Bilmek istediğin her şeye ulaş

20 gün tatilin var nereye gidersin?

Tabiki dogadayiz.net
Tatiliniz de standartlara bağlı kalmayın sıradışı bir tatil olsun . Eğlenceli çamur banyosu, at turları , yamaç paraşütü, tüplü dalış ve rafting gibi birbirinden güzel aktiviteler yapıp bol bol eğleneyim diyorsanız tavsiye ederim.
 • Paylaş
Bütçe sağlamsa Uzakdoğu :)
 • Paylaş
Yurtdışına gideceksem saat farkının çok olmadığı bir yer tercih ederim. Keza jetlag yüzünden error veren vücut 2 haftada alışıyor gittiğiniz yere. Geriye de 5 gün kalıyor onda da dönüş hazırlıkları olacağından saat farkı az olan bir yere gitmek daha mantıklı. Türkiye'de bir yere gideceksem şayet sezon bitmişse herkes evine işine dönmüşse kelebekler vadisi ya da kaş kalkan kekova tarafı iyi bir tercih olabilir. Fotoğraf çekmek istersem havanın durumuna göre mardin ve çevresini tercih edebilirim(pek merak etmekteyim) ya da kapadokya.
 • Paylaş
Ardı ardına 20 gün tatil iyi olur gerçekten. 3-5 gün olsa sakin yerleri tercih edebilirim. Lakin 20 gün iyi zaman. İyi de para, en azından konumuz seyahat ise. Mutlaka maddi durumun el verdiğince, göremediğim her yere gidip, farklı insanları tanıyıp, kültürlerini tanımak isterim. Sadece yurt dışı değil. Bir Güneydoğu turu yapmayı çok isterim. Bir de daha önce yapmıştım ama Karadeniz turu yapmayı da. Şöyle sindire sindire.
 • Paylaş
Aaradı ardına 20 gün benim için hayal ama hayal etmekte güzel. Şehir dışı dsunursek karadeniz veyabuyuk anadolu turu. Terör her ne kadar izin vermese de adıyaman, mardin, diyarbakır, şanlıurfa
, antep gibi. Yurtdışında ise uzakdoğu isterdim. Hem mistik havası hem de farklı inanışları ile güzel deneyim olurdu.
 • Paylaş
2

Ayhan Şimşek, Adıyaman'da terör veya o bölgeye gidenin çekinmesine neden bir durum yok bildiğim kadarıyla. Mevzu bahis Nemrut ise Malatya'dan da çıkış var. Fakat oralara gitmişken daha da derinlere neden gidilmese ki dediğimiz yerde bölgenin karışıklığı tokatla yıkıyor hevesleri. Lanet politika.

Siran Camgöz, Van - Ahtamar Kilisesi ve Kars Ani Harabeleri görmeyi istediğim yerlerden biri. Büyük gap turu diğer isteğim ancak oralara tur ile gitmekte her zaman fayda goruyorum. Gittikçe her yeri direkt bilir kisinin ağzından duymak isterim. Bugün Sultanahmette turistler hedef alınarak bomba patlatilabiliyorsa o bölgelerde neler oluyor tahmin dahi edemiyorum. Bu yüzden de senelerdir erteledim bu gezi planını.

Umarim diyorum birgün. İnsanlar kana doğduğunda ülkemin batısı hariç doğuşunu gezebilecegim.

Geçen bir haritaya bir baktım da bir tatile çıksam nereye giderim diye aklıma buralar geldi
hataydan başlayıp
gaziantep
şanlıurfa
mardinde son bulup dönmek gibi
 • Paylaş
Romanya ve Hollanda ya giderdim.
 • Paylaş
15 günüm var. Önerilerinizi bekliyorum... :)
 • Paylaş
Yurtiçi düşünürseniz sincap evleri var çok güzel ıstıranca dağlarının içlerinde süpper bir yer tavsiye ederim.
 • Paylaş
20 gün tatilim var ve karadeniz turu yapacağım
 • Paylaş
Sizce de bu bu sorunun cevabı beklentilerinizle ilgili değil mi? Bizlere biraz kendinizden bahseder, ilgi alanlarınız hakkında kısa bir bilgi verebilirseniz bizler de sizi daha uygun yönlendirebiliriz. Örneğin sükunet arayan birini gece hayatı diyarına gönderip kulaklarım çınlasın istemem.
 • Paylaş
Herşeyden ve nereye gitsemden önce kiminle gitmek en öncelikli olmalı bence. Ve nereye gitsem sorusuna gelince uzun bi zamandır aklımda ama bir türlü gidemediğim karadeniz turu. Yurtdışı dersenizde prag-budapeşte-viyana : -)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1201 Görüntülenme19 Takipçi12 Yanıt

Konu Başlıkları