Bilmek istediğin her şeye ulaş

Absinth kullanılan kokteyller nelerdir?

Klasik Kokteyl1.00 kadeh absinth
1.00 tatlı kaşığı toz şeker
1.00 fincan su
1 ¾ oz. absinthe, 1 çay kaşığı beyaz şeker, 1 ¾ oz. su Absinth’i old fashioned bardağa koyun. Şekeri bir çay kaşığıyla bardağın içine sokun ve çıkarın. Şeker erimeye başlayacaktır. Şeker karamelize olana kadar bardağın üstünde tutun ve karamelize olunca bardağa dökün. Eğer sıvı kaynamaya başlarsa karıştırmaya devam edin ve şekeri tamamen eritin. Sonra suyu da ekleyip son kez karıştırın.

Absinth Dream
5cl Cin
1cl Ameretto
2 cl Ananas suyu
1 cl Limon suyu
Birkaç damla Absent
Tüm malzemeler shakerda karıştırılarak servis edilir.

Absinth Hammer
4cl Votka
1cl Absent
3cl Taze Portakal suyu
2cl Greyfrut suyu
Tüm malzemeler shakerda karıştırılarak servis edilir. Bu kokteyl bayanlar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Garniş olarak taze nane yaprağı kullanılabilir.

Absent Mojito
4cl Rom
1cl Limon suyu
1 kaşık Esmer şeker veya ½ Şeker şurubu
1 adet Kesme şeker
Soda veya Sprite
Absent
Nane
Highball bardağına 8-10 adet nane ve esmer şeker konulur ve tokmak ile ezilir. Üzerine rom ilave edilir. Daha sonra bardak kırık buzla doldurularak isteğe göre soda veya sprite ilave edilir, bardağın üstüne kesme şeker konur üzerine yarım cl kadar Absent dökülüp yakılır.


Maja Absent Momo

4cl Votka
1cl Limon suyu
1 kaşık Esmer şeker veya ½ Şeker şurubu
1 adet Kesme şeker
Tonik
Absent
Nane
Highball bardağına 8-10 adet nane ve esmer şeker konulur ve tokmak ile ezilir. Üzerine votka ilave edilir. Daha sonra bardak kırık buzla doldurularak isteğe göre soda veya sprite ilave edilir, bardağın üstüne kesme şeker konur üzerine yarım cl kadar Absent dökülüp yakılır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6355 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt