Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sümeyye Yıldız, 

Restoratör

Restoratör Sümeyye Yıldız inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ağustos 2015

Sümeyye Yıldız bir yanıt verdi.

Hangi şehir sizin şehriniz? Neden?

İstanbul.. Bütün herşeyiyle İstanbul.. Karmaşası pisliği trafiği suçu suçlusu polisi.. Tüm bunların yanında her türlü güzelliği de barındırır çünkü bağrında. İstanbul renktir. İstanbul aşktır. Müziktir. Sanattır... İstanbul hayatın ta kendisidir. .
Ağustos 2015

Sümeyye Yıldız bu yanıtı beğendi:

Yeni üniversiteye başlayacak olanlar için önerileriniz nelerdir?

Eğer girdiğin bölüm senin yapmak istediğin meslek değilse okulu dondur tekrar sınava hazırlan. Herşey zamanla geçer gider. Dostluklar, yediğin kazıklar vs., bir gün herkes gider ailen de geriye bir tek mesleğin kalır. Hayatının en önemli yol ayrımındasın bence. Hayatının en büyük bölümünü mesleğinle gerçireceksin eğer onda mutlu değilsen çok da mutlu olamazsın.
Ağustos 2015

Sümeyye Yıldız bu yanıtı beğendi:

Yeni üniversiteye başlayacak olanlar için önerileriniz nelerdir?

Neden herkes arkadaş seçimlerinden bahsetmiş anlayamadım. Bu zaten ilkokuldan beri, aile tarafından kafaya işlenen bir nasihat:)
Üniversiteye girdiğinde zaten uğraş uğraşma arkadaş edinirsin. Ve evet kimisi seni kullanacak, kimisi de sana yardım edecek. Bir çoğu ile zaten üniversite sonrasında görüşmeyeceksin bile, o yüzden mekandan ne alabileceğine bakmalısın. İnsan çeşitliliğini orada daha yakından görme şansın olacak. (Farklı kültürden, bambaşka aile yapısından gelen bir dolu insan.)
*Kendin ol, kimseye yaranmak yada kendini sevdirmek durumunda değilsin. Bahsedildiği gibi zaten, arkadaş seni bulur.
*Sadece kendi bölümüne kitlenme, diğer bölümden kişiler ile de bağlantı kurmaya çalış. Bilgi anlamında büyük bir zenginlik. (tabii hangi okulda ne bölümünde okunacak? Ne kadar işine gelir bilemem)
* Mecbur değilsin ama okul içindeki aktivitelere katılarak anı biriktir, fırsat bu fırsat girişken değilsen değişim için iyi bir başlangıç olur. (tiyatro vs)
*Yapabiliyorsan, son senelere doğru, okurken çalış. İş yaşamında çok faydası olacağına inanıyorum. Tecrübe tecrübedir.
*Araştır, gez, toz, çalış. O seneleri çok özleyeceğin hesaba katılırsa, bilgi ve eğlence anlamında hayatını yaşa, keyfini çıkar.
Ağustos 2015

Sümeyye Yıldız bu yanıtı beğendi:

Yeni üniversiteye başlayacak olanlar için önerileriniz nelerdir?

Üniversiteye uyum sağlamanın yolları, doktora tezimin bir bölümünün konusuydu... Bulgularıma göre bu yolların başında bir kişilik özelliği olarak yeni deneyimlere açık olmak ve sorun çözme konusunda çaresizlik algısı içine girmemek bulunur... Gerisi hemen hemen boştur... Yani güzellik, çirkinlik, para pul ya da üniversitenin koşulları alışmak için olmazsa olmazlar değildir...

Üniversite yaşantısı ev hayatından farklıdır... Artık kendi bütçenizi yapmak, karnınız doyurmak, çamaşırınızı yıkamak, yeni arkadaşlar edinmek, sevgili bulmak ve derslerle ilgili sorumlulukları tek başınıza sıralamak durumundasınız. Bu, ailenizden ayrışma ve ailenizle ilişkileri bir yandan sürdürürken bir yandan da birey olma yani bir nevi büyüme sürecidir... Demem o ki, üniversiteye başlayınca her şeyden önce meraklı olunuz... İlişkiler, dersler, harcamalar, günlük rutinler nasıl diye merak ediniz, yeni yollar öğreniniz ve bu yollardan size uygun olanları seçip uygulayınız... Katı kuralları ve mükemmeliyetçi bakış açılarını mümkün mertebe esnetmeye bakınız... Önceliklerinizi belirleyiniz... Size uygun yaşam tarzını, sorun çözme tarzını ve arkadaşları bulana kadar denemekten yılmayınız ve zorla hiçbir şey yapmayınız... Bir de bakmışsınız 6-12 ay arasında siz siz olmuşsunuz...
Ağustos 2015

Sümeyye YıldızRestorasyon konu başlığını takip etmeye başladı.

Restorasyon

Restorasyon (meslek) Restorasyon (tarih) Restorasyon komedisi Restorasyon (Fransa) - Bourbon Restorasyonu Restorasyon (İngiltere) - Stuart...

Ağustos 2015

Sümeyye YıldızRestorasyon Uzmanlığı konu başlığını takip etmeye başladı.

Ağustos 2015

Sümeyye YıldızMimar Sinan Üniversitesi konu başlığını takip etmeye başladı.

Mimar Sinan Üniversitesi

YÖNLENDİR Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Mimar Sinan Üniversitesi

232 Kişi   6 Soru

Restorasyon

23 Kişi   7 Soru

Restorasyon Uzmanlığı

13 Kişi   2 Soru

Son Yanıtladığı Sorular