Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'e kayıtlı üye sayısı ile aktif üye sayısı kaçtır?

Sağ yukarıda "Kullanıcılar"a tıklayın. Aşağıda tanesi 36 kişiden 819 sayfa olduğunu görüyorsunuz. Yani yaklaşık 30 000 kişiyiz. Aynı yerde Haftalık saygınlık listesine bakarsanız bu hafta 1 puanın üstünde puan kazanmış kullanıcıları saydığınızda ki bu 3.5 sayfa ediyor, haftalık aktif kullanıcıları görmüş olursunuz. Yani yaklaşık olarak 126 kişi. Tabii yine de aktif kullanıcılar listesine girmeyen puan alamamış yanıtlar ve sadece okuyan kullanıcıları da düşünmek gerekir ki bu da muhtemelen 126'yı en azından ikiyle çarpar...
  • Paylaş
5

Serkan Köse, Her hafta düzenli olarak giren kullanıcı sayısı -çoğunluğu okuyor bu arada- yaklaşık her hafta 2000 kişi. bunun dışında günde 2000-3000 arasında değişen yeniden dönen kullanıcımız var. Üye sayısı bazında %30-35 aktif üyemiz var. Buradaki aktiflik sitede zaman geçirme anlamındadır.

Şaman, Vayyy ekşi gibi kullanıyorlar desene. Güzel bir şey aslında.

Serkan Köse, İlginç ama öyle :) aslında aktif katılım oranı içeriği kullanıcılarının ürettiği bir çok sitenin çok üzerinde ama maalesef Türkiye'de bu henüz yeni gelişmeye başlayan bir davranış biçimi :).Sizler sayesinde öğreniyor insanlar yavaş da olsa..

Marty Mcfly, Bizlerin "arkadaşına yönlendir" sekmesini daha aktif kullanması gerekecek.
Organik büyüme daha kalıcı ve daha etkili olacaktır.

Çünkü bunca emeğin ve bu güzel platformun yaygınlaşması düşüncesindeyim.

Fakat bu sekmenin sadece site içi kullanıcılara değil , mail adresleri aracılığı ile kullanıcı olmasını isteyeceğimiz arkadaşlarımıza da gönderilebilmesi gerekiyor.

Böyle bir imkan varsa da ben bilmiyorum , bir ufak yönlendirme yaparsanız sevinirim.

Selamlar

Şaman, Sosyal hesaplarınızı bağlayıp mesela Facebook'da sadece o arkadaşınıza yönlendirebilirsiniz paylaşımınızı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

122 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları