Bilmek istediğin her şeye ulaş

80'lerin giyim tarzı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bırakın 80'lerin giyim tarzını bugün bile başkalarının giyim tarzı hakkında fikirleriniz kendi fikirlerinizdir. Eğer genel moda anlayışı içinde değerlendirirsek ben şimdi saçmadır ya da güzeldir diyeceğim. Neye göre? Saçma desem bugüne göre değerlendiririm, güzel desem o günlere göre... Asıl tartışılması gereken mesele aslında hep birbirimize sorduğumuz meseleler; moda nedir, modaya uyulmalı mıdır, giyim tarzı genel-geçer mi olmalıdır, renkler ve zevkler tartışılır mı?..
  • Paylaş
Ben çok güzel buluyorum. Daha fit ve renkli bir tarz ilk olarak. Giyilen renkler daha eğlenceli ve tarz daha genç işi. Bacaklardan dar, paçalardan geniş pantolonlar gerçekten çok estetik duruyor. En güzel erkek giyeceği bence gömlektir. Dik yakalı gömlekler de günümüzdekilere göre gerçekten güzel duruyor. O günlerde yaşayıp bunları görmek gerçekten güzel olabilirmiş velev ki siyasi olaylar hariç kalsın.
  • Paylaş
Gençlik yıllarım... Kadınların meçli saçları ve uzay yolundaki gibi vatkaları vardı. Bizde de tam apaçi modeli ön kısa arka uzun saçlar, gerçi benimkiler hepten uzundu o zamanlar. Ah bir de kadınların giydiği yüksek belli bol kotlar vardı. Yazları giydiğimiz espadriller ayaklarımızı süper pişirirdi. Benim bir de kırmızı siyah boyuna çizgili streç pantolonum vardı sahneye giydiğim :) Hanımların yarasa kollarını da unutmayalım. Hep beraber karikatür şeridi gibi görünüyorduk. Olsun eğlenceli, özgür, güzel zamanlardı.
  • Paylaş