Bilmek istediğin her şeye ulaş

120 mt çatı katı daire içine hiç bir çalışma yapılmamış sadece kaba inşaat halinde sizce buranın maliyeti ne kadar tutabilir?

Sadece ince yapı maliyetini soruyorsanız yaklaşık olarak kabayapı maliyeti kadar düşünebilirsiniz. Bayındırlık ve İskan Bakanlığının yapı maliyetleri hesabına baktığınızda III. Sınıf, B-Grubuna göre baktığımızda m² maliyeti 585TL görünüyor, onu dolardaki artışla yani 1,13 ile çarptığımızda 661TL çıkıyor. Bunu da 120 ile çarptığımızda 79326TL çıkıyor. Bundan yaklaşık ince yapı maliyetini bulmak için sayıyı ikiye bölüyoruz ve yaklaşık 40000TL çıkıyor.
maliyetbul.com/ha04-bayindirlik-iskan-ba... .
  • Paylaş
2

Eyup Cakmanus, Bunun içine hersey dahil oluo dimi işçiliği falan yani ew bitmis bi sekilde hazir oluo yani bide bisey sorucam simdi bazi işlerde belki daha uygun yaptırma olanagim war doğalgaz su elektrik isleri benm dayimn kendi Isi ona yaptircam yani benm aslında öğrenmek istediğim bunu 30000 tl yapmak mumkunmu diye sordum acikcasi bunu merak ediom bilgilerjniz icin tesekkur ederjm

Şaman, Eyüp Bey, bu fiyata her şey dahil oluyor yalnız III-B sınıfı lüks konut tabir edilen sınıf tabii ki işlerin kısmen aile tarafından yapılması, malzemelerin belki de geçen seneki fiyatlardan alınabilmesi (mesela geçen sezonun seramikleri) fiyatı düşürecektir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

208 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt