Bilmek istediğin her şeye ulaş

2000'lerin başlarında ve ortalarındaki Windows Messenger hakimiyetini kuşkusuz hiçbirimiz inkar edemeyiz. Ancak günümüzdeki kullanımı, öncesine göre açıkça düşüştedir. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Anında Mesajlaşmanın sosyal ağlardan sonra pek kullanılamasına bağlıyorum. Facebook ta herkes var ve insanlar mesajlaını ordan atıyorlar, öyle ki artık insanlar bana e-mail de atmıyor neredeyse face onunda yerini almış durumda. 
 • Paylaş
 1. Windows Messenger mobil platforma uyum sağlayacak şekilde yenilenemedi, genel olarak Microsoft mobil platform için hem telefon hem tablette yeterince yenilikçi olamadı ve geç kaldı. (Bu yüzden anında mesajlaşma uygulaması olarak mobil platformda başarılı olan Skype'ı satın alarak Windows Messenger hesapları ile entegre etti. Skype'a messenger hesabınızla giriş yapabilirsiniz, arkadaş listeniz aynen geliyor.)
 2. Sosyal ağların iletişim ve mesajlaşmaya imkan veren özellikleri ve mobil uygulamaları.
 • Paylaş
Sosyal medya çılgınlığına bağlıyorum. Ama yine de anlık iletişimde ve dosya paylaşımında kullandığım en iyi yazılımdır Windows Live Messenger
 • Paylaş
Facebook. Zaten msn'in sağladığı tüm özellikleri sağlıyor artık.
 • Paylaş
Sosyal ağların gelişimine elbette ki.
 • Paylaş
Aslında windows live sayfaları vardı, burada insanlar blog yazıp fotoğraf yükleyebiliyorlardı. Ama messenger ile çok fazla entegre değildi. Yani Facebook gibi bir şey düşünmediler herhalde ki öyle kaldı. MSN Messenger kullanmaya devam ettik ama artık anlamsızlaşmaya başladı. Bütün gün meşgulde duran insanlar vardı. Ama Facebook check in, fotoğraf paylaşımı, sohbet, mesaj gibi sosyal öğeleri bir araya getirdiği için messenger gereksiz hale geldi.
 • Paylaş
Sosyal ağlar anlık mesajlaşma olayını, fotoğraflar, videolar, durum güncellemeli ile iyi şekilde entegre ettiklerinden dolayı Messenger önce çağ dışı, sonra da oyunun dışında kaldı..
 • Paylaş
Alternatif uygulamalar ve daha fazla içeriğin olması diğer rakiplerde . Aslinda facebook un babasi olan myspace kendini geliştiremediği için bu şekilde sonuçlar oluştu
 • Paylaş
Artık her sitenin sohbet/mesajlaşma bölümü var.
 • Paylaş
Sosyal medya ağlarına hızlı adapte olamadı, bu yönde yeterli atakları yapamadı bu arada bu ağlar gün geçtikçe ilerledi gelişti gelişti gelişti.... ve sonuç ortada :)
 • Paylaş
Tabi ki Facebook başka ne olablir. Msn kurulu olmasına rağmen daha bir kez olsun açmadım... Artık sistem bakım programım kaldır şu uygulamayı diyor.
 • Paylaş
Her büyük şirket onların gerçekleştirdiği operasyonu gerçekleştirirken diğer aktivitelerinde yapılmasına imkan sağlayan şirketler tarafından sekteye uğratılabilir. Bunun en başarılı örneklerinden biri ise şüphesiz Facebook ve Microsoft Messenger :)
 • Paylaş
Bazı özel sebepler olsa da, MSN'in sona ermesinin asli sebebi, Microsoft'un modayı takip edememesi olmuştur. Eğer modayı yakalayamazsanız, vazgeçilirsiniz. Facebook yönetimi bu sebeple, en çok parayı inovasyon çalışmalarına ayırıyorlar ve modaya ayak uydurmak için her şeylerini ortaya koyuyorlar ve sürekli değişiyorlar. MSN ise hiç değişmedi, hep aynı kaldı ve bu sebeple insanlar sıkıldı. Bu sebeple de kullanımı şu an tamamen bitti.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2430 Görüntülenme15 Takipçi13 Yanıt