Bilmek istediğin her şeye ulaş

10-15 yıl sonrası için Türkiye'nin geleceğini nasıl öngörüyorsunuz?

Şayet aklınızdaki Türkiye olmazsa kaçış plânınız var mı? Nereye?Düzenle
Türkiye öyle büyük bir devlettir ki O'nu kişilerden ve kurumlardan bağımsız düşünmek gerekir. Bu yüzden geleceğine dair fikir yürütürken de bu şekilde hareket etmek gerekir. Şahıslar gelip geçicidir.
Türkiye Cumhuriyeti kısa zamanda hak ettiği yere kavuşacaktır. Ben buna inanıyorum bu da bizim jenerasyonumuz gibi bilinçli bir jenerasyonun yavaş yavaş yönetim kadrolarına gelmesiyle sağlanacaktır zannımca. Şahsen ben bir hukukçu olarak buna olan inancımın büyüklüğünü ifade dahi edemem.
Türkiye istediğim gibi olmazsa , mevcut konjonktür refaha ve insan hakları arayışına müsait değilse elbette ki yine memleketimde kalmayı tercih ederim. Bu memleket bize ecdadımızdan emanettir. Canımız pahasına sahip çıkmak gerekir. Nazım gibi memlekete hasret kalmaktansa bu topraklarda kalıp bedelini ödemeyi tercih ederim.
  • Paylaş
1

Hakan Damar, Görüşlerinizin bir kısmına katılmıyorum. Türkiye, kişilerden ve kurumlardan bağımsız düşünebilmemiz için bu kişi ve kurumların Türkiye üzerinde etkisinin olmaması gerek. Mevcut iktidar her dönem milli eğitim bakanını ve sistemini değiştirerek, bilerek ve kasti sistematik olarak eğitim sistemimize saldırmaktadır. Bu 3 neslin tekrar düzeltilmesi bizim en az 15 yılımıza mal oluyor. Yani, bütün planlarınızı ve programlarınızı, toplumun gelişmiş düzeyine -15 ekleyerek yapmanız gerekmektedir ve biz henüz ölümsüz canlılar değiliz. 15 yıl mevcut insan ömrü için uzun bir süredir. Savaşçı ruhunuzu takdir ile karşılıyorum fakat savaş her zaman meydanda yapılmaz. Strateji, çoğunlukla güçten daha önemlidir. Size savaşı kazandıracak şey gücünüz değil, bu gücünüzü nasıl yönetebildiğinizdir. Eğer siz bu gücü elde etmek için farklı bir ülke(ler)de bulunmanız gerekiyorsa burada durmanızın size bir faydası olmayacaktır. Stratejilerinizi, kinetiğe dönüştürmek için gerekli gücü elde etmek için her bölgede çalışmanız gerekmekte bence. Sonrasın da, tabii ki ülkenize dönüp bu gücünüzü ve deneyimizi hem kullanabilir hem de burada ki diğer insanlara aktarabilirsiniz. Büyük ihtimalle, şuan okuduğunuz okulu bitirdiğinizde fikirleriniz değişmiş olacaktır. Umarım doğru açıklayabilmişimdir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

180 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt