Bilmek istediğin her şeye ulaş

Son Dakika Haber, 

Webmaster

Webmaster Son Dakika Haber inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Nisan 2014

Son Dakika Haber  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bir Müzik Aleti ile Uğraşmak

Müzik, hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Müziksiz bir gün geçirdiğimizi sanmıyorum. Sanmanın da ötesinde müziğin olmadığı bir dünya gününü hayal dahi edemiyorum. Müzik, arkadaş oluyor bazen; yoldaş oluyor insanlara... Dinleyince tüm sıkıntılarını unutturduğu gibi tam tersi durumda söz konusu olabiliyor. Her ne kadar arabesk moduna bağlamış olsak da yine de dinlemekten vazgeçemiyoruz.

Dili vardır müziğin ancak bildiğimiz manada bir dili yoktur. Herkes tarafından çok rahat bir şekilde anlaşılabiliyor. Irk, Din, Dil ayrımı yapılmaz müzikte. Evrenseldir yani. İngilizce müzik de dinleriz Hintçe müzik de. Belki sözleri bir anlam ifade etmese de kulağa gelen tını birçok şeyi ifade etmeye yetmektedir.

Bir de müziğin icra edilebilmesi için müzik aletleri vardır. İşte benim için en güzel yanı burasıdır. Kimi zaman bağlamamı kimi zaman da gitarımı elime aldığım zaman sanki dünya ile bağlantım kopuyor ve kendimi farklı yerlerde hissetmeye başlıyorum. Müzik aleti ile uğraşmak insana huzur veriyor. Bir "artısı" oluyor insanın. Farklı oluyorsunuz yani. En azından boş vaktim çok ifadesini kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Yahut da canım sıkılıyor diyemezsiniz. Çünkü uğraştığınız bir işiniz vardır artık. Bir hobi de diyebilirsiniz buna. Diğer yazılarımız için tntport.com sitemizi ziyaret ediniz..
Nisan 2014

Son Dakika HaberTntport kişisini takip etmeye başladı

Tntport, Webmaster, @tntport

Nisan 2014

Son Dakika HaberMetin Kılıç kişisini takip etmeye başladı

Metin Kılıç, Öğretmen, @metinkilic

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.