Bilmek istediğin her şeye ulaş

4+4+4 ün öğrenciler üstündeki etkisi nelerdir?

@frozenozzy nin yanıtında bahsettiği üzere Finlandiya ve oradaki eğitim sistemi hakkında daha önce benim de yanıt verdiğim bir soru var, merak edenler için:
inploid.com/t/en-iyi-egitim-sistemi-nedir-nerededir/
  • Paylaş
4+4+4 her yanıyla elde kalacak bir sistemdir. Finlandiya Eğitim Sistemini biraz araştırdığınızda nedenleri daha iyi görülebilir. Fazla ve sürekli bilgi vermenin, ezberciliğin gelişmede işe yarayacağını zanneden pedagoglar çok ciddi bir yanılgı içerisindeler. Türkiye önümüzdeki 50 yıl boyunca bu sistemin acısını çekecektir.
  • Paylaş
Çocukların nasıl etkilendiğini görmek için henüz çok erken , sakıncalı yada başarılı bulunan noktalar hep yetişkinlerin tespiti bu iş 10 yıl sonra ne getirdi ne götürdu netleşir... Eğer öngörüler doğru çıkarsa halkın elit kesimleri için hir şey değişmez ancak ortadirek nakavt olur.
  • Paylaş
4+4+4 yavaş yavaş patlak vermeye başlıyor.İmam hatiplere ilgi yok bu durum hükümet açısından işleri çıkmaza sokabilir.En yakın zamanda bu yanlıştan dönülmezse bence üniversitelerin hiç bir anlamı kalmayacak çünkü dini eğitime yönlendirilen çocuklara verilen içi boşaltılmış derslerin akademik açıdan geçerliliği olduğunu düşünmüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

856 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları