Bilmek istediğin her şeye ulaş

6. hisle onun da beni aynı şarkının aynı yerinde düşündüğünü hissetmem mümkün mü?

Elbette mümkün çünkü insan oğlu dünyanınn en iyi çalışan radyo istasyonu durumundaki beyne hasip sadece insanlar bunun farkında değil , genelikle bunu yaparken kişisel düşünce ve hayallerinde arınamadıkları için üç-dört yayını aynı anda yaşar ve bunun bir sacmalıktan ibaret olduğu hissine kapılır oysaki insan oğlu , duygusal bağ kurduğu , herkesle telepati kurabilir . Tabi bunun vasite ve yöntemleriyle . Bu duygu eğer aşk ise daha iyi ve anlaşılır şekilde olur . Tabi bu bizim günlük hayatta işitme organımızla aldığımız seslerden farklı bir şekilde gelir.Sakın yanlış anlama beynin içinde bir telefon aparatı falan yok eğer böyle yaparsan kasılmaktan başka bir durumla karşılaşmazsın. Beyninizdeki alıcının ses ayarı değişik bir duyarlılıktadır. Onun ne düşündüğünü kulağınızla duymayacaksınız, içinizde hissedeceksiniz. Bir anda olur bu, genellikle. Başlangıçta çoğu kez kısa ve tek bir duygudur. Çünkü insan, ister istemez o duyguyu aldığı an düşünce üretmeye ve hayal kurmaya başlar. Buda pek bi sonuç vermez ama duymak hissetmek istediğin kişinin beyin hangi dalga boyutunda düşüncelerini yaydığını anlamanız yeterli , tabi bu aynı mühit içerisinde olmanız şartınıda doğuruyor. Kadınlarda , anatomik yapı bakımından, erkeklerinkinden daha küçük bir beyne sahipken işsevi bakımında erkeklerin bi tık önünde . Çünkü onlara bu tür kulanma becerileri doğuştan bahşedilmiş diyelim . Bunun en iyi örneğini annelerde görebilirsiniz .
  • Paylaş
Ben bu konuda çok net bir evet diyemeyeceğim.
Bilimsel açıdan konuşacak olursak 6. His dediğimiz olgunun bilimsel yöntemler ile kanıtlandığını söylemek mümkün değil.
Telepati dediğimiz olgunun varlığı henüz kanıtlanmamışken telepatik olduğunu ileri süren pek çok kişinin aslında öyle olmadığı ise kanıtlanmıştır.
Bu durumda bu soruya kesin ve net bir cevap vermek ve sanki kanıtlanmış bir olgu gibi telepatinin özelliklerinden bahsetmek bilimsel yaklaşımdan uzaktır.
Bilimsel yaklaşımın ötesinde bir kişi isterse buna inanabilir ve savunabilir ancak psikoloji bilimi üzerine çalışan biri olarak ben kendi açımdan bilimin bu konuda bir fikir birliğine varmamış olduğunu söyleme ihtiyacı içindeyim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

73 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları