Bilmek istediğin her şeye ulaş

Soner Yildirim,

Girişimci

Hiç Ölmeyecekmiş Gibi Dünya İçin, Yarın Ölecekmiş Gibi Ahiret İçin Çalışmalıyız.

Ocak 2016

Soner Yildirim

Sokakta röportaj yapmak istiyorum, teknik ekipmanlar da dahil ne tavsiye edersiniz ?

Açıkçası bu konu hakkında bilgim yok.. Umarım konu hakkında bilgisi olan kişiler yardımcı olur. .
  • 3 Yanıt
Haziran 2015

Soner Yildirim

İhtiyat nedir?

Tedbir anlamına gelir. Tedbir sonucu ayrılan yedek anlamıda da kullanılır.
  • 1 Yanıt
Ekim 2013

Soner Yildirim

Biz müşterilerimize örneğin 10.000 SMS gönderisi yaptık. Mesajımızın gönderici numarasına 2.000 kişinin arama yaptığını görüyor. Bizi arayan 2.000 kişinin listesini görebileceğim ve yazdırabileceğim bir sistem var mıdır acaba? Nasıl çözebilirim bu konuyu?

Geri dönüşleri ne üzerinden aldığınızı anlayamadım, cep telefonu üzerinden mi farklı bir cihaz ya da santral üzerinden mi gibi, bu bilgiyle süreç çok daha netlik kazanacaktır. Fakat nasıl olursa olsun arada kullanılacak bir özel yazılım ile süreç kontrol altına alınabilir. İletişime geçmeniz halinde çok daha detaylı bilgilendirebilirim... .
  • 1 Yanıt
Temmuz 2013

Soner Yildirim

Yeni yerli sosyal paylaşım sitesi olan gunble.com hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten başarılı olabilir mi? Artıları ve eksileri ile bilgilerinizi alabilir miyim?

@hakank soruyu yönelttiğin için teşekkür ederim. Siteyi biraz olsun inceleme fırsatım oldu ancak sitenin hakkımızda (gunble.com) kısmını okuduktan sonra eleştirmemeye karar verdim. Sadece aynı düşüncede olan arkadaşlara çok kısa bir öneride bulunabilirim. Developer arkadaşlar akıllarındaki fikirleri hayata geçirmeden önce mümkün olduğunca dünyadaki user experience gelişmelerini yakından takip edip, bu konularda bilgi ve birikime sahip insanlarla iletişime geçsinler. Ayrıca akıllardan çıkmaması gereken bir diğer konu ise "Ben ne fayda sağlıyorum?" olmasında fayda var diye düşünüyorum. Yapanın emeğine sağlık.
  • 6 Yanıt
Temmuz 2013

Soner Yildirim

Toplu taşıma araçlarında güneş gözlüğü takanlar için ne düşünüyorsunuz?

Güneşli tarafta oturuyor ya da dikiliyor olabilirler. Sosyal fobi sahibi olup da görülmek istemiyor da olabilirler ama bu çok düşük bir ihtimal, sonuçta kışın, kötü havada gözlük takan olmuyor. Bir diğer ihtimal de çok kaliteli gözlük kullandıklarından ortam ışığı biraz değişse de gayet iyi görmeye devam ettiklerinden gözlükleri gözlerinde unutuyor olabilirler.
  • 1 Yanıt
Haziran 2013

Soner Yildirim

Türk şoförler neden ellerini camdan dışarı uzatırlar?

Serinlemek ister darlanmış ya da sinirlenmişdirki hiç elime araba çarpar diye düşünmeden uzatır
  • 3 Yanıt
Haziran 2013

Soner Yildirim

Yeni bir firma açarken takım arkadaşları ile aramızdaki güven problemini çözmek için neler yapılabilir?

Hukuki kısmını çok bilmiyorum ama yakın zamanda bir firma açtığımdan bir kaç önemli bilgi edindim, onları paylaşayım...
Finansman yeterliyse firmayı tek başına açmak en uygun çözüm. Artık tek başınıza da limited ya da anonim şirket açabiliyorsunuz. Anonim bir şirkette hisselerin çoğunu elinizde tutarak takım arkadaşlarınızı ortak ederseniz hiçbir probleminiz olmaz. Ortak ihtiyacınız varsa, kararlar oy çokluğuyla alınabileceği için ve eğer %51 hisseyi elinizde tutabilecekseniz uygun olan form anonim şirkettir. Limitedlerde kararlar oy birliğiyle alındığından güven problemi her zaman güncel kalacaktır. Hatta bugün sizin kanaatinizce de şirket menfaatleri doğrultusunda hareket eden ortağınız bir kaç ay içinde değişik hareket etmeye karar verebilir ve şirket içi problemleriniz başlar... Oy birliği sağlayamadığınız için kararlar alınamaz ve şirket batmaya doğru gider.
  • 1 Yanıt
Haziran 2013

Soner Yildirim

Siparişi verilen pizza 30 dakikayı doldurduktan sonra gelirse neler yapılabilir?

Baktınız 30 dakika geçmiş ve siz çok açsınız , mutlaka bir şeyler yemeli gibi hissediyorsunuz. O zaman bir büyük bardak su için. Bu midenizi doldurarak bir süre size tokluk hissi verecektir.

Siparişi verdiğiniz firmaya şikayetinizi belirtebilirsiniz.

Belirttiğiniz gibi 30 dakikadan sonra gelen pizzalar ücretsiz oluyorsa, bunu pizzayı getiren arkadaşa yöneltebilirsiniz.

5-10 dakika geç geliyor demişsiniz, bu süre çok açsanız eğer size tabii ki çok uzun bir süreymmiş gibi gelecektir. Bunun için de en çok sevdiğiniz-dinlediğiniz 3 şarkı seçerek onu dinleyebilirsiniz. Zaman daha çabuk geçecektir.

:)
  • 2 Yanıt
Nisan 2013

Soner Yildirim

En sevdiğim gömleğime sakız yapıştı. Nasıl çıkarabilirim?

Eğer gömleğinizi kısa süreliğine derin dondurucuda bekletirseniz sakız soğuktan dolayı kuruyacaktır ve daha kolay çıkarılabilir. Kendi denediğim yöntemdir. İşe yarıyor deneyebilirsiniz.
  • 2 Yanıt
Daha fazla göster