Bilmek istediğin her şeye ulaş

15.000-20.000 TL arasında prefabrik evler satılıyor. Bakıldığında çok güzel ve cazip fiyatlı evler. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu evlerde yaşam konforu nasıldır?

Bir ara Tepe MObilya yapardı. Şimdi üretimi vasa herhalde şimd, çok kaliteli olmalı
  • Paylaş
ya alan bir iki kişi tanıyorum cok memnunlar bende ilerde almayı düşünüyorum
  • Paylaş
konfor sağlanır sağlanmasına da güvenlik önemli.
  • Paylaş
 normal evlerde olduğu gibi bu sana bağlı istediğin konforu uyguluyorsun İzmit  te birkaç tane görmüştüm bütçelerine göre yaptırmışlardı harikaydılar diyebilirim
  • Paylaş
Davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelir misaliyle yorumuma en başından bir özet geçmiş olayım.
Açıkçası 15-20 bin lira civarında ki prefabrik veya çelik konsül evler için ortalama bu fiyatlar veriliyor fakat işin detaylarını araştırdığınızda bu fiyatlara subasman, banyo, mutfak ahşapları, montaj ekibinin yol-yemek-sigorta-kalacak yer masraflarına ek olarak; vergiler, elektrik ve su tesisatlarının dahil olmadığını fark ediyorsunuz.
Bu giderleri de ortalama bir bakış açısıyla eklediğiniz de karşınıza bir 20-30 bin lira daha hesapta olmayan o ek masraf çıkmış oluyor.
Başka bir deyişle Türkiye de bu tip evler olduğundan çok çok daha pahalıya satılıyor.
Yani bugün 100m2 bir evin subasman+tuğla yapısı+çatısından oluşan kaba inşaatı 35 bin lira civarındadır. İç masraflarına da 15-20 bin lira harcadığınızı düşündüğünüzde 100m2 bir çelik konsül veya prefabrik evden çok daha ucuza gelmiş olduğunu görmüş oluyorsunuz.
Hiç çekinmeyin ve korkmayın alternatif yaşam modellerinde ki evlere yönelmekten.
Emin olun tüm bu yukarıda saydığım ev modellerinin %50 fiyatından daha ucuza geldiği gibi daha da sağlıklı ve ekonomik koşullar sunmaktadır bizlere.
-Siz siz olun pirefabriğinden çeliğinden uzak durun. Tüm o dayanıklılık safsataları hikaye, inanmayın. Hep faiz lobisi reklam ayakları bunlar... Sevgiler.
alt resim: saman ev
Konut
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1390 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları