Bilmek istediğin her şeye ulaş

Beş dil öğrenmek istiyorum (Almanca, İngilizce, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca). İngilizce'yi zaten biliyorum. Sizce dilleri tek tek mi öğrenmeliyim yoksa her gün hepsine ayrı zaman ayırarak aynı anda öğrenmeye mi çalışmalıyım?

Tavsiyem önce İngilizce'yi iyi bir seviyede öğrenmeniz. Sonrasında İspanyolca'ya başlayın. İspanyolca öğrendikten sonra Portekizce zaten iyi kötü anlayabilir durumda olacaksınız. Az zaman harcayıp onu da tamamen öğrenebilirsiniz. Son olarak Fransızca ve Almanca'yı bırakın derin. Aynı anda çalışmak pek mantıklı değil. Ben de İspanyolca, İtalyanca, Fransızca ve Almanca sırasıyla öğrenmiştim, benzer diller oldukları için rahat oldu Almanca biraz sıkıntı oldu hiç bir zaman tam öğrenemedim. :)
  • Paylaş
1

Ferhat Orhan, Çok teşekkür ederim. Cevabınız gerçekten faydalı oldu.

Ben de Ece'ye tamamen katılıyorum. İngilizce öğrenmişseniz zaten yarısını atlatmışsınız. İkinci olarak okyanusun ötesinde çok yaygın olarak kullanılan İspanyolca'yı öğrenmeniz hem kolay hem de diğer öğrenmek istediğiniz dilleri öğrenmek için doğru bir yol olacaktır. Latin dillerinin hepsi aynı kökenli olduklarından birbirlerine çok benzerler, birini konuşan diğerini konuşamasa bile anlar. İspanyolca'dan sonra seçim sizin, benzer olan Portekizce ya da Fransızca'yla devam edebilirsiniz ya da Almanca öğrenmeye başlayabilirsiniz. Almanca'yı çok kafaya takmamalısınız, o coğrafyada doğup büyümüş insanlar hariç hiç kimse tam olarak öğrenemez.
  • Paylaş
1

Ferhat Orhan, Çok teşekkür ederim. Ece Hanım ile sizin cevabınız çok tatmin edici oldu.

Oncelikle gercekci olmaya calismalisin.
  • Paylaş
2

Ferhat Orhan, Hayır fakat in advance seviyesinde İnglizce biliyorum. Aynı zamanda ben o dilleri biliyorum demedim,öğrenmek istiyorum dedim.

Bazarov, Sen beni yanlış anladın. Ben o soruyu Ece'ye sordum. Kendisi biliyormuş ya ondan. Şikayet eden de sen misin?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

190 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt