Bilmek istediğin her şeye ulaş

4+4+4 eğitim sistemi dahilinde açılan İmam Hatip orta okulları ve liseleri sizce laik eğitim sistemi ile ne kadar uyumludur?

Farkı söyleyim imam hatiplere her isteyen gidebilir ya da kimse gitmek istemeyebilir ama normal üniversiteler tek eğtim yolu olduğu için her genç oradan geleceğini kurtarmak için istese de istemese de mezun olmak zorunda ve türbanlıları almıyolar yani faşist ve diktatör bir eğitim sistemi var Türkiye'de...
  • Paylaş
3

Beril, Türban serbest bırakıldı haberlerini duymuştum bi ara hala alınmıyor mu öğrenciler?

Adem Şahin, evet ama chp başa geçerse atatürkü devlet rejmini bahane ederek bu yasağı tekrar koycak kısacası sistem yannış

Beril, Bence CHP nin de AKP nin de laikliği gerçekten anladığını düşünmüyorum.Ayrıca ölümüne Atatürkçüyüm ancak bu türbanın yasaklanması kadar şaçma bir şey yok bence. Kimse kimsenin giyimine düşünce tarzına inanışına dinine karışmamalı. Gerçekten gelişmiş kendini yetiştirmiş insanların görüşü budur bence. Okulda ya da herhangi bir yerde isteyen başını kapatır isteyen dövmesini gösterir ister kısa etek ya da pantolon giyer. Bana göre özgürlük demek laiklik demek budur. Herkesin her inanışa saygı göstermesi ve bunu engellememesi demektir.

İsteyen gider istemeyen gitmez sonuçta silah zoruyla değil bu nedenle laikliğe uymaz diyemem. Ancak üniversiteye giden gençler gelecekleri hakkında daha yeni bilinçlenirken 5. Sınıf ortaokula gidecek bir öğrencinin, çocuğun, "hayatımı imam/hafız/vb olarak kazanacağım" diye çok büyük bir karar vermesinin beklenmesini de çok saçma buluyorum. Liselerin olması çok mantıklı ama ortaokul olayı biraz abartı sanki.
  • Paylaş
Bu bir tercih meselesi bütün okullarda yok isteyenler gidiyor bize bir zararı da yok bu yüzden bize karışmak düşmez.
  • Paylaş
Bence gayet uyumludur. Her birey istedigi sekilde , kimsenin baskisi altinda kalmadan özgurce egitim alabilme sansini yakaliyor.
  • Paylaş
Laiklik bir çok ülkede farklı şekillerde uygulanırken en sert uygulanan ülkeler bazı islam ülkeleri olmuştur. Avrupada bu kadar katı bir laiklik anlayışı genelde yoktur.Amerika ise sonuna kadar özgürlük vermiştir.sorun bu değildir. Din eğitiminin devletleştirilmek istenmesidir.devlet imkan sağlamalı sadece.
  • Paylaş
Geç kalınmış bir uygulama. Üniversiteye geçerken bile daha ne olacağımızı puanlarımıza göre belirlerken çoğu zaman bırakalımda bare çocukluktan pişsin bizden sonrakiler. Sıkıntı yaşama olasılığı düşer bence
  • Paylaş
Imam-hatip, meslek olarak meslek, lisesinde
Olunmalıdır. Koca meslekler 4 yılda öğreniliyorken bu mselek neden öğrenilmesin. Yasayı çıkarnların gücü , tc, andımız vb onlarca değeri yıkan, nüfusa göre bir avuç 330 kişilik parmak gücüdür. 4 lük sistemin amacını sağır sultan bile bilmektedir : Amaç Laik sistemi yıkmak. Bu anlamda soru doğru mu?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

579 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt