Bilmek istediğin her şeye ulaş

200 km/h bir yere çarpan bir araçtaki insanların yaşama olasılığı nedir?

Fifth Gear programı bu konuyla ilgili bi kaza testi yaptı ve sonuç ortada.
Kullanılan araç: Ford FocusKısacası:
-İster Mercedesiniz olsun ister Fiatınız, 150 km/h ile ağaca çarparsanız, takla atarsanız, tünelin ayağına çarparsanız yada bir kamyonla kafa kafaya çarparsanız ölüyorsunuz.

- Emniyet kemeri takmıyorsanız yada taksanız dahi 60km/h ile bir yere çarparsanız arabanız az hasar görüyor ama sizin kafanızı cama vurup ölme ihtimaliniz var yada airbagin boynunuzu kırma ihtimali var.

-Arkada oturuyor ve kemer takmıyorsanız, araç 90 km/h ile bir yere çarparsa hem öndekileri hem kendinizi öldürebiliyorsunuz.. Bu hızdaki çarpmalarda arkadaki kişi çarpmanın etkisiyle koltuk markalarını yerinden çıkarabiliyor. Böylece öndeki insanlar kemer taksa ve airbag açılsa dahi zarar görüyor.

- Arabada çocuk varsa her kazada ölme riski var. Hele kucaktaysa onun için çok tehlikeli olabilir. En iyisi çocuğu sağlam bir yere oturtup sabitlemek.

-Arabayla 60 km/h geçtiğiniz an riskler artıyor tabi arabanız Euro Ncap testlerinden 4 ve üzeri not aldıysa. Daha düşük notlar alan araçlar adeta yürüyen bir tabut. Arabada hız yapmanın şakası olmuyor malesef.
  • Paylaş
Yüz kilometrede bile 0'dır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

500 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt