Bilmek istediğin her şeye ulaş

19 yaşında üniversite okuyor, yatılı bir yurtta kalıyorum. Burada her çeşit insan var ve ben kime güveneceğimi, kime karşı sammiyet içerisinde sohbet edeceğimi bilmiyorum. İnsanlarla muhabbetim zayıf. İnsan ilişkilerini geliştirebilecek bir tavsiyeniz var mı?

Merhaba, öncelikle şunu söylemeliyim ki insanlarla iletişime girmeden onları tanıyamayız. Bu nedenle insanlarla iletişim kurarak onların kendimiz için uygun arkadaş, eş, dost vs olup olmadıklarını anlayabiliriz .. İletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Ne kadar çok insanla iletişimde olursanız kendinizi de o kadar iyi tanırsınız ve kendinizi ne kadar iyi tanırsanız nasıl insanlarla birlikte olmak istediğinize daha iyi karar verebilirsnz . .
  • Paylaş
Bende 19 umda bu skıntıyı cok yasadım , ikizimle farkı sehirlere düstük ve o kadar yalnız hissediyordum ki kendimi herseyimi yaparken yanımda olan yalnızlık duygusunu hic hissetmedigim insan yanımda yoktu cok zor zamanlar geçirdim bir muddet yurt okul arası bocaladm daha sonrasında insanları incelemeye basladım karakterlerini, konusmalarını, yasam standartlarını ve bana uyan insanlarla diyaloga girip diğerleriyle vakit kaybetmekten vazgectim bu zor oldu tabi çünkü yanımda evimde hep samimi oldugum birileri olurdu smdi cevrem samimi, kısmi samimi, uzak durmam gerekenler diye gruplara bölündü bunu yapmak zorundaydım cnkü her insanla anlasmam imkansızdı helede bu kadar kalabalık bir odada... Şimdi cok mutluyum odada en yaknlarımla daha cok vakit geciriyorum digerlerinede saygıda kusur etmemeye özen gosteriyorum bu ortam seni ilk baslarda yıpratıcak ama bir yıl sonunda ne kadar olgunlastıgının farkına varıcaksın.İnsan ilişkilerin ve anlayıs tutumun cok gelişecek farklı kültürler, hayatlar tanıyacaksın.Ben hala daha bu yurtta yaşamaya devam etmekteyim kalabalık ve hijyen konusunda bir cok skntısı olsada bana kattıklarndan dolayı yurdumu yınede cok seviyorum, umarım yardımcı olabilmisimdir :)
  • Paylaş
İnsan ilişkilerinin hepsinde çıkar gözetilir. Bu ona bisey katmak yada ondan biseyler kapmak seklinde olabilir. Bu manevi yönde karsiliksiz da olabilir yada sizinki gibi eksik kalan bir boslugu doldurmak icinde olabilir. Önce kendinize şunları sorun: Ne tip insanlarla sağlıklı iletişim kurabiliyorum?, Bu kişi bana ne katabilir yada ben ona ne katabilirim?, Ne tür insanlardan hoşlanıyorum? Ve bana göre en önemlileri bu insanlarla samimi kalici bir iletişim kurmam sart mi? Yada onlar olmasa ne olur? Bişey değişir mi?

İşte bu soruları kendinize sorup cevrenizdeki arkadaslarinizi gözlemleyin.Zaten bulduğunuz cevaplar sonrasinda harekete geçersiniz ister istemez iliski kendiliginden yapilanacaktır.

Ama bence en güzeli odan ve etüt salonunda kulakligini ve kahveni alip tek takilmak. Günümüz arkadasliklari pek faydali ve kalici olmuyor kanimca. :)
  • Paylaş
Güvenme konusunda verebileceğim en iyi tasfiye kendine yakın bulduğun insanları izle konuşmalarını hal ve hareketleri kişileri dinlemelerine bak sözlerini kesiyormu lafın ortasında saçma sapan bir şey söyleyip konuyu dağıtıyor mu diye
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

56 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt