Bilmek istediğin her şeye ulaş

5+1 Ses sistemi için ne tercih edilebilir?

Marka vermektese; öncelikle optik çıkışı olan bir medya oynatıcı ile sistemi toplamaya başlayalım ancak bu oynatıcımız mümkünse DTS'de çözsün ki aşağıda yazan sistem de bir işe yarasın. Şimdi medya oynatıcıdan optik çıkışı aldık, bunu optik girişi olan ve mümkünse yine DTS ile arası iyi olan bir sorround amfimize girişini yapıp sesi alıyoruz. Şimdi geldik hoparlörlere. Markadan gidecek olursa bu işin piri markalar elbetteki var. Mesela "Focal". Bu markann hem uyduları (uydu dediğimiz şey, ses sistemimizdeki küçük çevre hoparlörleri var ya işte o) hem sub'ları çok çok kalitelidir, sesleri tertemizdir ama bir araba parasıdır. Yamaha ve Pioneer'in da iyi kalite ürünleri vardır ancak dediğim gibi marka odaklı değil de özellik odaklı konuşacak olursak, en önemli ayrıntımız hoparlölerimizin hi-fi olması. Hi-fi demek gümbür gümbür müzik çalabilen değil high fidelity dediğimiz yani doğala en yakın ses veren hoparlörlerden seçilmeli.

Teknik özelliklerden bahsedecek olursak;
-Frekans Tepkisi20Hz - 20kHz
-Sinyal-Gürültü Oranı (IHF-A) -90dB gibi net ve doğru verilere sahip olması gerekiyor.

Özellikler filtrelenebilir, daraltıp genişletilebilir ancak hassas bir konudur. Hazır bir sistem kurulabileceği gibi tüm üniteleri toplama bilgisayar misali ayrı ayrı da toplayabilirsiniz.

  • Paylaş
Logitech z5500 çok güçlü bir sistem ama eğer sisteminde bas seslere önem veriyorsan  DIANA KA-4350 kesinlikle öneririm hemde fiyat olarak gayet uygun.
  • Paylaş
Creative 5+1 lerde kaliteli olur.

Ses Sistemi
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

720 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt