Bilmek istediğin her şeye ulaş

20 sayfa okuyup bıraktığınız kitaplar hangileridir? Neden?

İlkokulda öğretmenimin okumam için verdiği Kemalettin Tuğcu kitaplarını hiç sevemedim. Çok sıkıcı olduğundan aralardan okuyup ödevimi o şekilde yapardım. Çok sevdiğim öğretmenimden özür dilerim :)


Kitap Okumak


Bitirmem gerekli deyip çok zorladığım ama sonunu getiremediğim Orhan Pamuk' un Beyaz Kale' si.


Kitap Okumak
  • Paylaş

Yirmi sayfada bırakmadım, ne yazık ki ikinci kitabın ortasına kadar okudum :) Sürekli ormandalardı, sürekli kara atlılar ve orklar saldırıyordu ve aynı sahne defalarca tekrarlanınca kabak tadı verdi. Sakar yazarlığın en önemli örneklerinden bence.

Kitap Okumak


Bunun da 150 kadar sayfasını okudum ve bıraktım. Esprili ve Türklerin yaptığı çılgın şeyleri anlatan bir kitap beklemiştim. Sonunda lise tarih kitabı tadında bir methiyeyle karşılaşınca bıraktım.

Kitap Okumak


Bunun da 100 kadar sayfasını okudum, keşke hiç başlamasaydım dedim. Hayatta okuduğum en ağır üsluplu ve ikinci en sıkıcı kitaptı.

Kitap Okumak


Bunu azmettim ve bitirdim ama Orhan abiden okuduğum okuyacağım son kitap olduğuna eminim. İlk 100 sayfadan sonra olaylar tekrarlanmaya başladı, yazarın ya alzheimer olduğunu ya da baştan beri zekası kıt olduğunu düşündürdü. Sonraki 400 sayfa da aynı şekilde devam etti. Hayatta okuduğum en sıkıcı roman kesinlikle buydu. Beni resmen roman okumaktan soğuttu. Hatta bunu okuduktan sonra yine bir gerzek çıkar diye aylarca elimi bir romana sürmedim.

Kitap Okumak


Bunu okumaya başladığımda 18 yaşımdaydım, tabii ki tutunamamak diye bir şey olduğunun bilincinde değildim. Sanırım okunmaya değer bir kitap ama bana o zaman çok ağır gelmişti. Bu kitaplardan birine bir şans daha verirsem o da bu olur.

Kitap Okumak

  • Paylaş

Ben başladığım kitapları her zaman bitiririm ancak bitirmem aylar sürebiliyor. Sorudaki gibi bir kaç sayfa okuyup bırakıyorum, ne kadar sıkıcı olsa da sonunu görmem gerekiyor.


Tuna Kiremitçi- Git Kendini Çok Sevdirmeden

Sıkıcılığının nedeni kitabın melankoli bir kitap olması ancak kitabın sonu ve başı arasındaki bağlantı gerçekten çok yaratıcıydı.


Kitap OkumakSuç ve Ceza: Okunması gereken en güzel kitaplardan biri ancak akıcılığı olmayan bir kitap. Kitaptaki beklentim daha belirgin bir anlatımdı ancak öyle değil. Ağır bir kitap bu nedenle sıkıcı gelebilir.


Kitap Okumak


Olasılıksız: Sıkıcılık çok üst seviyede olasılıklar üstüne kurulmuş bir insanın hayatını okumak zevkli değildi. Tavsiye etmem..


Kitap Okumak

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

415 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt