Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sinem Oz, 

Öğrenci

Psychology Ψ

Nisan 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Neden çoğu inploid kullanıcısı, 'google' arama motorunu kendisi keşfetmiş gibi cevaplar veriyor?

Çünkü,
Neden çoğu inploid kullanıcısı, 'google' arama motorunu kendisi keşfetmiş gibi cevaplar veriyor? Sorusunun cevabını google da bulamazsınız.
Nisan 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

İngilizce öğrenmenin temelinde ezberlemenin yeri nedir?

Arkadaşım ezberlemek tamamen gereksiz olan bir şey. Ezberlenen unutulur. Tekrar olursa daha geç unutulur. Bunu refleks haline getirmek gerekiyor. Biz doğduğumuzdan bu yana duyarak öğreniriz yaşayarak öğreniriz. Bunun için başka bir dili öğrenmek istiyorsan o dili hayatına sokman gerekir. Attığın adımı bile o dili öğrenene kadar o dilde düşüneceksin. Konuştuğun herşeyi ingilizce düşün. Ve level 1 den başlayarak hikaye kitaplarını okumaya başla kelime öğrenmende sana faydalı olacak en iyi şey. Grammer o kadar önemli değil. Önemli olan Refleks haline getirebilmek. Bol bol kitap oku. Kelime ezberlemekle olmaz bu iş. Kelimeleri öğrenmeyle olur. Kolay gelsin umarım faydalı olur. Başarılar.
Nisan 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Reklamların insanlar üzerindeki psikolojik etkisini ölçümlemek için hangi parametrelere bakmalıyım?

Noropazarlama isimli kitap bununla ilgili onemli ipuclari veriyor, oneririm
Mart 2015

Sinem Oz bir yanıt verdi.

Mart 2015

Sinem Oz bir yanıt verdi.

Daha 1. sınıfta ve okumayı henüz öğrenmiş minicik yürekli öğrencileri, sürekli okuma yarışları düzenleyerek zehirleyen dengesiz öğretmenler için söylecekleriniz nelerdir?

Yaptiklari cok yanlis tabikii de! O yavru o yasta basliyor ezilmeye, kendini yetersiz bulmaya, utanmaya ve okuldan sogumaya. . .
Mart 2015

Sinem OzHayal Gücü konu başlığını takip etmeye başladı.

Hayal Gücü

Hayal gücü, imajinasyon veya imgelem zihinsel görüntüler oluşturabilme veya birinin zihninin içinde kendiliğinden görüntüler üretebilme yeti...

Mart 2015

Sinem OzYabancı Filmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Yabancı Filmler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mart 2015

Sinem OzSinema konu başlığını takip etmeye başladı.

Sinema

Sinema, herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla kar...

Mart 2015

Sinem OzKişilik konu başlığını takip etmeye başladı.

Kişilik

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mart 2015

Sinem OzSosyoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Sosyoloji

Toplum bilimi ya da sosyoloji (Fransızca: sociologie) toplum ve insanın etkileşimi üzerinde çalışan bir bilimdir. Toplumsal (sosyolojik) ara...

Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Babalar neden kızlarını aşırı yoğun bir duyguyla korumak istiyor? Her şeyi kısıtlamak bir çözüm müdür?

Aslında biraz empati ile bu problem çözülebilir. Erkeklerde güçlü olma aileye güvende tutma duygusu vardı. Bu duygunun yanında diğer erkeklerde olabilecek potansiyelleri de bilmektedir. Bu yüzden eşi ve çocuklarına özellikle kız çocuklarına karşı onları daima koruma çabasındadırlar. Bu duygunu bu günlerde daha yoğun bir şekilde yaşanmasının ise insanların daha çabuk arkadaş bulması sosyal medyanın yanlış kullanılması ve televizyonlarda bu türden haberlerin sanki iyi bir durummuş gibi en ince ayrıntılarına kadar irdelenmesi kişileri özellikle de kız çocuğu olan babaları tedirgin etmekte ve kendisini daha rahat hissetmekten ziya de çocuğuma bir şey olmasın duygusuyla kısıtlamalar getirmektedir. O yüzden bir babanın gözüyle olayları gözlemlerseniz haklılık payını görebilirsiniz. Tıpkı sizin gözünüzle baktığımızda haklı olduğunuz gibi. . .
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

Mihmandar /İskender PALA
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Bir tartışmaya girdiğimde herkes bağrışmaya başlıyor. Ne susuyorlar ne de tam anlamıyla beni dinliyorlar. Konuşma fırsatı bile vermiyorlar. Bu konuda ne yapabilirim?

Aslında böyle durumlarda yapman gereken durup ortamı bir gözlemlemen eğer bulunduğun grup seni ilk 3 dk fark edip susmuyorlarsa zaten o grup dinleme veya iletişime geçmede çok zorlanacağın bir gruptur. Böyle durumlarda o gruba uygulaya bileceğin küçük çaplı etkinlikler veya hikayeler grubun dikkatini sana vermesini sağlayacak ve sonucunda onları etkin dinlemeye davet etmiş olacaksın.
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Birileri gidince ya da duygusal olarak benden uzaklaşınca çok acı çekiyorum. Sevince çok seviyorum. Çok çabuk dağılıyorum. En yakın arkadaşlarımdan biri başka bir şehre gitti üç hafta boyunca toparlanamadım. Duygusal bir çöküş yaşıyorum sandım, sonra geçti. Okulda da en sevdiğim öğretmenim gitti ve bir daha okulu eskisi kadar sevemedim. Bunun psikolojide bir tanımı var mıdır?

Aslinda bu yaşadiğin durum bütün insanlarda olmakta fakat bazi insanlarda biraz daha farklilik arz etmektedir. Durumunuzun değerlendirmesini yapmak ve bunun sizin üzerinizde ki baskisindan kurtulmak için yakin çevrenizde veya bulunduğunuz okul bünyesinde psikolog, psikolojik danişmana gitmenizi öneririm. Bu gibi durumlar yer yer benimde başima gelmekte. Benim bu duruma ilişkin duyum eşiğim daha düşük olduğu için kolayca atlata bilmekteyim. Sizinde kendi isteğiniz ve istediğiniz biriyle bu konuyu konuşup çözüm aramanizda fayda olacaği kanatindeyim.
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden ne şekilde atarsınız?

Ben ce önce evinize gidin sonra kıyafetlerinizi çıkartıp gündüz yaptığınız işleri gözünüzde canlandırın aslında ne kadar güçlü biri olduğunuzu bu gününde onca işe rağmen altından kalktığınızı fark edin. Sonra zaten siz ne yapacağınızı biliyorsunuzdur. Hayatta hiç kimse sizi neyin rahatlatacağını sizden daha iyi bilemez. . .
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Lider olmak için neler yapmak gerekir?

Size şunu söyleyebilirim ki lider herkes olamaz o insana doğuştan gelen bir yetenektir. Liderlik vasfı kazana bilirsiniz. Bir liderin yapabildiği konuma erişebilirsiniz fakat bu sizin iyi bir lider olduğunuzu göstermez. Öncelikle kalıtımsal olarak bunun donanımına sahip olup sonrada bu konuda yeteri kadar uygun şartlar olunca siz çaba sarf etmeden lider olabilirsiniz. . .
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Bir kadının mesleği, bir erkeğin ona bakış açısını etkiler mi?

Etkiler çünkü kişiler yaptıkları mesleğin etkisi altında artik o özellikleri kazanır ve aslında toplumda yeni bir sosyal yüz kazanır bu sebepten de bayanların kendi kişilik ve cinsiyet özellikleriyle uyuşan işlerle uğraşması erkek topluluğunda daha net olarak algılanabilir ve birlikteliklerin daha uzun soluklu olmasını sağlayabilir .. .
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Sizce kıskanmak hastalıklı bir duygu mudur yoksa ilişkide gerekli midir?

Kıskançlık olağan bir durumdur eğer biri eşini veya sahip olduğu şeyi diğer kişilerden kıskanmıyor sa sorun var demektir; tıpkı kişinin sevdiğini başkaları görmesin diye öldüresiye kıskanmasının sorun olduğu gibi. Ne çok ne hiç yeteri düzeyde olması gerekir. Bu biraz kaygıya benzer kişide çok olması veya hiç olmaması kişide problem oluşturabilir. Bu yüzden yeteri düzeyde olması idealdir.
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Reklamların insanlar üzerindeki psikolojik etkisini ölçümlemek için hangi parametrelere bakmalıyım?

Bu konuda çalışmanın kapsamını bilmek lazım gruplarda etkili olabilecek parametreler farklı olabilir. Reklamlarda oynuyan oyuncunun cinsiyeti , kullanılan arka plan veya üründe hangi ozellik vurgulanmak istendiği olabilir. . .
Mart 2015

Sinem Oz bu yanıtı beğendi:

Uyku neden gereklidir, uykuda geçen zamana yazık değil mi?

Uyku insan vücudunun dinlenmesi metabolizmanın kendisini toplaması için gereklidir. İnsan vücudu uykuda iken tamamen durmasa da durma noktasına yaklaşarak vücudun kendini toparlamasına bir sonraki uyanıklılık halinde daha verimli çalışabilmeyi sağlamaktadır. Yapılan deneylerde insanların 1 haftaya kadar uykusuz kalabildiği fakat 1 haftadan sonra dikkat dağınıklığı sonucu meydana gelen kazalara sebep oldukları gözlemlenmiş gözleri açık olduğu halde uyku haline geçtikleri gözlemlenmiştir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Çocuk Ve Genç Psikolojisi

535 Kişi   81 Soru

Psikoloji

2917 Kişi   968 Soru

Toplum Psikolojisi

224 Kişi   34 Soru

İnsan Psikolojisi

294 Kişi   64 Soru

İnsan Davranışları

3849 Kişi   962 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Psikoloji Araştırmaları

130 Kişi   48 Soru

Reklamcılık

103 Kişi   23 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2204 Kişi   590 Soru

Eğitim

4381 Kişi   643 Soru

Ders

279 Kişi   45 Soru

Sosyoloji

591 Kişi   151 Soru

Kişilik

507 Kişi   52 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

Yabancı Filmler

942 Kişi   115 Soru

Hayal Gücü

938 Kişi   42 Soru