Bilmek istediğin her şeye ulaş

19 Kasım 2011 SMMM staj başlatma sınavını kazandım. 1 Ocak 2012 itibariyle stajyerim. Kurulum ve destek cd'si gönderilecek dediler cd felan yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Öncelikle hayırlı olsun ve tebrik ederim. belki de Türkiyede ki en kaotik sınavlardan birisini kazanmışsın.

Bu konuda sana verebileceğim bir çok bilgi olmakla beraber öncelikle sorundan başlayayım.

Hala cd ler gelmediyse Mayız ayı sonu  gibi bahsettiğin cd lere kavuşursun daha erken gelme ihtimali de var daha geç te. 

eski yönetmelklere göre cd ler çok önemliydi misal sadece bir makinaya kurulur ve sadece orada ara sınavlara girerdin. şimdi türmob ve tesmer bu sistemi değiştirdi. 

artık gelecek olan cd ler sadece makinana kullanıcı dostu bir ara yüz ekleyecek bu arayüz seni  suse.tesmer.org.tr/ ve teosweb.tesmer.org.tr/ adreslerine yönlendirecek yani bu cd.ler olmasa bile bu adresleri yazarak aslında her makinadan kendi sınav sistemine ve özlük bilgilerine girebilirsin. 

biliyorsun artık 3 yıllık bir stajdan sonra  son derece ciddi bir yeterlilik sınavına gireceksin. önemli olan bu sınav, tesmer de seni bu sınava kadar online olarak staj sınavlarına alacak bu sınavların zorluk derecesi yeterliliğe göre çok daha kolay.

sonuç olarak cd ler konusunda sabırsızlık gösterme beklediğin kadar önemli şeyler değil, geç yada erken olması inan o kadar önemsiz bir konu ki. staja giriş sınavını kazanmış birisi olarak cd eğitimleri ve online sınavlar sana çerez gibi gelecek.

daha detaylı soruarın varsa cevaplayabilirim.

  • Paylaş
2

Tuba, vermiş oldgun bilgiler için çok teşekkür ederim.yakın bir zmanda kurulum cdsi elime ulaştı ve tum bu anlattıklarını bizzat tecrübe ederek ögrenmiş oldum:) bence bu sistemde eksik olan bir sey varsa o da iletişim.hiçkimse bize ilk defa uygulanacak bir sistem hakkında bilgi vermedi.Çünkü kendileride net olarak bu konuyu bilmiyordu.Umarım çok kolay atlatacagım bu süreci :) çook teşekkür ederim

Hakan, evet staj yerinde bir sorun yaşamadığın sürece süreç kolay olacak belki bir kere odadan ziyaretine gelecekler iş yerinde gerçekten açlışıp çalışmadığını görmek için senden iş yerideki yetkililerin imza sirkülerinin fotokopilerini isteyecekler iş yerinde çalışıp çalışmadığını anlayamabilmek için sohbet edip sorular soracak . misal hangi programı kullanıyorsunuz, iş yerinde kaç kişi çalışıyor hatta ve hatta işler nasıl filan gibi :)) ama gelen denetçiler de meslek mensubu olacağı için bir sıkıntın olmayacak. hatta iş yerinde o an için olmasan bile çağırtıp bekliyorlar sorun çıkmıyor yani.

asıl mesele yeterlilik.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

937 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt