Bilmek istediğin her şeye ulaş

6-7 ay önce kurumsal bir firmaya genel başvuru yapmıştım. Bir kaç hafta önce aradılar. Hala iş arıyor musunuz gibi bir kaç soru sordular ve sonunda müsait oldukları bir zamanda arkadaşlarım size dönüş yapacaklar dediler ama hala aramadılar. Normal mi yoksa aramayacaklar mı?

Merhaba,
Öncelikle "KURUMSAL" ifadesinden başlayalım isterseniz. Genellikle ülkemizde bu sözle çok ciro yapan, parası olan bir yapıyı ifade ederiz. Oysa kurumsallaşma, kurum, kuruluş ve işletmelerin, patron, lider yönetici ve önemli personele bağımlı olmadan faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri ile mümkündür. Öte yandan kurumsal bir şirketin değerleri olur.“Kim olduğunuz” ve “hangi değerlere sahip olduğunuz”, ürün ve hizmetlerin kalitesi kadar önemlidir. Bahse konu "KURUMSAL" şirketi bilemiyorum ama "SAYGI" gibi bir değeri olamayan çalışanları olan bir "KURUMSAL YAPI"dan söz edildiği bence açık. Saygısız çalışanları istihdam eden bahse konu "KURUMSAL" şirket te doğal olarak "SAYGI" değerinden yoksun bir şirket olur bu durumda, zira şirketler çalışanları ile vardır ve çalışanları ile özdeştir.
Sizi arayıp aramayacakları konusunda bir fikir yürütmek oldukça zor. Hadsizlik etmek istemem ama ben sizin yerinizde olsam onların müsait olacakları zamanı beklemem. Size randevu verselerdi, siz o randevuya bir müsait zamanınızda mı giderdiniz? Normal olarak ya randevu talebini redderdiniz ya da kabul ediyorsanız kararlaştırdığınız zamanda randevuya giderdiniz herhalde. Peki randevu saatinde davet aldığınız yere gitmeyip bir müsait zamanınızda gitseydiniz onlar sizi beklerler miydi?
Unutmayınız ki sizin işe ihtiyacınız olduğu kadar onların da iş verecekleri "İNSAN"lara ihtiyacı var. Onlar için pek çok işgören adayı, işgörenler için de pek çok işveren adayı vardır.
Saygı ve selamlarımla. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

48 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt