Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lenovo Y500 açılırken DRIVER_BOOSTER_STATE_FAILURE hatası veriyor. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Donmalar yaşanıyor. Recovery yaptım düzelmedi. Servise gönderdim 1 haftada geldi işletim sistemi yüklemişler ama bilgisayar yine aynı hataları veriyor. Bilgisayar ayarlarından yenile diyorum yenilemiyor hata veriyor. Usb görmüyor. Bilgisayar ayarlarından cihazlara tıklıyorum açılmıyor. Win 8 kullanıyorum ondan kaynaklanan bir hata olabilir mi? Acaba win 8.1 e geçmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.Düzenle
Merhaba,

öncelikle daha detaylı incelemek için tam model numarası gerekli.
format atmayı denedin mi?
  • Paylaş
5

Yasin Baran, ekran alıntısı paylaştım modelim yazıyor orada ilginiz için teşekkürler

Yasin Baran, denedim recovery yaptım hatta servise gönderdim onlar işletim sitemi yuklemişler ama yine duzelmedi.

Umut Akin, bu model ile ilgili bir kaç araştırma yaptım win 8.1 den sonra SLI çalışmıyor touchpad vb çeşitli hatalar mevcut. lenovo support ta bios update i göremedim. tarif ettiğin durum donanımsal problemden kaynaklanıyor olabilir. bios ayarlarından legacy support u enable edip win 7 kurulumu yaptıktan sonra usb leri test edebilirsin.
ssd disk kullanmıyorsan win 8 üzerinde hd sentinel deneme sürümü ile hdd in healt ini de bir gör derim.
yukarıda anlattıklarım zaman kaybı diyorsan lenovo destek hattını arayıp sorunu tekrar anlatman gerekli bu arada anlattığın kişinin yetkin ve aklı başında biri olması gerekiyor.
Lenovo nun telefon desteği tam bir facia ve gerekli ilgi ve alakayı göstermiyorlar. (daha büyük zaman kaybı yaşayabilirsin.)

Yasin Baran, hocam win 8.1 sıkıntılı olduğu için ben yuklemedm blgsayarıma yuklemeyi de düşünmyrm aceba yuklsem duzelr mi diye düşündm ama daha çok sıkıntı alırım gibi gözüküyor.usb ler de ki sıkıntının donanımsal oldğnu düşünmyrm.win7 kurmak sıkıntı değil ama kurdğum zman laptop garantiden çıkıyor hocam.Diğer söyledğniz işlemleri internetten araştırıp yapmaya çalışacağım tekrardan çok teşekkür ederim ilginize.

Yasin Baran, hocam size birşey daha soracağım laptopa kapat dediğim zman laptop kapanmıyor hep açma kapama tuşundan kapatıyorum ama siz dedikten sonra ben disklerin performansına baktım ama ssd de hiç bi hareket yok sorunu çözdüm gbi eğer ssd aktif hale gelrse duzelcek sanırım ssd bir parça var zaten 16gb onuda açılıp kapanırken programlarda falan kullandığından hata lıorum sanırım hoccam eğer o aktif hale gelir işlev görürse laptop duzelir sanırım onu nasıl aktif hale getreblrm?