Bilmek istediğin her şeye ulaş

Haftada 1 kilo vermek için günde kaç kalori almam gerekir?

Bu sorunun cevabını tam olarak verebilmek için bazal metabolizma hızınızı bilmemi gerekir. Bunu ölçtürüp kalori hesabınızı kendiniz yaparsanız daha sağlıklı bilgiler edinebilirsiniz. Fakat ortada korkunç yanlış anlaşılmalar var. Kalori hesabı yapmak değil olay, almanız gereken besin değerlerinin içerikleri. Ortalama değerlerle konuşmak gerekirse 25-30 yaş arası bayanların günde alması gereken kalori miktarı 1200 civarıdır. Ama siz gidip de bu 1200 kalorinin 1000 kalorisini yağdan alırsanız yaptığınız hesap sizi zayıflatacağına şişmanlatır. Günlük alacağınız kalorinin en az kısmı yağ olmalı. Çok olan kısım protein, iyi karbonhidratlar (kepek, yulaf) ve lif içermeli. Şöyle de bir link verebilirim ortalama değer elde etmeniz için ama dediğim gibi besin değerlerini hesaplamanız daha doğru olacaktır.

healthyweightforum.org/eng/calculators/. . .
  • Paylaş
2

Ayni Al, Günlük aldığım yağın haddi hesabı yok. Örnekler: ekmeğe kaymak değil kaymağa ekmek sürüyorum, yarım döner alırken özellikle yağlı olsun diyorum, tavuğun derisini yiyorum vs.
sonuç: kilo almak, o ne?
25-30 arası bayan olmadığım için mi acaba bu hesap tutmuyor...

Ece Naz Sonat, :) Evet erkeklerin metabolizma hızı daha yüksektir. Yine kişiden kişiye değişir ama erkek vücudu yağı yakmaya daha uygun. Kadınlarda ise doğumda yağ olması gerektiğinden, vücut var olan yağı depolamak istiyor gebelik olsa da olmasa da.

Ben sana nasıl zayıflayacağını söleyim zayıflama hapları falan faso fiso
fazla tuzlu şekerli hamur işi yeme sebze meyve ve süt gibi yoğurt gibi haşlanmış tavuk gibi yağsız doğal besin değeri yüksek yiyecekler tüket ve akşam altıdan sonra yemek yeme ve eğer zayıflamak istiyosan spor şart günde yarım ekmekten fazla ekmej tüketme akşam yemeğinde ekmek yeme ve yatmadan önce muhakkak evde egzersiz yap ve bol su tüket bitki çaylarıda olabilir ve koşu yapmak zayıflamada çok önemli etkendir öğle yemeğinden sonra düz koşu ve egzersiz yap

belki inanmassın ben bu şekilde haftada 5 kilo vere biliyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

92 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt