Bilmek istediğin her şeye ulaş

ABD de 2. Dünya Savaşının sonunda Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı atom bombalarıyla 400.000 Japon'un ölmesine neden olmuşken, neden 2. Dünya Savaşı sadece Hitler ve Yahudi Soykırımı'yla aklımızda kalmıştır? ABD'ninki katliam değil midir?

Neden atom bombası denince Hiroşima ve Nagazaki'de ölen insanlar değilde, sadece geride bıraktığı Atom Bombası Mantarı aklımıza geliyor. Şimdi bir savaşı bitirdiği için ABD'yi mazur mu göreceğiz? Üstelik aynı ABD bugün Ortadoğu ve dünyanın muhtelif yerlerinde hala öldürmeye devam ediyor, hem de göstere göstere... Ve üstelik artık karşımıza NATO olarak çıkıyor ve istediği yere, istediği füze sistemini, savunma sistemini kuruyor NATO paravanı arkasında...Düzenle
Katliamdır tabi, Stalin in yaptıkları da öyle. Netice itibarıyla savaş bir katliamdır, hele bir başlamaya görsün. Rakamlar büyüdükçe detaylar bulanıklaşır.

Sorunun ikinci kısmının malum bir cevabı var; savaşı ayakta kalanlar galipler yazar.

Kendilerince bir mantığı var, daha çok insan ölmesin diye kayıtsız şartsız teslimiyeti sağlayacak tek formüldü. Zira kıçı kırık bir adayı işgal ederken çok zorlandılar ki Japonya komple bir adalar topluluğu, abartılı bir zayiat vereceklerdi, kamu oyları bunu kaldıramazdı, bu zayiat oranı toplumsal yapılarını sistemlerini sarsabilirdi.

Tabi laf bu... pekala barış görüşmeleri başlatılıp sonuçlandırılabilirdi, Ruslar onların yapamadığını yapar diye acele ettiler.
  • Paylaş
Naziler 2. Dünya Savaşı esnasında 3-3,5 milyonu Yahudi olmak üzere 6 milyon kadar insan öldürmüştür. Tabii ki ABD'nin yaptığı da direkt bir soykırımdır ama 6 milyon ve 4 yüz bini kıyasladığımızda yine de Hitler denen psikopat daha cani çıkmaktadır.
  • Paylaş


Vikipedia da yer alan aşağıdaki iki paragraf aslında her şeyi çok güzel özetliyor: 10 Temmuz 1945'te Japonya teslim olmak istiyor. 26 Temuz'da Müttefik güçler Potsdam Demeci ile Japon İmparatorluk sisteminin yıkılmasını istiyor. Ve bunu kabul edemeyen Japonya'ya bilerek ve isteyerek bu iki nükleer bomba atılıyor. Tarih 6 ve 9 Ağustos.


-
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

644 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt