Bilmek istediğin her şeye ulaş

100 usd ile 1 ay geçinebilen insanlar varken, gecelik 1000 usd ve üzerinde sadece akşam yemeğine para veren insanlara ne demek istersiniz?

Afiyet Olsun... Kahve alır mıydınız? ...
 • Paylaş
Usulca sokulup, merhaba derim :)
 • Paylaş
Türkiye'deki gelir düzeyi o kadar dengesiz ki... Zenginler her geçen gün daha zengin olurken, fakirler her geçen gün daha da sıkıntıya düşüyorlar. Orta halli memur kesim kavramı bile tükendi artık, orta hallisi de sıkıntıda.. Yani hal böyle olunca hiç bir şeyi garipsememek gerekiyor. Ayrıca harcayabilecek paraları olduğu müddetçe de harcamalarından yanayım. Gelir düzeyi bu denli adaletsizken, zenginlerin para harcamadıkları bir toplumu düşünün bir de.... Çok , çok fena..
 • Paylaş
Gözlerini toprak doyursun derim.
 • Paylaş
Herkesin kendi parası çalışıp hakederek kazanmışsa isterse bir gecede tüm servetini bitirsin! kimene! Harcarsa ayıp, harcamazsa mezaramı götüreceksin. Çalışmış kazanmış adam tabiki harcıyacak...
 • Paylaş
yazıkların olsun size demek lazım :)) adamın parası var harcıyor helal olsun derim... daha ne diyecem.
 • Paylaş
"Bu boğazınızdan geçenleri sindirebilmek için baya 'geniş bir mideye' sahipsiniz herhalde!" derim.
 • Paylaş
öküzsün...
 • Paylaş
bunu o 1000 doları eline veren ailelere sormalı zira aile o 1000 doları gencin eline vermese o kadar harcıyamaz bunun dısında genc bu parayı kazanıyorsa o parayı harcamasında hıc kımseye yorum yapmak dusmez
 • Paylaş
Türkiye onu adam yerine koydu ödül verdi; mandela atatürk ödülünü kabul etmedi; adam değilmiş MANDALA
 • Paylaş
hiçbirşey. çünkü ayda yüz dolarla geçinmek zorunda olanı bulunduğu yere o itmedi. hem de 1000 dolarlık yemekten cebine para girecekolan aşçı, garson, komi vs emekçileri de düşünmek lazım...
 • Paylaş
Sende 100 Dolar harca kalan 900 usd yi dağıt
 • Paylaş
Cevap veriyorum: Türkiye burası doğal bu tür şeyler. .))
 • Paylaş
Burası türkiye deyip ülkemizi lekelemeyelim. Bütün bu olanlar her ülkede olur, burası türkiye diyip memleketimizi aşağılamayalım. Türkiyemiz hakkında konuşurken dikkatli olalım lütfen!
 • Paylaş
"hasanden" amacımız asla Türkiyemi kotulemek olamaz emın ol sen bile benım kadar vatnını sevmıyorsundur. konumuz bu deil zaten konusmuz bu tur olayların diger ulkelere nazaran turkiyede daha fazla olması en azından bize o sekilde lanse edilmesidir... Son olarak kım kıme ne vermıs ne vermemıs beni alakdar etmez isterse dunyaları versin cunku o durumda olan insanın yerinde ben olsam benımde aynısı yapmayacagım ne mechul ?. "KURBAN Olurum VATAN ımın HER KARIŞ TOPRAGINA"
 • Paylaş
Hiçbirşey.
 • Paylaş
"kıskanmıyorum hocam, biliyorum ki çalışırsam benim de olur." derim.
 • Paylaş
modaya mereaklı bir gerizekalısın .ikincisi israfkarsın .üçüncüsü paranın hesabını öbür dünyada nasıl vereceksin.
 • Paylaş
Allah daha çok verirsin 1000 değil 5000 harcasın herkez kazansın :)
 • Paylaş
büyütmeyelim, hiçbirimiz o durumda bunu düşünmeyiz ve 1000 dolara o yemeği yeriz..
o yüzden afiyet olsun dielim
 • Paylaş
100 dolar ile 1 ay geçinen insanlar olduğu gibi 1000 dolara cep telefonu alan insanlar da var mesala... Onlara da birşey demeli miyiz?
 • Paylaş
2

Seyhan Boyun, Ona da güle güle kullan demeliyiz :) Hayat işte..

Sevgiseli, Bence ikisi de aynı kapıya çıkar.

Ne denirki önce kazan sonra harca , paran varsa harcıcaksın tabiki , bunun neresi yanlış ?
 • Paylaş

yemek güzel miydi?

 

böyle bir durumu yapanların birçoğunun  kibir,kapris aman illaki para harcayayım havam olsun gibi düşünceleri yoktur. çok istisnai karakter problemliler vardır ve onlarda bir akşam yemeğine bu parayı ancak kısa bir zaman boyunca verebilirler. sürekli verebileceklere de şimdi tepki verenlerin çoğu vermez. muhtemelen onların hakkı yahu! falan modunda dolanırlar(örneğin rahmi koç,güler sabancı).

tabi sorudan kasıt, yeni yetme ve herhangibir melekeleri olmayanların bin dolar vermesidir. işte bu kamu vicdanını sızlatır. ancak şunu bilmek lazımdır ki, bir akşam yemeğin bin dolar olduğu lokantalara bunlar başka bir fonksiyon için giderler ve genellikle çağrıldıkları için giderler. evet şaka değildir bu dediğim. siz bir kaset yapmış, aaa duymuştum galiba modunda bildiğiniz birinin o dediğiniz yere beş kere peşpeşe gidişi emin olun banka kredisidir. para kazanılsa bile kasetten,riski alan (uzun süre) parayı da alır. yani kamu vicdanını rahatsız eden kişi ve kişilikteki masraflıların, sandığınız kadar parası yoktur. olmadığı içinde magazincilerin maymunu olurlar,bazıları nereye çekerse oraya giderler. duygusal bir soru olduğu için gereksiz gibi duran laflar ettim. çünkü, bir yetenekli kişi kendisinin parası yok ama başka ve lüzümsuz bir kişinin harcama kapasitesi var diye inanırsa, kafası çalışmaz(telomerleri ölüyor,üzüntü durumu). ben sizi koruyorum yani...

gerçek kişiler özel günler hariç o kadar parayı iki kap yemeğe vermezler. çok saf olmayın diyorum. dolduruşa gelmeyelim lütfen. popüler kuşta önüne gelene laf yetiştiren kaset yapımcısı,arada kafasına çanta yiyen, akşam yemeğine dediğiniz kadar ve kendi parasını verecek olsa oraya gider mi hiç allasen.

pahallı lokantalar vardır.pahallı yiyecekler ve aşçılar vardır. talepte vardır bunlara ama haksızlık varmış intibaı yaratanlar oraların müdavimi değildir.olan varsa da kesinlikle istisnadır ve hırsız değilse de bizim bilmediğimiz bir yeteneği kesinlikle vardır.

bu sözlerden,hıı çok parası var bununda fikri çıkaran olduysa,yanıldı bilesiniz. benim ana amacım,üzülmeyin. aslında eşyanın tabiyatında bir terslik yok,su çatlağını her zaman bulur. çok iyi ve güzel birşey olsaydı kesinlikle sizde oralara müdavim olurdunuz. karamsarlı bir hastalıktır ayrıca ve bulaşıcıdır. hak ettiğini alamamış çok az kişi vardır dünyada. şimdi çayınızı demleyin ve takkenizi(şapkada olur) önünüze koyup düşünün ve beni haklı bulun:)

kalınsağlıcakla...

 • Paylaş
Bu gibi insanlara bir şey söyleyecek mesafede olduğuma göre ben ya o restoranın sahibiyim veya da garsonu. Böyle bir restoranda böyle bir durumda bahşişin hesaba en az %6 olarak ekleneceğine göre. Bu bahşiş tutarı beni 5 liralık biranın 25 liraya satıldığı bir mekanda oldukça rahat ettirir.
Wooormm Woornnnn
Teşekkür eder, kendisini sabit müşterim etmek için ayrı bir ilgi gösterirdim:)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2616 Görüntülenme25 Takipçi24 Yanıt

Konu Başlıkları