Bilmek istediğin her şeye ulaş

2 yıl sonra üniversiteye başlayacağım. Endüstri Mühendisliği hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca Türkiye'de yurt dışında çalışma imkanı var mıdır?

Endüstri mühendisliği hangi işi yapacağına karar veremeyenler için en güzel seçenektir. farklı sektörlerde farklı alanlarda çalışma imkanı bulabilirsin; bilgi teknolojileri, üretim, finans, pazarlama, vs. bir şirketin her türlü fonksiyonlarında; sivil toplum kuruluşlarında, akademik birimlerde çalışabilirsin. Türkiye'de en kolay iş bulabilecek mesleklerdendir çünkü joker çalışan olarak kullanılabilir. yurt dışı bağlantıları okulun, mezun çevresinin veya kişinin kendi çevreci ve vizyonu ile bağlantılıdır.
  • Paylaş
Geniş calışma alanı olan, SAP, Oracle gibi paket program danışmanlığı secebildigin, çok farklı is imkanları olan bir bölüm. Çok sıkıcı ve teknik degil. İsletmelerle çok içli disli olmak zorundasin. Projeden başka bisey yapmazsın. Dersler çok zor değildir
  • Paylaş
Üretimin veya hizmetin olduğu çoğu yerde iş imkanı bulabileceğin bir meslektir. Bir çok departmanda görev alabilir. Üretim sürecinde, yönetsel süreçte çalışma imkanı vardır. Sürecin iyileştirmesine yönelik çalışmalar yapar. Bir sorunu farklı çözüm yollarıyla çözmeye çalışır. Analitik düşünme, sezgisel yaklaşım gibi konular çokça kullanılır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

959 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları