Bilmek istediğin her şeye ulaş

18 yaşındayım ve bir gelirim yok fakat üniversite başlangıcında aylık 1500 TL burs ve harçlık gelirim olacak. Üniversite başlarken motor almak istiyorum. Kredi kartı başvurusu yapsam bu mümkün müdür? Gelir olmadan kredi kartı verirler mi?

Kredi kartı limitleri gelire göre ayarlandığına göre düzenli gelir olmadan kredi kartı alabilmek için insanın bankada bir dayıya ihtiyacı olacaktır.
  • Paylaş
Aksi bir durumda ödeyememe ve motorun masraflarını göz önünde bulundurarak 2-3 ay bu parayı biriktirip bütçene uygun bir motor alman daha doğru olur bence. Keza bir gelirin olmadığı için de alabileceğin kredi kartının limiti de biriktirdiğin paradan fazla yüksek olmayacaktır.
  • Paylaş
Bende öğrenciyim birincisi toplayarak alma diye birşey yok ciddi anlamda para biriktirmeye alışkın biri olmadığın sürece biriktirme hayal olacaktır ikincisi de arkadaşım kesinlikle üniversite hayatın boyunca kredi kartına bulaşma. Sonuçta gelen para belli neden belli paradan bankaya pay veresinki yok su faizi yok bu vergisi derken elinde kalmıyor ben yaşadım üstüne gelmeyen paradan harcıyorsun.
  • Paylaş
Burs ve Harçlık düzenli bir gelir sayılmadığı için kendi adına kredi alman mümkün görünmüyor.
  • Paylaş
Bankaların belirli yaş gruplarında bulunan üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartı seçenekleri bulunmakta ancak bunu velinin geliri göz önüne alınarak garantör olması durumunda talebi dikkate alıyorlar. Ancak Limitleri sizin istediğiniz aralıklarda olmayacaktır.para biriktirerek almak çok daha akılcı gözüküyor.
  • Paylaş
Günümüzde artik çoğu bankanın öğrenciler icin uyguladığı kredi kartı ürünü mevcuttur. Tabi ki kendi çapında araştırma yaparak başvuru yapmanız mümkündür.
  • Paylaş
Bu gibi durumlarda kredi kartı vermek için bankalar genelde kefil isterler. Bunun yanında kısa bir risk değerlendirmesi sonucu kişinin okuduğu okulu göz önünde bulundurarak ailesinin gelir düzeyine göre kart verdikleride oluyor.

Birde bazen benim başıma geldi :) mezun olduktan sonra hala işi yokken mezun kartı vermek istediler. 800 TL limiti vardı kartın ve hiçbir özelliği yoktu aam adı GOLD karttı. Ücreti gold kart ücreti idi. Yani dikkatli olmakta ne aldığını neyi kullanacağını ödemeleri nasıl yapacağını iyi anlamak lazım.

Kredi kartları için güzel bir iki yazı paylaşmak isterim:

hangisieniyi.com/10-kotu-kredi-karti-ali...

hangisieniyi.com/en-iyi-kredi-karti
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

739 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları