Bilmek istediğin her şeye ulaş

17 yaşında fazla alıngan bir gencim. Genel olarak çok duygusalım ve içimde fırtınalar koparken hiçbir şeyi belli edemiyorum. Çok üzülüyorum bir olaya ve özellikle ailemle ilgiliyse asla unutamıyorum. Buna ek olarak da daima dalgınlık, hata yapmaktan korkma, sakarlık var. Bu durumda ne yapmalıyım?Bundan 1 yıl önce senin yaşadıkarının aynısını ben yaşıyordum. Bu videoyu izledim hayatım değişti. İnşAllah seninki de değişir.
  • Paylaş
Psikiyatriste gittin mi?
  • Paylaş
1

Irene Bahçıvanoğlu, Hayır.. Şu ana kadar sadece rehberlik öğretmenime gittim

Hepsi, doğrudan ya da dolaylı olarak özgüven eksikliğinde kesişiyor. Bunun üstüne düşmeni öneririm
  • Paylaş
2

Irene Bahçıvanoğlu, Merhaba, yorumun için teşekkürler. Yukarıda yazdığım gibi şuana dek sadece rehberlik öğretmenime gittim ve bunlar gibi sorunlarımı ona açtım o da özgüven sorunu olduğunu söyledi. Fakat bunun çözümü için inan yeterli imkanlarım yok yaşadığım yer dahi buna uymuyor, okulumda da belli öğrencilere görev veriliyor bir etkinlik yapılacaksa. Bunu nasıl aşarım tam olarak bilmiyorum

Serdar Kılınç, İlla okuldaki aktivitelerde görev alman gerekmez ki. En basitinden gerçek hayattaki sosyal ilişkilerini güçlendirebilirsin.Kendine bir uğraş bulup hobi edinmek faydalı olur.

Korktuğun şeylerin üstüne gitmelisin. Ayrıca saydıklarının hepsi kusur değil. Herkesin kişiliği farklıdır bu saydıkların Seni sen yapacak şeyler.

Bir şey var veya yok diyemem ama kimse dört dörtlük bi psikolojiye sahip değil. Gerçekten hayatını etkiliyorsa baş edemiyorsan cevabını kesinlikle burada arama derim. Kurulan birkaç cümleyle teshis koyulamaz. Psikoloğa gitmen daha faydalı olur diye düşünüyorum. Eğer ki gerçekten gerekliyse :)
  • Paylaş
Kulağı geniş ol
  • Paylaş
Bu davranışların çoğu içinde bulunduğun dönemle ilgili emin ol geçecektir. Üzüntünü de ailenle paylaş.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

113 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt