Bilmek istediğin her şeye ulaş

2011 yılının en iyi elektronik müzik albümleri hangileridir?

Elektronik müzik artık günümüzün en çok dinlenen müzik türünü oluşturmaktadır. Hala çoğu insanın elektronik müziği "cıs-tak" olarak bildiği ise kaçınılmaz bir gerçektir. Sanılanın aksine birçok alternatif tarzın oluştuğu ve artmaya devam ettiği şu günlerde bence ortaya çok güzel işler çıkmaktadır.

Söz konusu 2011 yılı için ise James Blake'in kendi adını taşıyan, çıkardığı ilk albümü James Blake'i söyleyebilirim. Soul esintilerinin çok sık rastlandığı şarkılarında elektronik müzik dinlemem diyenler için bile güzel bir alternatif.

Albüm, Birleşik Krallık ve İrlanda'da verilen en prestijli müzik ödülü olan Mercury Prize 2011'de (en.wikipedia.org/wiki/Mercury_Prize) en iyi albüme aday olmuştur. BBC tarafından belirlenen, yılın en iyi şarkıcısını belirlediği BBC Sound of 2011'de (bbc.co.uk/news/entertainment-arts-12112...) Jessie J'nin arkasından ikinci olmuştur. 11 şarkıdan oluşan albümün çıkış parçası ise bir önceki yıl single olarak çıkardığı "Limit to Your Love" şarkısıdır.

Aynı albümde şuana kadar "Limit to Your Love" dışında iki parçasının daha klibi yayınlanmıştır.
"The Wilhelm Scream""Lindisfarne"Ayrıca yine 2011 yılında çıkardığı single "A Case of You"Bonus olarak 2011'deki EP'lerinden;
"Love What Happened Here"

  • Paylaş


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1119 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt