Bilmek istediğin her şeye ulaş

40 yaşındayım ve 18 yaşında sevgilim var. Çevre tarafından eleştiriliyorum, aslında bana çok normal geliyor. Sizce anormal bir durum mu?

Bence eleştiriler değil iki kişi arasındaki yoğunluk ve memnuniyet esas ancak; bazı açılardan da düşünmeniz gerekir kanısındayım. Kız arkadaşınıza yakın yaşlarda bir kız kardeşim var ve daha yaşı 20 üniversitede hayatta ne yapacağını hangi yöne gideceğini bilemediği ve en çok değişiklikleri yaşadığı dönemde, hayata karşı sünger gibi verilen her bilgiye her öğretiye heyecanla baktığı bir dönemde bazen haddinden fazla emin, olgun bazen ürkek ve küçük bir çocuk. Günü gününe değişken genç ergen. Yaşıtları olan yahut yakın yaşlardaki insanlar ile kurduğu diyalog sayesinde duyduğu kaygıların aynı olduğunu ve zorlukları normal bileceği bir algı sahibi olabilir ancak; yaş olarak hayranlık ve aşkı karıştırabilir bir yaş dönemi olduğunu düşünüyorum. Sizin gibi 40 yaşında bir insanın etkisi heyecanları bakış açısı nedeni ile olması gereken yaştan farklı büyük davranma isteği ileride bugün yaşını yaşamamasının verdiği dezavantajları getirmemesi için dikkatli olmak gerekir. Normal değil demiyorum ama sizden deneyimlerinizden alacağı pek çok heyecan belirli yaşa geldiğinde farklı görünebilir. Aynı olgunluğa yaş ile oda vardığında sizin için yahut kendisi için çok başka bakış açıları getirebilir. Bu neden ile olduğu yaş gibi olması konusun da rahat olmasını sağlayın benim önerim. Ve sosyal ortamı kendi yaşıtlarıyla da devam etmeli. Kişilerin kendini tanıyamadan yapılan Erken evlilikler, birliktelikler verilen yanlış kararlar oluyor sonunda ve şimdiki ayrılık yada boşanmaları getirir. Dikkat edilmeli paralel büyümeli yahut gelişilmeli ama hesaba katılamayan çok faktör olduğu unutulmamalı. Sizinde ortak yahut yakın geçmişten insanlarla olabilecek ortak alanlar sizin sohbet ve keyif ortamlarınızı yaratır, anlamak ve anlaşılmak daha kolaydır. Bu iki farklı kuşak arasında benzer geçmiş arayışınız olmaması gerekir . 18 yaş ile kuşak farkı çok yoğun özellikle dönemsel bakıldığında; hızlı değişti dönemler malum internet ile doğan çocuklar ile bir olamayız kanısındayım. Bence çok yönlü tatmin olamaz bu tür ilişkilerde. Ama iki tarafı tatmin eden başka egolar var ise olabilir... Biraz sıkı bağ patalojik etkenler olmalı. (yaşlanmaktan korkmak adam, kızın baba arayışı vsvsv.) umarım birlikte istediğiniz gibi gider ilişkiniz.

sorunuzu inploid de sorulacak kadar açık olduğunuz için, açık görüşlü olduğunuza inanarak fazla hadsiz bir yorum olmadı kanısındayım. Bayan yaşı 25-30 siz 40- 45-50 olsanız daha güvenli bir birliktelik olurdu en azından birey olarak bayan tarafı da seçim algısının bilinci daha net olurdu kanısındayım.

hatta bu tür aşklar ile ilgili pek çok film vardı...
imdb.com/media/rm400596480/tt0064598? Re... , imdb.com/title/tt0974554/? ref_=nm_flmg_... .
 • Paylaş
13

Adem Şahin, kadın yada erkek 18 yaşındaki birinin 40 yaşındaki birine aşık olması mümkünmü sence enerji olarak uymazlar enerji olmayınca aşkta olmaz aşk sadece duygusal yaşanmaz bence dugusal olarakta beklentilerini karşılayamazlar aşık olmaları imkansız siz uydurma filmlere bakmayın tarihte böle bişey görülmemiş OLURSA 40 YAŞINDAKİ CİNSEL İSTEKLERİNİ GİDERMEK İÇİN 18 YAŞINDAKİDE MADDİ MANFAATLERİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN OLUR ODA FAZLA SÜRMEZ artı bu ikisinin anlaşmalarıda zor biri müziğin sesini aç der öreki kıs der biri nuna parka sinemaya konsere gitmek ister öteki ahmet beylere oturmaya gidelimder bu ikisinin arkadaş çevrelerinin bir araya gelmesini dşünmek bile istemiyorum sosyal olarak çok şeyden geri kalırlar ayrıca bu normal miş gibi herkez yapsa toplumun dengesinide bozar ki böyle bişeyi 18 yaşındaki kız yda erkeğin kabul edeceğine inanmıyorum tabi beni ilgilendirmez herkez istediği şeyi yaşamakta özgür bensadece aşık olmalarının felsefeye edebiyata tarihe coğrafyaya biyolojiye matematiğe kimyaya hata fizik kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorum yani kısacası aralaraında bi aşk olması imkansız satgılar

Ayhan Şimşek, adem şahin, inanıyorum ki benden başka alt yorumlarını okuyan yok :)

Seda Atadan, yanılıyorsunuz Ayhan Bey :) okunmaktadır, Adem Bey her şeyi cinselliğe bağlamamalı bence hayatta en önemlisi anlaşılma ve paylaşma hissi bunun için insan komün yaşayan bir canlı :) kendini anlamak ve anlamlandırmak için, yalnızlık ömür boyu olsa da kendinle başa çıkmanın yolu dengeli ve huzurlu bir ilişki :)

Seda Atadan, ama bence de çok çok zor aşkın sürmesi diyelim erkekler gözleri ile aşık olduğu için erkeğinki daha uzun sürebilir malum gençlik var seherde :)) kadınlar kulaklarıyla aşık olur duydukları şeylere hayran kalırlar gıpta etmek isterler buda 20 yaşındaki bi kız için yeterli gelir ama gelecek için çok çaba şart

,

Ayhan Şimşek, ademoğlu bu, n'aparsın ki zamana ihtiyaç var evrim için işte tertip seda:) şimdi başlasak o çabaya 100 yıl sonra tam randımanlı nesiller anadolu'yu sözlük anlamında bir ulus yapıp herkesin yaşamak için can attığı bir yer haline getirmiş olacak, olacakta aklıma düştü adem isminin kök yapısı adam dan mı geliyor acaba!!

Adem Şahin, aşk ayrı hayranlık ayrıdır aşkın ne olduğunu öğrenin sonra konuşalım belliki hiç aşık olmamışsınız

Ayhan Şimşek, Ünlü İran'lı şair Hafız, Zahit ve Rint'i karşıtlarken, İnsan ve Hayvan ayrımı üzerinde durur ve bize gerçek bir insan tarif eder.
Dinsel açıdan dünyadan el-etek çekene ZAHİT denir ve Zahit dünyayı aşağılarken kastı varlık üzerine değil yoksunluk üzerinedir. Nefs köpeğini bedeninden çıkartıp kovalamaya çabalayan Zahidin amacı; dünyanın yüzünü temizleyip-parlatıp Tanrı'nın yüzünü başlangıçta olduğu gibi yansıtır hale getirmekti.
Ancak HAFIZ, dünyadan arınmış Zahidin, bu durumdan HAZ ALDIĞINI; üstelik halkın takdirini kazanma ve Zahitliğiyle bir makam elde etme arzusundan geri duramayacağını söyler. Bir başka deyişle, Dünyadan kurtulduğunu sanırken yine ayaklarına dolanmıştır dünya...
Zahidin BU gururu ve kendini beğenmişliği, Rint'te bulunmaz. Hırka giymez, mescide gitmez Rint. AŞIK Rindin tek bir kıblesi vardır: MAŞUK. (AŞIK, SEVEN)
Zahidin kıblesi ise zihnindeki arzu ve hayallerdir. (cennet, şarap ve huri vaadleri)
Zahit, dünyadan cenneti ve o'nun hazlarını, nimetlerini elde etme uğruna vazgeçer.
HAFIZA GÖRE; Zahit henüz AŞK alemine adım atmadığından, Maşukla bir bağlantı kurmadığından İnsan sayılmaz. Ve bir şiirinde şöyle der;
-
-Rindlik öğren, kerem et, çünkü şarap içmeyerek insan olmayıp hayvan kalmak pek de hüner değil.
-
Ahmet Gazali ise bir rubaisinde insanı insan yapan şaraptan şöyle söz eder;
-
Mezhebimizce haram olmayan şarap sayesinde ezelden beri kuru göremezsin dudağımızı.
***
Bu ezeli AŞK ŞARABI, mutasavvıflara göre bezm-i elest'teki ahitti; bu nedenle "elest badesi" diye de isimlendirilmiştir kimi zaman.
Onlar Allah'ın "Ben sizin rabbiniz değil miyim?" sorusunu "Ben sizin maşukunuz değil miyim?" diye anlıyorlar ve "Evet biz senin AŞIKINIZ" diye yanıtlıyorlardı.
Ezeli AŞK, ÖZGÜRLEŞTİRİCİYDİ, VE KURTARICIYDI; İnsanı hayvandan ayırt ediyordu.
***
Gerçek benlik Rinkinkidir. İnsanıın insanlığı ancak onunki gibi bir benlikle gerçekleşebilir; Çünkü Rint, Zahidin yapamadığını yapmış, yoldaki engeli, yani kendi NEFS hayvanını ortadan kaldırmıştır.
Dolaylı Hayvan-Ergün Kocabıyık- s.62-63-64

Ayhan Şimşek, Eksik anlatılan RABİA'nın Hikayesidir, değerlidir.
***
Bir gün velilerden bir cemaat, Rabia'nın bir elinde ateş, bir elinde testi aceleyle koştuğunu görmüşler. "Ey ahretin hanımı, nereye ve ne için koşuyorsun?" diye sormuşlar.
Rabia'da "Cennet'i yakmaya, cehennemi ise su döküp söndürmeye gidiyorum ki, yolu kapayan bu iki perde de ortadan kalksın, amaç görünsün, Allah'ın kulları, ümitsiz ve korkusuzca Allah'a hizmet etsin. Çünkü eğer Cennet ümidi ve cehennem korkusu olmasaydı, hiç kimse Allah'a tapmaz ve itaat etmezdi" demiş.*
*Ahmed Eflaki, Ariflerin Menkıbeleri, Çeviren Tahsin Yazıcı, s.330
-
Azad edilmiş bir köle olan Rabia, özgürlüğün anlamını bilen biri olmalıdır. Allah'a korku ve çıkar beklentisi ile itaatin insanı KÖLELEŞTİRECEĞİNİN farkındadır. Tanrı'ya şöyle dua etmiştir.
----------Rabbim, eğer cehennemden korktuğum için sana tapıyorsam, beni cehenneme at ve orada yak! Eğer Cennet'e girme emeliyle ibadet ediyorsam, Cennet'e girmeyi bana haram kıl! Yok eğer sırf senin için sana tapıyorsam o zaman da baki olan cemalini benden esirgeme.*
*Feridettin Attar, Tezkiretü'l-Evliya, Çeviren Süleyman Uludağ s.125
-
Tilavedle Kur'an okuyan kötü mizaçlı dindarlarla sohbet etmektense, güzel huylu günahkarlarla sohbet etmeyi tercih eden Cüneyd, korkusuzluğu ve kendi olma cesaretini vililerin nitelikleri arasında saymıştır;
------------Çünkü korku ileride başa gelecek bir bela endişesinden veya arzulanan baqzı şeyleri kaybetme düşüncesinden doğar. Oysa veli, vaktin oğludur.(ibnü'l-vakit) Bir geleceği yoktur ki bir şeyden korksun. Korkusu (havf) olmadığı gibi ümidi de (reca) yoktur; çünkü ümit gelecekte ya arzuladığı bir şeyi elde etmek ya da başına bir talihsizlik gelmemesi beklentisi gerektirir. (Ve bunların her ikisi de gelecekle ilgilidir) Veli mahsun da değildir; çümkü hüzün kişinin dalgınlık anının kasvetinden doğar. Rıza gülistanında, UYUM (muvafakat) bahçesinde yaşayan kişide hüzün ne gezer*
*Hucviri, Keşfu'l-Mahcup, s.333.
-
***
ÖNEMLİ:
***
Bazı irfan sahipleri karşılıksız ibadet konusuna başka bir açıdan da yaklaşmış, yaptığı ibadetle gururlanmanın ve KENDİNİ ÜSTÜN GÖRMENİN ( @ademsahin ) Allah'a değil, farkında olmadan kendine tapmak olduğunu söylemişlerdir. Bu yüzden tasavvuf dinler üstüdür; çünkü AŞIK "dinden" çıkmış kişidir, daha doğrusu hepsi de aşk dinindendir.
Şairin dediği gibi;
Saçun küfrin yüzün nürin görürse zahid ü rahib
Bu mescidden diye yaha ve ol büthaneden ya Hü
----yani
Zahit ve rahib saçının küfrünü* ve yüzünün nurunu görseler
Biri mescidden "yehho" diğeri de kiliseden "ya Hü" der. (kaçar)
*Küfr: saçlara gönderme yapan, siyahlık-karanlık, yani nurun karşıtı anlamına gelir.
-----------------------------------------------------------------------------
@ademsahin buraya kadar AŞIK'lığı anlatmaya çalıştım. Bundan sonrası Tasavvuf dilersen başka bir günde bu konuda temelli kaynaklarından seni bilgilendirebilirim. Buyur şimdi bahsettiğin AŞK konusunda sanırım her okuyan bir fikir sahibi oldu.
Şimdi seni dinleyelim!..

Seda Atadan, tertip katılmamak elde değil ....

Adem Şahin, haklısın aşkın ne olduğunu açıklamışsın ama ben yinede 18 bi çocuğun 40 yaşında bi adama aşık ola bileceğine inanmıyorum aşkta cinsellikte önemldir 40 yaşında biriyle 18 yaşında birinin duygularının ve istek lerini karşılıycaklarına inanmıyorum

Adem Şahin, sevgili olup yaşayamazlar bunu demek istiyorum hayranlık ayrı bişeydir

Bahadır Şentürk, her türlü mantıksız ya 40 yaş ve 18 yaş :P

18 yaşında ki bir erkek için de kız için de aynı psikolojik bozukluğun oluşma ihtimali oldukça yüksek.
Ayrıca bu durumu konuya uzman birinin cevaplamasın da fayda var. Fakat bir arkadaşımın 18 yaşında bakir bir erkekle birlikte olması sonucu çocukta yaratmış olduğu duygu karışıklıkları, bağlılık gibi problemlerden dolayı vicdan azabı çektiğini biliyorum.,
Belki de olaya sadece seks olarak bakıyorsunuzdur Belirtmemişsiniz. Kaldı ki bu durum veya varsayımın yasal açıdan bir sakıncası olmadıkça fikren kendi adıma yapmış olduğunuz bu durumun hayatı anlamamış gelişimini tamamlamamış birine gerçekleştirilmiş bir duygu tecavüzü olduğunu düşünüyorum.
Tabii ki istisnai durumların gerçekleşme ihtimali vardır. Fakat şimdi sokağa çıkalım ve belirsiz kıyaslara göre 100 tane genç seçelim ve onları sizin gibi biriyle gizli bir testten geçirelim.
%1 istisna çıkmış olsa %99 u zarar olacak bir eylemden dolayı cezai yaptırımı hak ediyorsunuz bence.
Toplum ehliyet yaşının ısrarla yukarı çekilmesi kanaatindeyim.
Tekrardan size dönecek olursak;
Bu soruyu sormanız üzerinden 4 yıl geçmiş neredeyse;
SİZ CEVAP VERİN: Nasıl sonuçlandı ilişkiniz. Siz ne düşünüyorsunuz bu yaşadığınız ilişki hakkında? Bence bunca zaman sonra sorduğunuz bu soruya cevaben buna yanıtınızı hak ediyor bu soruyu takip eden herkes.
 • Paylaş
5

Yasin Güven, Bu sadece Türkiye'de olmamızdan kaynaklanan birşey değil. Amerika'da bile bu konu çok tartışılıyor. Tek istisna ünlüler konusunda. İçinde bulunduğun ilişki sağlıklı değil. Amaçlarınız, endişeleriniz, beklentileriniz hatta sosyal çevreleriniz de bile sorunlar oluşacaktır zamanla.

Ayhan Şimşek, Söylediklerinize katılıyorum, fakat soruya ait olduğunu anladığım yorumunuzu yanlışlıkla bana cevap bölümüne yazmışsınız, bilginize.

Fatma Nur Metin, "hayatı anlamamış gelişimini tamamlamamış birine duygu tecavüzü" kesinlikle çok doğru bir ifade.Ben de sizinle aynı fikirdeyim.Genelde bu yaşlarda hayranlık ve aşk karıştırılır.Ondan daha bilgili ve tecrübeli biriyle karşılaşan genç ister istemez bir hayranlık duyabilir, baba figürü yerıne geçebilir tabii geçmeyebilir de ancak onun gücünden(her anlamda gü) etkilenebilir ve 40 yaşında biri olsam bu ilişkiye sıcak bakmazdım.18 yaşındaki halimlede zaten güven sorunu yaşardım daha baştan ve çok riskli gelirdi.Ancak platonik düzeyde anlaşılabilir ve bu düzeyde kalması bence normal kabul edilebilir.Ayrıca etik tartışılabilir tabii, ama bence etik değil bu ilişki.

Ayhan Şimşek, Leon filmi ise bu görüşe ufakta olsa pencere açan filmlerden biri aslında...Örnekler ise çoğaltılabilir fakat esasen bu durumla ilgili bir soru başlığı da açıp cezai yaptırımlarını da tartışmalıyız belki de...

Adem Şahin, aşk sempati duymaktır bence 18 yaşında bi çocuğun 40 yaşında birine sempati duyması mümkün değildir aranızda hiç 18 yaşında iken 40 yaşında birine aşık olan oldumu hatta böle bişey tarihte görülmüşmüdür çevresinde duyan oldumu hiç hadi 28 30 yaşlarında olsa olabilir ama aşktan bahsdiyoruz aşk kususrsuzluk ister uçmayın lütfen

80 yaşında bir adam yanında genç bir kızla doktora gitmiş. doktor kızı muayene etmiş ve adama:
- Gözünüz aydın kızınız hamile demiş. Adam sinirlenmiş ve;
- Ne kızı doktor, o benim karım demiş. Doktor gülerek;
- Senden değildir şaka yapma demiş. Adam daha da kızınca
- Doktor; amca, benim bir dedem var her sabah tahtadan bastonuyla ormana gider ve bastonunu tüfek gibi omuzuna dayar ağzıyla kurşun sesi çıkarır ve ateş eder. Ama gelirken de her sabah bir tane gerçek geyik getirir. Biz de oturur yeriz afiyetle yeriz demiş.
- Adam; ula olur mu öyle şey bastonla geyik vurulur mu? deyince.
- E amca ama geyik geliyor her sabah demiş. İhtiyar da cevaben;
- Deden yalan söylüyor o geyiği başkası vurmuştur başkası demiş...
- Doktor; Hah! işte bende onu diyom sana :)....
anladın sen onu ...
 • Paylaş
3

Şaman, Yalnız soruyu soran bir kadın üstadım...

Hakan, Ve şuan 42 yaşında. Sorunun 2 yılı var;-) hem geyiğin geldiğine inanıyonda, bastonun ateş ettiğine mi inanmıyon üstad. :-)

Şaman, %99 geçen 2 sene içinde oğlan gitmiştir. :)

Hayatına aldığın insan aşkı sevgiyi tanımlayamayacak bir yaşta. Yani çocuğun yaşında... Pedofili olduğun bir gerçek.
 • Paylaş
18 yaşında bir kızınız olsa 40 yaşında sevgilisi olması size normal geliyorsa sorun yok.
 • Paylaş
2

Şaman, Soruyu soranın cinsiyeti kararınızı değiştirir miydi?

Yani bu soruya Can Dündar' ın 40 yaş yazısı niye yapıştırılmamış, hayret, aman eksik kalmasın :)

40 Yaş Erkeği

Kendimi ayırt etmeden söyleyeceğim; Bazen erkek soyu midemi bulandırıyor. “Kadın kokusu”, taze ete susamış bir sırtlana dönüştürüyor bizi… Gözümüzü kör ediyor; başımızı döndürüyor. Amerikan başkanından hocasına, kör cahilinden okumuşuna, kılıbığından “Taşfırın”ına kadar böyle bu…

Hele 40’ımızı geçmişsek… Hele cüzdanımızı şişirmişsek… Ve hele 40 yılı “boşa” geçirmişsek…
* * *
Sokağın çağrısını 40’larında işiten erkeğin “kaybolan yıllar” ağıtına, “televole” özentisi bir aşermenin ağız şapırtısı eşlik ediyor. Evet, “alem gezip eğleniyor”. Sokakta onun karizmasına teslim olmaya hazır “çıtırlar” fink atıyor. O ise pijaması içinde “evi bekliyor”. Oysa -40’lıkların yaman teşhisiyle- “Hayat hızla geçiyor” ve “Böyle mi öleceğiz? ” sorusu beyni deşiyor. Bu panik, yaşanmamış yılların hıncıyla sokağa döküyor 40 yaş erkeğini…

Altta kırmızı arabalar, belde zar zor giyilmiş kotlar, dilde demode iltifatlar, cepte karaborsa Viagra’larla… Hâlâ beğeniliyor olmanın vehmi, hala yapabiliyor olmanın hazzına karışıyor. Tatmin edilen ego şiştikçe şişiyor. Nefis uyanınca göz, ne iş ne ev görüyor. Bitap evliliklerin tozunu, sevgisiz ilişkiler alıyor. Her dişlenen “taze et”, yenileri davet ediyor. Ev zulaları, günahların çetelesini tutuyor. İhanet kol geziyor.
* * *

Kim bilir kaç erkek, gömlekteki bir ruj izi, cepte unutulmuş bir mektup ya da ansızın gelen bir telefon mesajı yüzünden kan ter içinde hesap verdi, çocukça boyun eğdi, beceriksizce yalan söyledi, öfkeyle terk etti, terk edildi bugünlerde…
Kaçı, pişman gözler, yalvaran sözlerle geri döndü eşine, döndürdü eşini…
Kaçı, ertesi gün unuttu, “ebediyen” verdiği sözleri…
Kaçı, haber verenleri suçladı, yakalandığında…
Kaçı, yakalanana “enayi” dedi, haberi duyduğunda…
Ve kaç “kutsal kadın”, aile denilen kumdan kalenin sınırboylarını bekledi, kızarak, ağlayarak, utanarak, yine de diş bilediği kale reisini savunarak; …ve göz yumarak… bazen sevgiden, çoğu kez çaresizlikten…
…aynı saatlerde erkek, bir kahvede, becerdiklerini anlatırken…
* * *

Yanlış anlaşılmasın. Garipsediğim, 40 yaş erkeğinin kadını sevmesi değil; sevmemesi… Ve şaşırtıcı olan, ihanet etmesi değil; ihanet ettiği hayatı aynen sürdürmesi… Yaşadığının bedelini ödemeye cesaret edememesi… Harcına yalan kattığı kaleyi terk edememesi… “Ben de karımın kaçamağını, ondan beklediğim tevekkülle karşılayabilirim” diyememesi…
Hep kendine yontarak diktiği ikiyüzlü bir ahlak totemine her daim secde etmesi… Ne ihanet ettiği, ne ihaneti paylaştığı kadına karşı dürüst olabilmesi… 40’ında hala para karşılığı çiftleşmeyi, geceden kalma pudra izini banyoda gizlice çitilemeyi, cep telefonunu her an patlayabilecek bir el bombası gibi gizlemeyi kendine
yedirebilmesi…
* * *

Kabul edelim: Evlilik bitti!
Çağ yorgunu aile, ancak başka kadınların (ya da erkeklerin) kolunda yürüyebiliyor. Yalan, bir mecburiyetler rejimi sayılan evliliğin temellerini oyuyor. Ve herkes her şeyi bilerek, gönülsüzce boyun eğerek bu oyunu oynuyor. Çare, eşlerin birbirinin hayatını yaşamaktan vazgeçip her hayatı, sahibinin nefsine, iradesine, vicdanına, insafına terk etmesidir. Sevgi varsa, aile ilelebet sürecektir. Yoksa, böyle sürdürmek rezilliktir.
Yalansız yaşamayı özlemediniz mi?

Can Dündar (Şiir Gibi Yazılar)
 • Paylaş
3

Şaman, Üstat, soruyu soran kadın olduğundan :)

Ahmet Avcı, Nerden anladın kadın olduğunu yaw..ben fark etmedim..Tam yerine rast geldi ben de manzara koydum :)

Şaman, Tarihçeye bakmak yeterli üstat :)

bir de anormal mi mi diye sormuşsunuz.. ee 40 yaşında biri olarak bunun farkında degilseniz o 18 yaşındaki nasıl farkına varsı bu yanlışlıgın..
 • Paylaş
Açıkçası bu durum bana göre kimseyi ilgilendirmez. Kaldı ki ben böyle bir birlikteliği belkide çok ağır atlatanlardan biriyim. Yine de saygı duyarım. Tavsiyem sevginize inanıyorsanız gerisini boşverin. Aması var ki, bu kadar insanın da bildiği bazı şeyler var. Bilmedikleri daha çok olsa da :) bildikleri ilişkinize zarar vermeye yetebiliyor. İzin vermemenizi ve mutluluklar dilerim. .
 • Paylaş
İkiniz de mutluysanız çevreyi fazla takmamaya çalışın. Türkiye'de yaşıyorsanız ve 18 yaşında bir kadından bahsediyorsanız o zaman onun ailesi ve onun çevresi konusunda biraz daha özenli olmaya dikkat etmelisiniz sadece diye düşünüyorum ama. Psikolojisini ve aile, arkadaş ilişkilerini etkileyici bir söylem elinde olmadan kendisini etkileyebilir. Ne kadar olgun olursa olsun 18 yaşında. Onun dışında aşk iki kişiliktir ve bu bahsi geçen mevzunun da hiçbir anormalliği yoktur.
 • Paylaş
7

Şaman, 18 yaşında olan erkek ama :)

Goul Chakir Katsapoulos, 18 yaşında olan erkekse aynı şeyler onun için de geçerli. Sadece kadınlara göre biraz daha az hassas olacaktır. :)

Şaman, Doğru yazmışsınız zaten hamfendi. :)

Adem Şahin, kız yada erkek 18 yaşındaki bi çocuğun 40 yaşındaki birine aşık olması duygusal yönden imkansız bikere çocuk çok enerji dolu gezmek tozmak part neriyle birlikte hayatı tanımak ister 40 yaşındaki herşeyi görmüş geçirmiş artık düzenli bi hayatı olmasını ve kendi gibi olgun bikadınla olmakister biri müziğin seseni aç der öteki kıs der biri nuna parka sinamaya konserlere gitmek ister öteki ahmet beylere oturmaya gidelimder ener jileri tutmaz enerji tutmayınca aşkta olmaz aşk sadce duygusal yaşanmaz duygusal yöndende beklentileri farklıdır bence
MADDİ MENFAAT YADA CİNSEL İSTEK OLARAK İLİŞKİ YAŞAYA BİLİRLER BİRBİRLERİNE KATLANA BİLİRLER AMA AŞK YAŞAMALARI İMKANSIZ tarihte böle bişey görülmemiş tutupta bana uydurma hikayelerden yada film lerden hikayeler anlatmayın.

Adem Şahin, tabi herkez istediğini yaşar beni ilgilendirmez benim sadece söylemek istediğim aşık olmaları fiziğe kimyaya biyolojiye felsfeye edebiyata tarihe aykırı saygılar

Ayhan Şimşek, takibindeyim adem şahink,imya-fizik-biyoloji hadi tamam diyelim de bahsettiğin aykırılığı edebiyat ve hele-hele ki felsefe'ye nasıl aykırı buldun? çok merak ediyorum nasıl?

Bence "yaş" bir "rakam"dan baska bir sey degildir. Kadinlar genç bir erkegi sevince, "elestri" alir, ama erkek genç bir bayanla olunca, "normal" bulunur. Karsiyim... Uç gunluk dunya'da, "irk", "inanç" "yas" "statue" ... Vs vs gibi önemsiz seylerle insanlar birbirini kategorize ediyor... Kim kiminle, kendini "mutlu ve huzurlu" hissediyorsa, ôyle yasamali... Zira, insanlarin seçimleri sadece ve sadece kendini baglar...
 • Paylaş
16

Adem Şahin, insanlar tek başlarına yaşayamayacakları için bir arada yaşamak zorundalardır bir arada yaşamaları içinde kurallara ihtiyaçları vardır ahlak hukuk insan hakları vs kurallar insan ırkının düzgün yaşaması için vardır onun için insanların seçimleri sadece kendilerini değil tüm insanları bağlar ayrıca 40 yaşında biriyle 18 yaşında bir çocuğun arasında aşk olacağına inanmıyorum biri çok olgun hayatı görmüş diğeri enerji dolu hayatı yeni yeni tanıyo enerjileri tutmaz enerji tutmayınca aşk olmaz biri müziğin sesini aç dr öteki kıs der biri sinemaya gezmeye eylenmeye gidelim der öteki bugün yorgunum ahmet amcanlara oturnaya gidelim der traihte böle bişey görülmemiş maddi olarak yada cinsel amaçlı bir arada ola bilirler ama ikisinin bir birine aşık olması bi sineğin file aşık olmasından daha zor duygusal olarak

Adem Şahin, öeteki konu dini inanca boş dersen benim gibi inançlı insanların tepkisini görürsün zira insan hayatını bizim ve evrenin niye vaar oluşunu sadece din ve yaratıcı kavramı açıklar senin dediğin gibi 3 günlük dünyada beyinsiz bir taş gibi amaç sız bir şekilde yaşayıp ölmek bizim gibi inançlı insanların mantığına uymuyo biz yaşamamızın ve bu dünyada olmamızın bir anlamı var diyenlerdeniz insanın seçimleri sadece kendini bağlar diyosun ama insanların inançlarına boş diyerek saygısızlık yapıyosun.

Adem Şahin, ırkçılık milliyetçilik bana görede boş kavramlardır okonuda sana katılıyorum ama bunların boş olduğunu düşünürsek atatürkçülük de aynı mantıkla boş bir kavramdır neçicesine hepimiz insanız bana kalırsa insanların dünyaya yüzlerce ülkeye bölmesi ve her devlet için ayrı statejiler yasaklar rejimler uygulan masıda insanların bencilliğini ortaya koyar bazı ülkeler dünyadaki kaynaklardan yararlanarak her türlü ihtiyacını görürken bazı ülkeler açlıktan susuzluktan ölüyorlar oysa yer yüzüne gelen herkez eşittir ve dünyadaki bütün kaynaklardan yararlanması en doğal hakkıdır ayrıca devlet sistemide yanış bir sistemdir kapitalizmi oartaya çıkaran en büyük etkendir bu yüzden dünyada zengin fakir sınıfları ortaya çıkıyor ve bunu yapan sizin özendiğiniz ve örnek aldığınız batılı ülkelerdir onların diğer devlet lere yaptığı zorbalıktan başka bişey değildir çağdaşlık belli başlı olgulara yada batılı ülkelere özenip onlar gibi yaşamak değildir çağdaşlık insanların birbirine olan saygısıdır inançlı insanlara yobaz gözüyle bakmak çağdaşlık değildir bugün amerikada bile türban yasağı yok ama bizim bu saçma ülkemizde böyle saçma kurallar koyu yolar dediğim gibi çağdaşlık insanların birbirine olan saygısından ve anlayışından geçer

Melissa Özlem, beyfendi, ben "bos" derken, ayrim yapilmamasi lazim demek istedim.. insanlarin inançlari kendi içindir. siz beni tanimadan etmeden zaten beni kategorize etmissiniz. TESEKKURLER !

Ayhan Şimşek, ben de teşekkür ederim adem şahin.
"beyinsiz bir taş parçası gibi amaçsız yaşamak" cümlen çok ilginç geldi! titretti beni ve düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi...

Adem Şahin, sonunda beni anlaya bilen biri çıktı:)

Adem Şahin, şaka bi yana bizim bildiğimiz sonsuz ve cansız maddelerden oluşan evrende tek canlı dünyadaki hayvanlar ve bizleriz bunun bi anlamı olmalı ve canlıların içinde düşüne bilen beyni olan tek canlı bizkeriz bununda bi anlamı olmalı ve düşüne bilen beynimizin bize ben niye varım niye yaşıyorum sorusunu sormasının da bi anlamı olmalı. ATEİSLERE GÖRE BU SORUNUN CAVABI HİÇBİŞEY buda beni güldürüyo:D

Adem Şahin, bi taş kendine bu soruları soramaz ama biz soruyoruz bununda bi anlamı olmalı
yukarda bunu demek istedim

Adem Şahin, niye yaşıyoruz bi cavabı olmalı bi cevabı olmasa beynimiz bize bu soruyu surmaz

Ayhan Şimşek, peki o zaman, bir de şöyle düşün en azından farzet ki bir film izliyorsun ve konusu da şimdi anlatacağım gibi;
İnsanlık über teknoloji çağına gelmiş.
dna ve kök hücre çalışmalarıyla kişiye özel ihtiyaç duyduğu her türlü organ laboratuvar ortamında geliştiriliyor. tabii çok pahalı ve dünya nüfusu tam bir mad-max filminde ki gibi karaborsa ortamına dönmüş..
ülke, sınır, kültür hiçbir şey kalmamış yani herkes birbirini yiyor, güçlü-akıllı olan ayakta kalıyor falan..
SONRA, BU DÜNYANIN EN ZENGİN AİLELERİ BİR ARAYA GELİYOR ve GELECEĞİ BAŞTAN YARATMAYA KARAR VERİYORLAR..
Amaçları dünyada ki bu kaosu sonlandırıp yeni bir insanlık tarihi başlatmak üzerine kurulu oluyor.
İlk işleri kendilerini ve yeni dünya modelleri için gerekli olan her bir şeyi muhafaza edebilecekleri sığınakları yapmak oluyor.
Ve yaşayan her hayvan türünden NUH'UN GEMİSİ MİSALİ toplayarak uygun koşullarda buralara topluyorlar. Tabii Dinazorları sığdıramadıkları için de dışarıda ölüme bırakmak zorunda kalıyorlar :) VE aynı şekilde bu durum bitki familyaları ve tohumları içinde geçerli oluyor.
Sonra algı bilinçleri henüz açık olmayan bebekleri topluyorlar. Her ırktan milyonlarca bebek otomatik besin kaynaklı küvezler içinde yine kendilerine özel sığınaklara alınıyorlar.
-
VE GERİ SAYIM BAŞLIYOR...
3
2
1
B O O O O M . . .
--
Tarih: M.Ö.01.01.01
Dünya tarihi üzerinde önceden hangi ırk hangi coğrafyada yaşıyorduysa oralara kamplar kurularak bebekler oralara nakil edilip oralarda büyütülüyor.. Aynı coğrafyaya ait bitkiler ve diğer canlılar uygun zamanlarda bırakılarak empoze ediliyor.
-
Çocuklar büyüyor, çiftleşiyorlar ve ufak ufak boy (kabile) haline geldiklerinde (yeter sayı diyelim) birden karşılarına yapraktan kıyafetin dışında kıyafetler giymiş güçlü insan modeli çıkıyor. Güçlü silahlarıyla iki-üç el sağa sola ateş edip veya değişik bir yaklaşım modeliyle üstünlüklerini kabul ettirdiklerinde. tüm bu ilkel insanlar yerlere eğilip-eğilip tanrı zannettikleri bu bizim zengin ailelere tapınmaya başlıyorlar.
Sonra aralarından bazılarını seçip alfabeyi öğretiyorlar falan derken; İLK EMİR GELİYOR;
O K U . . .
.....
Şimdi film bu ya zenginlerin yapmış olabilecekleri şey yeni bir medeniyet kurma hayalleriyle insanlara klavuz olacak bir yönlendirmede bulunmak oluyor.
Amaç nedir, iyi yaşamak, barış içinde yaşamak ve kimbilir belki de sadece kibir!!..
--
Hayal bu ya..
Düşünmekten ne zarar gelir. Bunları düşününce ben kötü biri olmuyorum veya böyle bir film izledim diye belki de rüyama girmiştir bu yazdıklarım kelimesi kelimesine; suçlu sayılıp bundan ötürü neden beni dinlenmek üzere gittiğim Madımak otel odamda yakmak istesinler ki?
İşte anlam veremediğim bu Adem kardeşim.

Ayhan Şimşek, burada bahsettiğim ve senden beklediğim bana inanman değil. sadece beni anlaman çok önemli. buna önem veriyorum, çünkü; sen beni-iyi niyetimi anlarsan herkes anlar. şu noktada göstereceğin samimiyetine güveniyorum.
not: beni haksız çıkarırsan adına facebook fun club açar mıyım, kararsızım -:)

Adem Şahin, ayhan bey düşünmek en doğal hakkımızdır insan herşeyi düşünmekte özgürdür zaten bişeye inanacaksan bunu kendin kabul edeceksin ailem inanıyo diye bende inanayım diye bişşey yok islamda da yok samimi olmak gerikirse ben müslüman bi ailede doğdum 8 9 yaşlarında çocukken annemler neye inanırsa bende bişey bilmediğim için ona inanıyodum ama 17 18 yaşlarıma geldiğimde düşünmeye başladım haşa allah varmı yokmu içim içimi yedi çok çelişkide kaldım araştırdım kitaplar okudum çok düşündüm ve allaha inanmaktan başka bi çaremiz olmadığını anladım çok şükür allah insanın ağzına değil yüreğine bakar ve ben bütün yüreğimle inanıyorum ve içim rahat düşünerek doğru yolu bulmak en doğrusu burda benim düşünme şeklimiz bizi niye yaratıcıya götürüyo niye başka anternatif yok lafımın değerini anlamışsındır umarım.

ayhan bey keşke daha kısa açıklayıcı cümlelerle anlatsaydınız daha anlaşılır olurdu hikayenizden anladığım çıkardığım özet kısaca şunlar

1)ben dünyada niye bi seçim yapnak zorundayım
2)ben yaptığım seçimden dolayı niye cehennemde yanıyorum
3)bana kimse dünyaya gelmek istermisin yada istemezmisin diye sormadı
4)allahın bizi ve cenneti cehennemi yaratmasındaki amacı ne

anladıklarım bunlar yannış anladığım yada anlamadığım bi şey varsa söyle?

eğer sen bu anladıklarım gibi düşünüyosan sen yaratıcının varlığını kabul etmişsin ama adaletine inanmıyosun kendi kafandan böle yaratıcı olmaz deyip inanmak istemiyosun.

bak allah bizim için bu dünyada adaletli çünkü allah insanları dünyada iğlik yapıyosun diye yada insanlara yardımcı oluyosuyn diye cehennemde yakmaz kötülük yaparsan yada insanlara kötü davra nırsan yakar allah kendisine inanmamızı ve onu unutmamamız için ve onu hatırlayıp günahdan kaçınmamız için ona ibadet etmemizi ister eğer sen senin elini gözünü yaratan ve sana bu dünyada binlerce nimet veren allahı yok sayarsan seni cehennemde yakar burdada bi adaletsizlik yok neticesinde bu dünyada allaha inanıp emirlerini yerine getirirsek aihirette bize sunulmuş sonsuz imtihansız mükemmel bir yaşam var buda mantıklı

bu yazdıklarım 1 ve 2 sorunun cevapları idi

şimdi 3 ve 4 bak yemek yemessek su içmessek yada dünyanın güneş sisteminden çıktığını düşün yaşaya bilirmiyiz hayır ölürüz belliki bişey bizi kontrol ediyo yani biz aciz varlık larız kuluz ölüm öncesini bilmiyoruz ölüm sonrasını bilmiyoruz evrenin nasıl oluştuğunu bilmiyoruz bunları bilmediğimiz için vebiz ALLAHIN HANGİ BOYUTTA NASIL BİR VARLIK BİZİM İÇİN GEÇERLİ OLAN FİZİK ZAMAN KAVRAMLARI ONUN İÇİN GEÇERLİMİ ONUN İÇİN EVREN DİYE BİYER VARMI bunları bilmediğimiz için daha kendi varlığımızı bile bilmediğimiz için allahın bizi cenneti cehennemi niye yarattığını sorgulayamayız allah bize kuranıkerim i yollamış gerçekleri bilsinler ona göre yaşasınlar

bence kuran uydurulmuş bir kitap değil ayrıca öle bi kitabı kimse uyduramaz helde orta çağda bide şöle düşün peygamber efendimiz s.a niye okadar ünlüyken zengin olma imkanı varken fakirliği mütevazı yaşmı seçmiş.

ayhan bey sizde insan sınız bende insanım hiç bi farkımız yok bu dünyada 2 seçeneğimiz var

1) ya benim bu dünyada yaşamamın bi anlamı yok değip beynini sana sorduğu soruları bulduğu cevapları hiçe sayıp bu dünyadan boş bi şekilde ayrılmak

2) benim bu dünyada yaşamamın bi anlamı var bu beynin bende olmasının bi anlamı var deyip tek yol olan allaha inanıp çekip gideceksin

3 üncü seçenek varsa sen söyle seçim senin

NOT hiç bi insan duygularıyla beyniyle öldükten sonra yok olmayı hek etmez

Adem Şahin, çünkü beynimiz bize öldükten sonra yok olmamız için verilmiş olamaz

Ayhan Şimşek, öncelikle samimiyetler verdiğiniz bu cevap yazısı için teşekkür ederim.
anlıyorum ki belli bir yaş grubuna kadar aynı duyguları hissetmiş ve sonrasında bu yollar apayrı taraflara baş salmış.
önemlidir ki yazdıklarımdan çıkarttığınız 4 maddelik çıkarımların hiç biri yazarken aklımda değildi, hatta bilinç altımda ki barışık halimden dolayı bu konuya dair olumlu-olumsuz hiç bir rüya da görmemişimdir.
bir çoğumuzun olduğu gibi bu topraklarda bende müslüman bir ailede doğdum, büyüdüm ve ailemde ki hoca nüfuslu kişiler sorularıma cevap vermenin dışında "günah leyn sıpa" deyip beni susturmaya çalıştıklarında, vazgeçtim.
kısacası, içim içimi hiçbir zaman yemedi:)
fakat bazı unsurlar vardı ki işte ben onlara aşık oldum.
öyle bir aşktı ki bu, sizin bu aşkı iyi anlayacağınızı düşünüyorum.
O aşk, nefs'e olan aşktır bende.
Yaşarken o yaşanmışlığıma en güzel katkıları yapan ve ölürken de yaşamın güzelliği kadar ölüme de sarılabilmemi sağlayan yegane duygudur o nefs aşkı.
Bu nokta, fikren ve zikren zıtlıklarla mücadele etmeyi bırakıp aynı ölümü de sevdiğim kadar her şeye kucak açmamı sağlayan bir noktadır. Bu konuda hala ehil değilim ve şehir yaşamı içerisinde de herhangi birinin olabileceğine inanmıyorum.
-
Toparlayacak olursam, din gibi unsurların değil iyilik unsurunun kolektif olarak insanları bir araya getireceğine inanıyorum. Sizinle de bu yüzden konuşuyorum. Çünkü görüyorum ki dini oluşturan bir çok unsur konusunda hem fikiriz.
***
Sadece bu unsurlardan biri için bile İnsanları sevmek size ve herkese de yetmeli, en azından katl-i vacip ilan edilmemeli, kanısındayım.
Açıkçası birinin bana dini dikte edip özgürlüğümü elimden almasındansa kafamı kesip eliyle yukarı kaldırmasını tercih ederim.
***
Başka bir deyişle, sizin inandığınız şekilde saf, temiz, sorgusuz ve en kıymetli halde ki O aşk'ın karşılığıdır nefsine yenilmemek ve ne olursa olsun insanları sevmek.
Fakat görüyoruz ki günümüzde dinden başka sarılacak hiçbir şeyleri olmayan o sözde insanlar unutmuşlar nebilerin aşkının neye benzediğini.
-
Yazdıklarımın bir rendırını almam gerekirse ki çok önemlidir bu; Ben sizi bir şekilde ama ne olursa olsun bir şekilde sevecek bir yanınızı bulamayacaıma inansaydım bu gelip geçen kısacık hayat içerisinde bunca şeyi yazmak için onca zamanımı harcamazdım.
-
Bu yazışmalarımızı bu yanlış konu başlığı altında sürmememiz gerektiğini düşündüğümden, yazacaklarıma burada son veriyorum.
Perdesiz bir öngörü dileğiyle, hoşçakalın.
Ben, Jeyms. Jeyms Puond..

Ben sizi sadece tebrik etmek istiyorum. Sanki başka herhangi bir yaşta birisiyle mutlu olma şansınız daha yüksekmiş gibi insanlar sizi eleştiriyor. Nasıl mutluysanız öyle yapın. Durum size normal geliyorsa sıkıntı yok. Çevrenizdekiler 18 yaşında birinden hoşlansa buna cesaret edemez hatta kimseye söylemez. Tam da bu yüzden size karşı çıkıyorlar. Ben cesaretinize hayran kaldım, kimse çoğunluğa göre yaşamak zorunda olmamalı.
 • Paylaş
kesinlikle degil toplumun vermiş oldugu tepki çok haklı...
 • Paylaş
bence anormal bay veya bayan olmanız önemsiz insanın çocuğu yaşında bireyle birlikte olması ürkütüyor beni
 • Paylaş
bazı özelliklerine göre değişir. neden 18 yaşında bir kız 40 yaşında bir erkeği tercih eder diye sorardım ben olsam kendime.. ciddi bir ilişkiyse yani gelecek kaygısı güdülüyorsa 50 yaşında 28 yaşında bir insanla beraber olmak söz konusu olacak işin içine çocuk giricek falan filan anormal değil de zor bir durum bence...
 • Paylaş
1

Şaman, Soruyu soranın cinsiyeti kararınızı değiştirir miydi?

Ben 18 yaşımdayken babam da 44 yaşındaydı.
 • Paylaş
Babam ve kardeşimin yaşları ? Sİzce normal mi ? Bence değil.
 • Paylaş
Aşk açısından herşey mümkün bence bi sorun olmaz iki kişilik uyuştuktan sonra ama birinin çok önceden ölecek olması gibi bir gerçek var.
 • Paylaş
2

Adem Şahin, 40 yaşında ömrünün yarıdan çocuğunu tamamlamış olgun birinin 18 yaşında daha hayatı yni yeni tanımaya başlamış birine aşık olması mümkünmü yada 18 yaşında bir çocuğun 40 yaşında birine aşık olması mümkünmü enerjileri tutmaz enerji tutmayınca aşkta olmaz aşk sadece duygusal yaşanmaz duygusal olarakta anlaşamazlar 40 yaşında biri çok sakin olur hayatı düzenli yaşamaya çalışır 18 yaşındaki yerinde duramaz kanı kaynar herşeye saçmalamayın bu ikisinin aşık olması sineğin bi file aşık olmasından daha zor bence

Yolalinda, insanların çoğu aynen senin dediğin gibi o konuda haklısın ama hiç hayatında çok uç kişilikler tanımadın mı?genellemenin dışına çıkan insanlar mutlaka var. olmasaydı tekdüzelikten herkesle aynı olmaktan kafayı yemiştik çoktan.mesela insan 40 yaşında bile çocuk ruhlu,18 yaşında bir bilge kadar olgun olabiliyor bu ikisi neden ortada buluşmasın ki?

Cinsiyetine bağlı arkadaşım. Kadın mısın , erkek mi? Erkeksen kimi hayran hayran bakar , kimisi de söver.Ama nihayetinde kabul görür bu orantısız ilişkin.Sevgilin gidene kadar yürütürsünüz kör topal.Ama kadınsan hiç şansın yok.Adın belli , ilişkinin adı da belli.Genç sevgilinin yaşadığı dönem itibariyle sana aşık olması mümkün olmadığına göre dolu dolu bir ilişki yaşayamazsın. Oğlanın kahkahalarla güldüğü espriye tebessüm bile edemezsin. Çünkü anlayış forhliii , kültür forhliii, jenerasyon forhliii. Hoş bir anı olarak kalırsın o ayrı .
 • Paylaş
2

Arzu Ceyhan, Üzülmek ve üzmek istiyorsanız devam edin.
hayat hiçbir şekilde eşit akmayacak,ilk değil sonda olmayacaksiniz neden problemli bir birliktelik?

Çiğdem Çelik, Arzu , belki ilişki biteli cok olmusturda bizim haberimiz yoktur .Bu soruyu nereden buldum bilmem ama sen yanıtını altyorum olarak benim yanıtımayazmışsın.Iploid'de bu cok oluyor ne yazık ki.

Aradaki yaş farkı önemli değildir aslında. Kişinin geçirecek olduğu yaş evreleri önemlidir. Arkadaşınız henüz çok genç. Genelde 18-24 yaş arasında gerçekleşen, hayatı-insanları tanıma, mesleki ve hayati kararlar alma yolundan henüz geçmemiş ve bunlar sayesinde elde edilen gerçek karakterine henüz kavuşmamış ( büyük ihtimalle öyledir). Nasılki yetişkinliğe ulaştığımızda tüm ergenlerin (kendimiz de dahil) yapılan çoğu şey aptalca, manasızca ve büyük hatalar olarak görünür; arkadaşınız ilerde bu düşüncelere kapılması olasıdır. Sizin ise şu an onun yaptıkları yüzünden bu düşüncelere, tahammülsüzlüklere boğulmanız muhtemeldir. Tabi tüm bunların haricinde bu sizin ilişkiniz ve nasıl yürüteceğiniz size kalmış
 • Paylaş
Bu ilişki geçici bir durum. Zamanla sorunlar ortaya çıkacaktır. Bilim adamları bile aradaki yaş farkını enfazla 8-10 olarak ifade ediyorlar. Çevre, toplumsal değerlerin dışına çıkılan her durumda eleştirir.
 • Paylaş
alan razı veren razı kafa yormaya değmez
 • Paylaş
3

Adem Şahin, ozaman senin kızn yada oğlun 50 yaşında biriyle kaçsın diyorum ama bed dua etmiyorum yannış anlamayın saygılar

Ayhan Şimşek, kaçmasın bence Rızayla gitsin..

Ahmet Avcı, Hangi Rıza?

size normal gelmese zaten böyle bi ilişki içinde olmazdınız.. bence çok uygun değil.. yani ne konuşup ne paylaşıyosunuz 18 yaşında bi çocukla ??
 • Paylaş
BENCE KIZIN NEDEN SİZİ SEÇTİĞİNİ BİRAZ İRDELEYİN. OLGUNLUK BİRAZ SAÇMA BİR BAHANE OLUR. 18 YAŞIN BEKLEDİĞİ 40 YAŞ OLGUNLUĞU DEĞİLDİR.
 • Paylaş
1

Şaman, Soruyu soranın cinsiyeti kararınızı değiştirir miydi?

evet bana göre çoook anormal bir durum.
 • Paylaş
Evet ne yazıkki
 • Paylaş
bencede yanlış bişey tepki çok olur
 • Paylaş
herşeyi kendi açından deil bide kız açısından bakmalısın bence bundan 10 15 yıl sonrasını düşün
 • Paylaş
bence normal!! ama önemli olan sizlere normal gelip gelmemesi!doğruluk,ssizin inandığınız şeydir!
 • Paylaş
iyi reşit olmuş bari :P
 • Paylaş
tek derdiniz sevişmekse tabikide normal gelir:/ ilgilendirmez kimseyi
 • Paylaş
kişiden kişeye değişir .. bayansa anormal bir durum erkeksede normal değildir.
 • Paylaş
sevgili yawru kuşum, önelikle 40 yaşında (aklı başında olan bir adam) tek derdi sevişmek değilse eğer böyle bir şeye kalkışmaz.hadi istediği oda değil diyelim 40 yaşındaki bir adamla anlaşabilme düşüncesine nerden kapılıyosun onun çoktan yaşayıp unuttuğu olayların senin daha yeni yeni yaşıycak olman gerçeğini düşünmüyomusun ama sana normal geliyorsa eğer bu durum tavuğa tecavüz eden adamın durumuda normal gelir onun için kimseyi ilgilendirmez tabi. asdfghjklşasdfghj
 • Paylaş
bence son derece normal. tabi 18 yaşındaki sevgilin seni paran için sevmediği müddetçe.
 • Paylaş
Sende rumuzun gibi yalan söylüyorsun bence ama eğer ki doğruysa kesinlikle yanlış yoldasın bunu sen de biliyorsun ama kendine itiraf etmekden korkuyorsun.
 • Paylaş
Her durumu kendi içinde değerlendirmek lazım. Fiziksel olarak bir uyum varsa ömür boyu ona ayak uydurabileceksen ve onu çok seviyorsun çevreni dinleme ama 40 ile 18 de biraz korkutucu geliyor.
 • Paylaş
devam sadece kavşaklara dikkat et
 • Paylaş
Serdar Ortaç mısın sen? :D
 • Paylaş
işin oluru varken, olmazına zorlamak bu olsa gerek. he olmaz dıye bişey yok olur mu olurda egreti olur.
 • Paylaş
Hayır değil.
 • Paylaş
Allah çıtırını sahibine bağışlasın :)
 • Paylaş
Mutluluk varsa aranızda mesut bahtiyar olun elestirilri boşverin mutlulunuza devam edin böyle şeyleri kafanıza takmayin :)
 • Paylaş
1

Cengiz Tufan, Eğer taşıyabiliyorsun güzel, ama ilişkini anlattığın kadarı ile niye davul zurna ile dağıtıyorsun bir ikincisi ise gelmişsin 40 yaşına ve evliliği düşünmüyorsun o kıza yazık değil mi? Diyelim ki evliliği düşünüyorsun 5sene sonra kıçın koltuktan kalkmayacak, sonra boynuzları takırdatmaya başlıyacan. Yazık günah değil mi. Bir de buraya yazıp afişe etmişin, kalıbına yazık.

Bence sen idol olmalısın.
Eleştirenlere de Allah bir 18'lik versin de, bak bir daha eleştiriyorlar mı?
: -)
 • Paylaş
Yiyin için gezin eğlenin gülün ağlayın yaşayın herşeyi çünkü belli bir zaman sonra ya sıkılırsınız ya da devamı bi şekilde gelir. Çok sorgulamak yanlış yaşamadan bilinmez.
 • Paylaş
Beklentine göre değişir.
 • Paylaş
Sorman bile yanlış bence. Dış dünyadan gelen tüm sesleri kulaklarından yana ber taraf edersen hayat çok daha güzel. İnsanlar her zaman konuşur. "elalem" her zaman bir şeyler söyler... Bu senin hayatın. Takma kafana.
 • Paylaş
Bence önemi olan başkalarının eleştirileri değil onları önemsemeyin çünkü bu hayatı yaşayan ve yaşıycak olan onlar değil seçimlerinizi sadece kendinize bırakın . Sevgilinizle eğer karşılıklı yoğun istek duyuyorsanız lütfen onun değerini bilin ve çevreye kulak asmayın arada yaş farkından dolayı bazı görüş ayrılıkları olabilir ama sevginiz bunun üstesinden gelecektir :) mutluluklar dilerim :)
 • Paylaş
Sizin için normal bir durum olabilir ama sevgiliniz yaş itibari ile doğru kararlar alamayacak yaşta. İnsan aklı çok değişik bazen yaptığın şeylerin doğru olduğunu bir şekilde kafanda onaylıyorsun. İlkel benliğimiz biliyorsunuz sınır tanımıyor ego da kafamızdaki şeyler ile toplumun beklentileri arasında denge kurmaya çalışıyor. Siz daha çok ilkel benliğiniz ile hareket etmişsiniz.
 • Paylaş
Çok fazla normal. Benim en yakın arkadaşım 14 yaşında ve 38 yaşındaki bir adama aşık.adam annesiyle aynı yaşta. Ve bu hiç sorun değil çünkü gerçek aşkın senden 300 yaş büyük bile olabilir, hatta belki henüz doğmamıştır.
 • Paylaş
size normal gelen başkasına anormal gelebilir bu çok normal. Bence anormal bir durum yok ortada. Ama bahsedilen durumun eksileri artıları vardır. Ama gerçek sevginin de eksisi artısı olmaz. Gerçek sevgide eksi artı olayı dediğiniz gibi çevrenin ilgi alanındadır. Gerçek sevginin normali anormali de olmaz bence . Gerçek bir sevgiyse çevre baskısı denen şey de mevzu bahis edilmez kanaatimce .. Anlatabiliyor muyum.
 • Paylaş
Hayır
 • Paylaş
Bencede anormal ama birde karşıdakinin seni sevip sevmediği önemli
 • Paylaş
Arkadaşınızı tanımadığım için sadece 18 yaşında biri nasıl olur diye düşünerek yanıtlayacağım. Soruyu soran erkek mi yoksa bayan mı göremiyorum, ama benim söyleyeceklerimi pek de değiştirmiyor.

Bence hayattan beklentileri iyice netleşmiş birinin henüz müteşekkir olmayı, hayranlığı, sevgiyi, aşkı, ihtiyacı ve cinselliği birbirinden ayıramayacak kadar genç biriyle birlikte olması, o kişiye haksızlıktır. Bu ilişkinin tarafları, bu ilişkiye dışarıdan bakamadıkları sürece, terazinin iki tarafının eşit olmadığını anlamakta çok büyük sıkıntı çekeceklerdir.
 • Paylaş
inanmiyorum....demek 40 yasindasinin sevgiliniz 18 .eger 30 yasinda olsaniz (belkide olesinizdir)o zaman sevkilis 8 yasinda ise hangi unite gelmistir acep.ne gibi hata bilgisi ogreniyor sizden..
 • Paylaş
Normal
 • Paylaş
karşılıklı memnunsanız başkalarını boşverin gitsin..
 • Paylaş
yaşa be hayatını kime ne
 • Paylaş
Müthiş !
 • Paylaş
bence degil, super
 • Paylaş
BENCE ARKADAŞIM BU KONUYU BURDA SORMAN SENİNDE ÇELİŞKİLİ OLDUĞUNU GÖSTERİR AMA BU YESİZ YAKINDA İKİNİZDE BU İLİŞKİDEN SIKILACAKSINIZ 18 YAŞINDA BİR ERKEK İÇİN HERŞEY YENİ VE HEYCANLI OLUR... SİZEDE YENİ BİR SOLUK GETİRİR AMA SİZ YAKINDA YAŞ FARKINDAN KAYNAKLANAN ANLAŞAMAMA SORUNUYLA KARŞİLAŞACAKSINIZ... GİBİME GELİYOR SİZE MUTLULUKLAR... CEVRENİN YORUMUNA GELİNCE KAPI KAPANDIKTAN SONRA DÜNYA EŞİĞİN DIŞINDA KALIR BYE
 • Paylaş
bide tersini düşünmekte fayda var arkadaşlar belkıde soruyu soran bayan:)
 • Paylaş
Yaşadığınız şeyin aşk,sevgi ve saygı olduğuna inanıyorsanız gayet normal tabi ki.
 • Paylaş
2

Adem Şahin, 18 yaşında birinin 40 yaşında birine aşık olabileceğine inanıyomusunuz gerçekten

Ayhan Şimşek, adem abi çok şaşırmış gördüm seni...

Eğer mutluysan, karşındaki insanın 20 li yaşlara gelip para kazanmaya, başka çevreden arkadaşları olduğunda seni bırakma ve acı çekmen gibi bir sorunun yoksa kimseyi ilgilendirmez. Emin ol 50 yaşında biriyle de olsan aynı eleştiriyi alacaksın
 • Paylaş
ınsanın yası degıl yasam tarzı ve fızıkı goruntusu onemlı yas farkı sdadecde bır kagıt ta yazılı belge ... ama insan bu tarz durumda cevresının de tepkısınıı dusunerek hareket ederse guzel kararlar verebilir hemde kısıler bırbırlerını incitmemiş olurlar...
 • Paylaş

uçuk bir fark var bence.. ilşkilerde alt sınır enaz beş yaş, üst sınır 12 yaşı geçmemeli diye düüşünüyorum..

 • Paylaş
18 de çok küçük yaw, anlaşabiliosan sorun yok tabii, ama ben o kadar küçüklerle anlaşamam imkansız 
 • Paylaş
Tehlikeli yaşta ikiniz için de ağır sonuçlanabilir. Umarım güzel devam eder.
 • Paylaş
Önemli olan çiftlerin aralarında anlaşmalarıdır. Gerisi teferruat.
 • Paylaş
18 yaşından küçük ise istismara girer; ancak 18 yaşından büyükse kimse karışamaz. Ancak Türk toplumunun adap kurallarında böylesine yaş farkı hoş görülmez. Sebebi ise, 18 yaşındaki o erkeğin annesia yaşında olmanız; sizin yaşınızdaki kadınların da o yaşta oğlu olması... Evlilik halinde, sizin çok daha erken yaşlanmanız, karşı tarafın ise henüz genç kalması cinsellikten eğlenceye kadar sayısız problem yaratır. Siz 55 yaşında nine olduğunuzda, eşiniz henüz 33 yaşında ve en bomba çağında olacak.
 • Paylaş
Bence çok anormal çocuğun yaşında biriyle sevgili olmak ne kadar normal olabilir ki. Her ne olursa olsun mutlaka evlendikten sonra sorunlar çıkar
 • Paylaş
Normal değil... ama imkansızda değil. O çocuk sayılır.senin için hayat yavaşlarken onun için hızlanacak. Şimdi değl ama ilerde ipler birden kopacak.ama o süre içinde mutlu oldunuz oldunuz.ama ilerisi yok.
 • Paylaş
Kardeşim saygı duyarım gönüller bir olmuş sevgili olmuşsunuz eyvallah
ama bir hatırlatma yapmadan geçemiyecem arkadaşlar bu millet geldiği yerler aile örfi adeti olan bir milleti bu millet bu kadar geniş olmadı o yüzden sakın bu millet sizi eleştirirken onlara kızmayın onlar da haklılar çağdaşlaşım demek derken bokunu çıkartık iyice zaten
 • Paylaş
Yarım kilo karışık kurupasta yaptırıp kızı istemeye gidersiniz, eleştiriler de biter, kafanız rahat eder.
 • Paylaş
3

Şaman, soruyu soran kadın olunca :)

Erhan Kabakci, soranın kadın olduğunu anlayamamışım şaman bey, üzgünüm (çok değil).

aradaki yaş farkı kimseyi ilgilendirmemekle beraber, peygamber efendimizin de kendisinden yaşça büyük hz. Hatice ile evlendiğini hatırlatmakta fayda görüyorum. madem peygamber efendimiz yapınca oluyor, kimsenin de kalkıp eleştirmemesi lazım.

soruyu soran kişinin kadın olmasıyla alakalı yine hz. Hatice örneğinden devam etmek istiyorum, zira peygamber efendimize evlilik teklifini hz. Hatice yapmıştır. yani bayan arkadaş da gayet evlenme teklifinde bulunabilir. yarım kilo karışık kurupasta yaptırıp isteme işi de 18 yaşındaki arkadaşımıza kalsın bir zahmet.

Şaman, Eleştirmiş miyim :) Hayatta işim olmaz, Allah çıtırını sahibine bağışlasın.

Anormal olup olmaması yaşadığınız ortam ile bire bir ilintilidir. Bu durumu, Türkiye şartlarında düşündüğümüz vakit, yaklaşık % 90 oranında anormal olduğu bir sonuç ile karşılaşılabilir. Örnek olarak; erkeğin erkekle evlenmesinin bile resmi ve hor görülmeyen bir çevre açısından oldukça normal bir durum olarak karşılanır. Sonuç olarak ise ilişki yaşanabilir, buna kimse kolay kolay engel olamaz. Fakat tek ve en büyük engelin sizlerin düşünce yapısındaki farklılıkların zamanla ortaya çıkmasıdır. Bu da böyle bir ilişkinin çokta verimli olmadığının bir göstergesi olur!
 • Paylaş
Aşkın birden fazla hali vardır. Farklı ilişki biçimleri, toplumun standart ilişki biçiminin dışına çıkınca eleştiriler ve yargılamalar başlar. Anormal ve normal diye bir şey yoktur. İki taraf da memnunsa, fuck your norms diyip geçin.
 • Paylaş
İlişki dinamiğinize göre değişir bunun cevabı. Birbirinize anne-baba ikame rollerini veriyorsanız sağlıklı bir ilişki olmayabilir.
 • Paylaş
Bu sorunun , "18 yaşımdayım ve 40 yaşında sevgilim var ; sizce nasıl bir durum ? " versiyonu da oldukça ilginç olurdu.

Bir adım daha ilerleyelim ve mağaralarda yaşadığımız döneme dönelim ; hade hüde şeklinde konuşup daha çok el kolla anlaşıyoruz ve avcılık atıcılıkla besleniyor ve hayatı idame ediyoruz.

Soru şu : O dönemde yaşı başı takan var mıdır ?

Kadın 18 yaşında adam da 40'ı yeni devirmiş (sanırım ö dönemdeki en uzun ömür :) .
Aşk var mıydı o zamanlar ?
Evet cevabını verelim bu soruya.

Peki , sen 18 ben 40 olur mu ki polemikleri var mıydı ?
Bence hayır.

Yaşıyorlardı.. Yaşamak için her şeyi yapıyor ve bu ahlak denilen ve her çağda değişen olgudan bağımsız , belki unuttuğumuz , belki hiç bilmediğimiz bir hayat yaşıyorlardı.

Olur mu aga , ters bir durum bu ! diyecek kuralları bile henüz yoktu.

İnsan mıydılar ? Evet.
Hazları ,kendilerince beklentileri , iletişimleri ve hatta özen göstermeleri var mıydı ?
Bence evet.
Bunu tarih ve antropoloji onaylıyor.

Sadece ve sadece dogmalar yoktu henüz.
Höyyttt hüytler şekillenmemişti. Bilmiş liderler , kural koyucular ve kendi her haltı yerken (Tayland a sex turizmi için gidip küçücük insanlara sulanırken) dönünce ahlak timsali kesilen tipler yoktu.)

Belki de saf bir şeyler vardı. Görünce başlayan , çeken.
Sadece yaşanılan şeyler. Açıklanma gereği duyulmayan , sorgulanmayan.

Üç günlük dünyayı , kalın ve aşılmaz duvarlarla çevirmemiş zihinler vardı..
 • Paylaş
Pedofili olduğunu bu kadar rahat yazan başka birine rastlamadım. Tabiki anormal bir durum anası babası yaşındasınız belki.
 • Paylaş
çok küçükmüş yahuuu
 • Paylaş
Anormal yanları var tabi de yani ne diyim mutluysanız iyi hoş da. Yani 18 yaşındaki kızcağızın durumu kötü ne kadar sürücek ki hadi beş sene sürdü ne olucak sonra
 • Paylaş
1

Şaman, Soruyu soranın cinsiyeti kararınızı değiştirir miydi?

Sizin bunun normal olduğunu söyliyebilmeniz için karşınızdaki kızın kişilik ve karakter bakımından kendi bulmuş ve kimlik arayışını tamamlamış olması gerekir. Karşınızda bir çocuk var beyefendi. Cevabı varın siz çıkarın... .
 • Paylaş
6

Şaman, Yalnız soruyu soran bir kadın...

Ahmet Özgenel, beyfendiyi sil "hanımefendi" koy... sonuç = aynı :)

Ayhan Şimşek, kaç yıl geçmiş aradan soruyu soran ablam bari gizli kullanıcı olarak cevap yazsaya olmuyor mu öyle bir seçenek:)

Ozge Fıdan, @saman , her soruyu soran kişinin erkek olduğunu sanıp ona göre yanıt verenlerin alt yorumlarina bakıyorum ve sen varsın. -Soruyu soran bayan yalnız ;)

Şaman@ozgefidan ön yargılara karşı biraz saplantılı olabilirim C:

Erkek dediğin zaten 26-27 yaşında erkek oluyor tam olarak. O ana kadar sadece cinsel amaçlar güden bir canlı. Doğası böyle, kusura bakmayın. O yaştan sonra olmuş olsa anlayışla karşılayabilirdim. 40- 27 yaşlar göze batmayabilirdi.
 • Paylaş
Üzgünüm ama bunun adı pedofili. Cinsel olsun olmasın adı bu.
Benim yaşım 21 ve ben daha 15ine ağustosta girecek biriyle görüşüyorum. Net aleminde fazla detay vermem iyi olmaz :)

Nasıl desem, bence bu tip şeyler "aşk" değil, kaçış/arayış'tır. Çünkü gençler olarak çoğumuzun aklı bi karış havada :)

Size gelecek olursam; evlilik düşüncesindeyseniz bence düşünmeyin, anlaşma ihtimaliniz yok, o kişi olgunlaşmaya başlayınca sizden yavaşça uzaklaşacak ve gençlere yönelecek.. :')
 • Paylaş
Erkek yada kadın nesiniz bilmiyorum ama öncelikle iğrençsiniz!!! İnsan çocuğu yaşında birini nasıl sevebilir? Arada tabi ki de yaş farkları olabilir ama bu kadar da değil, bence bunlar tamamen cinsellik duygularının şaşırmasından başka bir şey değil. Erkeğin veya kadının ben daha ölmedim duygusu ile kendini kanıtlamak istemesi. Böyle bir şeye tamamen karşıyım ve normal bulmuyorum. Ben bu ilişkide cinsellikten daha öte bir şey görmüyorum. Allah akıl fikir versin.
 • Paylaş
bayansan anormal erkeksen normal.
 • Paylaş
Türkiye için anormal. Yurt dışına gidebilirsiniz. Türkiye'de kabul göreceğini sanmam.
 • Paylaş
evet anormal
 • Paylaş
anormal tabiii ki de. kendi midesizliğini düşünmüyosan kızı düşün vicdanı nasıl rahat eder öyle bi insanın. neyse konuyu sen açmışsın doğruya doğru. sen o yaşa kadar gelip neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenememişsin kızın da seviyorum veya lagaluga sına o kızın daha o yaşta sevmenin vesayir kelime anlamını kavrayamadığını bilememişsin. al burda yanlışın bu işte.
 • Paylaş
10

Sevgiseli, soruyu soran kişi bayandı galiba :)

Fornarina, hadi canım gerçektenmi

Sevgiseli, başta cinsiyet amblemi öyle gözüküyordu bende ince bir dokundurmayla cevap verdim ciddi bir cevap vereceğim bir mantelitede gibi gelmedi...

Fornarina, ben erkek sanmıştım , kesin sallama o zaman

Sevgiseli, bende baştan baya bir süre ciddiye alıp cvp vermemiştim anasayfada demin 29 kişi cevapladı yazıyordu bende merak ettim cevap yazdım meğersem ilk cvp veren benmişim :)

Sevgiseli, kadını da çok yadırgamıyorum aslında çünkü 40 yaşında adamların yanında daha reşit bile olmayan sevgilileri var ve toplum bunu normal karşılıyor ama kadın yapınca garip karşılıyor....

Fornarina, iyi yönden düşünmek lazım doğruysa ileride bize de bir umut ışığı doğar hangi tercihlerimiz falan değişir dünya bu kimin ne olacağı belli olmaz :)

Sevgiseli, ya bana şimdi benden 2-3 yaş küçükler bile çocuk gibi geliyor :) pek sanmıyorum :) Büyükte konuşmayayım :)

Xxx Yyy, bayanmış he soruyu soran:O durum değişmez yine. 18 yaşında bi adamın aradığı 40 yaşındaki kadında yoktur yani. bi süre birbiri üzerinden geçinirler sonra kadın görür sevgiliyi:))

Hayat ne garip... Eşşek seven de var, at seven de var, çocuk seven de.
 • Paylaş
1

Rukiye Koksal, Ne kadar tiksindirici ve bir o kadar da doğru bir cevap Türkiye'nin acı gerçeği tecavüze uğrayan hayvanlar var ve bunu yapanlar insanız diye gezinen iğrenç yaratıklar. :(((

Bir gün bi 70'lik amca genç ve alımlı eşi ile jinekoloğa gitmiş. Dr bey karım hamile gerekli kontrollerin yapılmasını istiyorum demiş. Dr şaşkın bakışlar altında gerekli prosedürleri inceleyerek kontrolleri yapmış ve evet hanım cidden hamile. Bir sorun olmadığını ifade ederek amca ile özellikle görüşmek istediğini ifade ederek amca yı odasına tek başına almış. Amca Dr bey olum ben 70 yaşındayım ama karımın nasıl hamile kaldığını anlamıyorum bu mümkünmüdür diye sorar. Dr da Amca sana bi hikaye anlatacağım der ve başlar;
"Bir gün bir adam ava gitmiş diyerek hikayeye başlar. Sık çalılıklar ve ormanlık bir alanda kuş avına olan avcı uzun süre gezdikten sonra 5 tane kekliğin kalktığını görüp tüfeğine sarılmış ve yerden epey yükselen ve her yana dağılan kekliklerden birisini nişanlayıp ateş etmiş. Ateş etmiş ve nişanladığı kuşu vurmuş, ama o da ne aynı anda 3 keklik daha yere düşmüş" der. Hikayenin sonunu beklemeden amca atılmış Dr bey olum diğer ikisini kesin başkaları vurmuştur diye haykırır. Dr da eşinin nasıl hamile kaldığını amcaya bu şekilde anlatmıştır.
 • Paylaş
6

Şaman, Soruyu soran kadın.

Hakan, Bu şaka yapıldı tarafimdan :)) bknz az yukarıda :)

Şaman, Bu soruda önyargıya çok gülüyorum. Bütün erkekler hemcinslerine olan büyük kıskançlıklarıyla buraya önyargılarını kusuyorlar. Soruyu ise çıtır bir çocuğu kapmış olan bir kadın sormuş. Sana puanım -1 kanka ☺

Hakan, ben cinsiyetçiliğe karşıyı ustad :)

Şaman, Ben de cinsiyetçiliğe karşıyım da yukarıdaki hikayeyi bir de amca yerine "teyze" ve karım yerine "çıtır kocam"la değiştirelim bakalım keklikleri kim vurmuş.

Hakan, Çıtır koca mı hamile kalmış.:)) yandı beyin.:)

Dua et 18 yaşında o da uygun gördüğümden değil sadece kızın kendi karar verme özgürlüğü olduğundan yoksa çoktan pedofililikten polise şikayet etmiştim seni.
 • Paylaş
2

Kaan Ova, pedofili olan birisini suçlamak bence pek dğru bir davranış degildir.Sonuçta sağlıklı bir ruh hali olsa pedofili olmazdı yani bi nevi hastalık olarak kabul edilebilir.Ayrıca zor da olsa tedavisi de var

Cemile, söz konusu çocuk ise kimse kusura bakmayacak. Madem hastalık defolup tedavi olsunlar ve çocuklardan uzak dursunlar.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

14610 Görüntülenme108 Takipçi90 Yanıt

Konu Başlıkları