Bilmek istediğin her şeye ulaş
Şubat 2012

-

Ulkemizde genclere 18 yas sonrasi ehliyet,silah ruhsati ve oy kullanma hakki verilirken neden secilme yasi 25! Neden genclere guvensizlik bu derecede fazla?

İnsan 18 yaşında dünyayı kurtaracağına inanıyor ama 25 yaşında bunun mümkün olmadığını farkediyorsun. :)
  • 1 Yanıt
Aralık 2010

-

Hong Kong, Singapur, Çin, Pakistan, Güney Kore vb. gibi son yıllarda teknolojik gelişmenin çok hızlı olduğu ülkelerde, teknolojik gelişmeyi ve yenilikleri belirleyen temel faktörler/koşullar neler olarak saptanmıştır?

soru 10 numara. bahsi geçen ülkelerdeki teknolojik gelişmeyi belirleyen en önemli faktör bence eğitim ve ucuz iş gücü olmuştur. şöyleki 2. dünya savaşından sonra özellikle askeri harcamaların japonyada uluslararası anlaşmalar ile yasaklanması bu kaynağın otomatik olarak ekonomik hayata katılmasına sebep olmuş devamında da endüstri yatırımları gelmiştir. 60-70 li yıllardan bu yana avrupa ve amerikada gördükleri herşeyin fotoğrafını çeken japonlar ülkelerinde bu bilgileri hayata geçirmenin yollarını aramış nihayetine çok hızlı bir know how elde etmişledir. doğal olarak soruda bahsi geçen ülkeler bu teknolojiyi kopyalamaktan ve geliştirmekten geri kalmamış ucuz iş gücünüde kullanarak bugün dünyanın en önemli teknoloji ve ekonomi gücü olmuşlardır.
  • 6 Yanıt
Aralık 2010

-

Julian Assange hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bir dahi, aktivist, hain yada ne ?

Kendince birşeyleri değiştirmeye çalışan biri.
  • 6 Yanıt
Aralık 2010

-

Yarınki Ege Üniversitesi İktisat 2. Sınıf Muhasebe 2 sınavından neler çıkar ?

İlerde, mezun olup bir muhasabeci olduğunuzda sınavda sorulmayan bir durumla karşılaşınca ne olacak peki? Bunu bize sormamışlardı, ya da bu konudan sınavda sorumlu değildik mi diyeceksiniz? Yoksa İnploid'de bu konu hakkında kimse tüyo vermedi mi diyeceksiniz? Yoksa, hele bir mezun olalım sonra bakarız mı diye düşünüyorsunuz? Bence burada vakit kaybedeceğinize gidip ders çalışsanız daha faydalı olur sizin için... Hem de ilerde kendiniz daha faydalı bir insan olursunuz herkes için....
  • 2 Yanıt
Daha fazla göster