Bilmek istediğin her şeye ulaş

2016 Yılında hangi üniversitede yazılım mühendisliği bölümünün açılacağına nereden bakabiliriz? Yeni açılan bölümün önceki yıl puanları olmadığından öğrenci alımı nasıl olur?

Selamlar arkadaşlar. Yazılım mühendisliği bölümü istiyorum. Bu yıl (2015 tarihinde tercih yapmış olanlar için) bir kaç yazılım mühendisliği bölümü açıldı, fakat çok fazla üniversitede bu bölüm yok ve bu sene büyük ihtimalle açan üniversitelerde açılacaktır. Hangi üniversitelerde açılacak nerden bakabilirim? Ayrıca 2015 puanları olmadığı için tercihi ve öğrenci alımı nasıl olur yeni açılan bir bölümün? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.Düzenle
Arkadaşlar kafamda bir üniversite yok. Çok az üniversitede bu bölüm olduğu için bütün üniversiteleri arayıp bu yıl şu bölümü açacak mısınız deme şansımda yok.
  • Paylaş
Seçeceğiniz üniversiteyle yakın düzeydeki üniversitelerin yazılım mühendisliği alım puanını baz almalısınız, hangi bölümün açılacağı tercih döneminde belli olur bence şimdi yapmanız gerekenler;
1-hangi üniversiteye gideceğinize karar vermek
2- o üniversiteye yakın üniversitenin alım puanını baz alarak o puanı almak için çalışmak
başarılar, umarım yardımcı olmuşumdur, allah kolaylık versin
  • Paylaş
LGirmek istediğiniz üniversite/üniversitelerin sayfasından duyuruları izleyebilir ya da doğrudan telefon ederek bu üniversitelerden bilgi alabilirsiniz. Bu bölümün var olduğu üniversitelerdeki giriş puanlarını baz alabilirsiniz. Herhangi bir üniversite bu bölümü yeni açacaksa, kendi puanlama politikalarına göre bir puan belirleyecektir. Ya da tercih eden kişilerin tavan/taban puanları ve o bölüme ayırdığı kontenjan da ilk puanın belirlenmesinde rol oynayacaktır. Başarılar.
  • Paylaş
Araştırarak çok bir şekilde öğrenebilirsin. Gerek istediğin üniversiteyi arayarak gerek sitelerine girip bakarak vs.
  • Paylaş
0.(Hangi alan ? Yani sevdiğin bir alan olacak ki, ilerde işi severek yapasın. Yazılım güzel )
1.(Üniversite seçimin iyi olacak bura da seçmek istediğin iyi bir ün. Mezun olmak mı ? Yoksa sadece yazılım bilip amacından kasıt bir diploma sahibi olmak mı ?
2. (Seçtiğin zirve büyük ! Evet büyük olabilir aşamalar belirliyeceksin bir alt kademe ya da 3. Kademe katabilirsin 1. A 2. B 3. Gibi üni. Sıralaması bunu yaparken puanlama eğitim gibi sıralamalara sok.
3.Seçimleri zamanında yapıp kazanmak için bir şema, topla hazırla ...
suna bileceğim bilgi genel anlamda bilmem yardımcı oldumu. Başarılar dilerim. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

386 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları