun bir yanıt verdi.

Bir yapı kaç şiddetindeki depreme dayanır?

Öncelikle şiddet depremden sonra meydana gelen hasarın derecelendirilmesidir.yani 10 şiddetinde bir deprem olmuş dediğimiz zaman bölgeki binaların,köprülerin vs yapılarının yuzde 80 hasar görmüş demektir.Burada depremi büyüklük olarak tanımlamamız gerekir.neyse bir inşaat mühendisi olarak sisteminizi merak ettim patentli oldugu için paylaşmanızda sakınca yoktur sanırım.tanıtım ile ilgili dökümanlarınız payşamanızı bekliyorum.
Mayıs 2012

Selçuk Uzun bir yanıt verdi.

En dayanıklı inşaat yapılabilecek geometrik şekil hangisidir?

Simetrik yaptıktan sonra şeklin çok önemi yok.
Daha Fazla