Bilmek istediğin her şeye ulaş

1.300 lira asgari ücretle İstanbul'da nasıl yaşanır?

1300 tl ile İstanbul yaşanmaz, ancak karın tokluğuna çalışılır, asgari ücret 1300 tl olunca herseye zam gelcek zaten, yani kaşıkla verdiklerini kepceyle alacaklar. 1300 tl ile ancak küçük şehirlerde geçinilir.
  • Paylaş
1

Selim Yücetürk, Eğer kişinin eşi çalışmıyorsa küçük şehirde bile geçim olanakları en düşük seviyeye gelecektir.

Kira ödemezseniz yaşanır. İstanbul'da ulaşım diğer şehirlerden ucuzdur, marketler zaten her şehirde aynı fiyata satıyor mallarını. Asgari ücretlinin gece dışarı çıkmayacağınıı düşünüyorum. Kaldı ki İstanbul her keseye uygun eğlence de sunar. Aslında İstanbul'u pahalı yapan tek şey kira, onu çözdüyseniz yaşarsınız, çözemeiyseniz ya başka iş bakacaksınız ya da şehir. Bir de asgari ücret henüz 1300 TL değil, zaten CHP 1500 vaat ediyor. İlla da gidip aqp'yi seçmeyin bence. Siyasi parti seçimi futbol takımı seçimi gibi değildir, gördüğünüz gibi hiçbir partinin bir ideolojisi yok. Daha çok eleman seçimi gibidir, hangisinin size getirisi daha fazla olacaksa onu seçmelisiniz. 13 yıllık aqp iktidarı sizi zaten asgari ücrete zorluyorsa, asgari ücret bin lira olsa ülke batar diyen bir bakanın partisi olduğunu unutmadan gidip onları seçiyorsanız artık aqp'nin kömür ve yiyecek yardımlarını da alıp yaşamalısınız.
  • Paylaş
Asgari ücretlilerin çoğu asgari ücreti o düşük seviyede tutan partiye oy verdi, demek ki yaşanıyor. Bence ulufe alarak rahat yaşanıyor ki insanlar siyasi tercihlerini değiştirmiyor.
  • Paylaş
Aslında asgari ücretle yaşanır ama bu ücret bir kişi içindir. Yani bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler yoksa, bu maaşı tek başınıza harcayacaksınız yaşanır.

Bir de öyle yakanızı bırakmayacak kadar önemli bir borcunuz olmamalı.
  • Paylaş
Soruyu bana da yönlendirmişsiniz. Ancak, Prensip olarak gizli kullanıcı sorularını yanıtlamıyorum.
  • Paylaş
Zor hemde çok. : /
  • Paylaş
İnsanlar neden cinnet geçirip ailesini kesiyor sanıyorsunuz...
  • Paylaş
1

Şaman, Eh işte böyle yazınca fanatikler aqopelereini eleştirdiğinizi düşünüyor. Biliyorlar seçimleriyle kendileri dahil herkese kötülük yaptıklarını ama böyle acı gerçek olarak yüzlerine vurulmasını kaldıramıyorlar; basıyorlar eksiyi. Halbuki partimiz makarna, kömür dağıtıyor, arada ulufe dağıtıyor, geçinilir yazsaydınız beğeneceklerdi.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

204 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt