Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni yıl büyük ikramiyesi de sana çıktı. 50 TRİLYON. Böyle büyük bir meblağı nasıl değerlendirirdin?

10.000 çift falan topuklu ayakkabı alırdım. Pick up manyağıyım 4x4 alırdım. Spor araba tutkumda var lamborghini alirdim. Detomaso alırdım. Birkac daire dublex ivirzivir alirdim. Motorsiklet tutkumdan dolayi bir harley davidson bir adet kawasaki alırdım. Gitar koleksiyonu yapardim. Alaskada ve gormek istedigim diger yerlerde yasardim bir sure. Otizimli cocuklar icin biseyler yapardim. Hayvan barinaklarina yardim ederdim. Restaurant yada bistro tarzi bir yer acardim kendime. Ve son... Para bitti. :)
  • Paylaş
3

Hakan, Allaaam para bitti ya la:-) yalnız değilmişim bu dünyada oh be yaws :-)

Winterwitch, Bütçe uzmanı da para bitirebiliyormuş demekki :)

Hakan, Offff hemde plan dahilinde :-)

Çatır çatır yerdim parayı, zevk ve sefa dan manyağa çevirirdim bünyeyi, her halde 10 yıl filan yeter bittiği yerde " off be ne eğlendik olm ya " derdim. Tek kuruşunu bile yatırıma filan ayırmazdım çünkü 50 milyon nakit parası olan herkes bu rakamı yapmak için yatırım risklerini aldılar, strese girdiler, uymadılar falan filan. Şöyle bir örnek vereyim. Türkiyede zengin diye bildiğiniz bir çok insanda 50 milyon nakit zaten yok, hatta bazen 15-20 bin TL nakit bile zor bulunur bu adamlarda, tüm para yatırımdadır. Bu sebeple hiç o kafaya girmem yiye yiye, ihtiyacı olana dağıta dağıta yerim o parayı . Büyük ihtimalle de yurt dışında ezerdim Japonya, Amerika, Tayland, Güney Afrika, venedik, amsterdam, Brezilya, İspanya basar parayı vatandaşlık alırdım bir çoğundan . Paranın bittiği yerde de jetonu bitmiş çocuk gibi üzülür tekrar dönüp melerdim ülkemde : -) : -) : -) : -)
  • Paylaş
Pişerek, olgunlaşarak, sindirerek özetle hakederek kazanılmamış paranın psikolojik olarak sindirimi zor olabilir. Böyle bir paranın kişiye yarardan çok zarar getireceğini düşünüyorum. Hayatın nihai amacı mutlu ve huzurlu olmaktır. Hakedilmeden kazanılan bir para psikolojik, sosyolojik dengeleri değiştireceğinden hayatın nihai amacı olan mutluluk ve huzuru bozacaktır. Yediklerimiz değil sindirdiklerimiz önemlidir. Sindirebileceğimizden fazlası mideye yüktür. Faydadan çok zarardır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

194 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları