Bilmek istediğin her şeye ulaş

135 milyon kullanıcısı olduğu söylenen Badoo nedir? Nasıl kullanılır?

Birisi üye olurken verdiği msn listesindeki herkese 'X size mesaj bıraktı mesajı okumak için buraya tıklayınız' tarzı mail gönderdiğini anladığım ve üye çekebilmek adına böyle ucuz oyunlar peşinde koştuğu için kalitesini belli eden üye olmayı asla düşünmediğim bir site.
 • Paylaş
Sohbet ve tanışmak için klasik sitelerden biri. Hi5'e benziyor anladığım kadarıyla, oda sürekli mail atıyordu. Resim, video, fotoğraf paylaşılan bir site. Hakkında internette bir çok girdi var ama herkesin yakındığı ortak nokta sürekli attığı mailler.

Kullanım içinde sadece bir mail adresiyle kayıt olmanız gerekiyor,sonra aktivasyon mailini onaylayıp,profilinizi oluşturuyorsunuz. Resim yüklüyorsunuz. Size diğer sosyal hesaplarınızdaki arkadaşlarınızı davet ettirmek için bağlantılarıyla çevrenizi genişletebiliyorsunuz. Sitedeki diğer terimlerse şöyle:

Karşılaşmalar: Profil bilgilerinize göre size uygun olabilecek kişileri buradan görebiliyorsunuz.
Cıvardakiler: Profilinize girdiğiniz adres bilgisine göre, çevrenizde yaşayan diğer üyeleri görebiliyorsunuz.

Masaüstü Badoo adlı programını bilgisayarınıza yüklediğinizdeyse; Badoo'nun bulunduğunuz bölgeyi tam olarak saptayabilmesini sağlıyorsunuz.

Ayrıca sitede bazı özellikler ücretli. Fotoğrafınızı üst tarafta bulunan şeride ekleyebilmek ücretli. Bu da dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta.
 • Paylaş
1

İlginc Adam, Yanlış hatırlamıyorsam android telefonlarda uygulamasıda mevcut. Hemen hemen aynı işlemleri bu uygulamadan da yapılıyordu...

Arkadaşım buradan bir kızla tanışmıştı zamanında, bana da gir dedi kaç sene önce. Ben de girip profil doldurdum. Sonra beğendiğim 5-6 kıza yazdım. Profilim bile ziyaret edilmedi, ben de ne kadar çirkinmişim dedim kendime.

Ertesi gün arkadaşa prosesi anlattım. O da bana "Olm ben 5000 kişiye mesaj attım, 1 tane çıktı" dedi. "Oha spam yapmışsın resmen" dedim. Ama badoo'daki çoğu profil fake. Yani gerçek kişiler de vardır elbette ama büyük sayıda sahte profil var.

Sonuçta Badoo'dan kız kaldıramadım :)
 • Paylaş
O kadar üyesi olduğunu sanmıyorum, bana da mail gelmişti. "Arkadaşın seni badoo'ya davet ediyor" diye, yanıtsız kaldım. Aradan biraz zaman geçince, "X adlı üyemiz sana msj bıraktı" dedi, üye olmadığım bir sitede bana nasıl mesaj bırakırlar diye kontrol ettim. Site MSN, YAHOO gibi sosyal ağlardan arkadaşlarınıza sadece davet göndermiyor, aynı zamanda mail ve takma isimlerinizle size bir sahte profil açıyor. Banada o şekilde üyelik açmış.
Her üye olan arkadaşlarına davet ederse, sitenin üye durumu yüksek görünür tabi...
 • Paylaş
3

Sevgiseli, Bana da mı hesap açtılar şimdi? :/

İlginc Adam, hesap dediğim sadece mail adresini kayıt etmiş oluyor, @talichute nin dediği gibi resim yükleyip aktif kullanmak için aktivasyon mailini onaylaman gerekiyor. Kayıt ettikleri maillere göre üye sayımız var diyorlar kısacası..

Sevgiseli, Ok. Anladım. Benim adıma kimseye mail gitmiyor yani sevindim.

Meraktan bir kere üye olmuştum bence seviye oldukça düşük. Amaç çok aşikar.
 • Paylaş
1

Mehmet Çınar, ya merakdan üye olunurmu bence sen aradığını bulamamışsın

Çöpçatanlık (arkadaşlık sitesi) odaklı ama bir sosyal medya formatına sahip sitedir. Aşkı, sevgiliyi, seksi vb İnternet'de arayanlar/bulanlar/bulmak isteyenler için mutlaka kullanıcı sayısındaki bolluk nedeniyle kullanılabilir bir sitedir. Sosyal mecra olarak kullanılması gereken siteler tabii ki o alanda, o anda en popüler olanlar olacaktır ki günümüzün popüler sitesi Badoo değil. Ben beş sene kadar önce üye olmuştum ama hem "arkadaşlık" sitesi hem de sosyal mecra olarak bana zayıf geldiğinden şöyle bir bakıp bırakmıştım. Yine de tecrübe nesnel değildir, merak eden herkesin kendi tecrübesini yapması gerekir.
 • Paylaş
Badoo
 • Paylaş
Açıkcası bana çok basit reklam içerikli maili gelmişti dikakte almadım, belkide ciddi kullanıcıları olabilir ama ismi bana hiç çekici gelmediğindenmidir nedir gerek duymadığım yerlere üye olmuyorum, birkere kendisini duyurma yolu çok saçma, hiç beklemediğim bir anda alakaya maydonoz bir tanıtımla mail kutumu dolduran bir özellik :) o yüzden hiç üye olmadım ne olduğunu araştırmadım bile :)
 • Paylaş
Kişisel olarak fazla gereksiz gördüğüm bir site aslında herkes cafede, yolda, barda kısaca mekan ve alanlarda telefondan kafasını kaldırıp birbirine baksa daha etkili olur diye düşünüyorum.
 • Paylaş
Reklam uygulamasıdır, yapımcıları tarafından tamamen ticaret üzerine kurulmuş ama tanıtımlarını tam bir pazarlama uzmanlığı yöntemi ile "-Üye ol, like'la bak gör neler olacak" izlenimi veren, telefonda kapladığı yerden başka bir işe yaramayan uygulama.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

23897 Görüntülenme18 Takipçi10 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Badoo nedir?

 • Badoo nasıl bir sitedir? Nasıl kullanılır?

 • Badoo'ya üye olmadığım halde neden üye mesajı atıyorlar?