Bilmek istediğin her şeye ulaş

Açık kıyafetler üretmek, satmak, üretilen yerde çalışmak günah mıdır? Günahsa elinden tekstilden başka iş gelmeyen bu kadar çalışan insan ne yapabilir?

Açık kıyafetler üretmek, satmak, üretilen yerde çalışmak günah mıdır? Türkiye'de özellikle İstanbul gibi bir yerde tekstilin geniş bir iş alanı olduğu malumunuz, günahsa elinden tekstilden başka iş gelmeyen bu kadar çalışan insan ne yapabilir?Düzenle
Günah değil dir.

Haramı helali Allah Kuran da belirtmiştir.

Açık kıyafetin üzerine tesettür giyip örtünme ihtmali vardır.

Bu bakış açısıyla don üretmekte günahtır dersek ne olacak?

çünkü don yeterince açıktır. İşlevi gereği de mahrem yerleri örter ama donun üzerine pantolon giyip , etek giyip örter insan oğlu.

Açık kıyafetleri de giyip inancı gereği üzerine tesettür giyerse günah mı olacak yani?

Kuran da olmayan günahları, haramları zoraki bir mantıkla deşeleyip çıkartmaya çalışmak ilerki safhalarda müslümanlığa kılıf giydirmeye girer ki bunun bir adım ötesi de ŞİRK tir. aman dikkat.
  • Paylaş
7

Fat E., içe giyilecek şey ile dışarıda giyilecek şey bellidir mesela biz o ürünleri yaptığımızda dışarıda giyileceğini bilerek yaparız. günümüzde çok yaygın hatta iç gösteren dar yada açık kıyafetler. kişi bunları gördüğünde beğendiğinde de özendirmeye girmiyor mu. bu sebebiyetten insanın aklına üreten kişilere de günah değil mi diye soru gelmiyor değil. örneğin açık giyinen bir kadın ona bakan erkeğin günah işlemesine sebep oluyor onu teşvik ettiği için buda öyle bir şey değilmidir

Hakan, işte bahsettiğim detay bu. o halde evden çıkamayız, hiç bir mal veya ürün üretmeyiz. Bir tv üreticisi bu televizyonla günaha sebep olacak pornografik görseller izlenirse, ben günaha girermiyim diye düşünürse ne olacak? bu düşünce ile üretilen her çeşit mal bir günaha sebebiyet verebilir değil mi? Yiyecek . içecek , beyaz eşya herşey ile günaha girme ihtimali var insanların. Bakınız tesettürlü insanlar için arkadaşlık siteleri var mesela, ya orada tanışan iki insan günaha girerse diye tesettür elbiseler üretilmesin diyebilirmiyiz.

Fat E., tesettür bakışlardan sakınmak dikkat çekmeyecek vücut hatlarını belli etmeyecek kıyafetler giymek değil midir? tesettür adı altında üretilen çoğu kıyafet açıklardan çok daha fazla dikkat çekiyor. tv de kuranda dinleyebilirim belgeselde izleyebilirim erotik dizide izleyebilirim seçeneğim vardır tercihi ben yaparım.( tabi o erotik filmi çekenlerin oraya koyanların günahı yok değil) kıyafette ise bir abiye düğünde davette vs. giyilir değil mi seçim hakkı yok direk günaha teşvik olmuyor mu

Hakan, açık bir kıyafet alınca da başka kıyafetle ister örtersin, ister açarsın :) bu da tercih işte . üretenin ne ilgisi var.

Fat E., ama mini etekli dekolteli bi abiyeyi nasıl örtebilirsinki o sade haliyle giyilmek içindir:)

Hakan, niye giydiğinden bana ne. ya giyerse :)

Dışarda giyilen her türlü açık elbise günahtır... Bayanların örtünme şekli sadece yüzleri ve elleri açık kalacak şekilde giyilmelidirler. Kuran-ı Kerim de belirtilen budur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2340 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt