Bilmek istediğin her şeye ulaş

Adolf Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne düşündüğümden önce neden hitlerin berbat ve iğrenç bir adam olarak yıllardır pompalandığını yazmak istiyorum...

Hitler; badem bıyıklı, sevimsiz, katil bir diktatör olarak 2000 yılların toplum mühendisliği araçlarından birisidir.

Çünkü hitler tamamen demokratik yollarla , kömür, makarna, kan parası v.b dağıtmadan halk tarafından seçilerek (%90 oy aldığı gibi bir bilgi verilir hep) iktidar olmuş, alman olmadığı halde üstün alman ırkı teorisini slav ülkeleri dahil Avrupa'nım neredeyse yarısına zoraki kabul ettirmiş bir liderdir.

Milyonlarca insanı, şimdilerde bizim ülkemizde de örneği bulunan meşhur balkon konuşmaları ile etkilemiş ve ideallerine inandırmayı başarmıştır. Yaptığı katliamlar öncesinde Bu konumda ki bir adam elbette uluslar arası siyasete yön verenler tarafından tarih önünde onore edilmemelidir çünkü son tahlilde adam siyasi ve toplumsal açıdan onlara göre dikta yönetimi ile başarılıdır.

İşte bu mantık ile savaş sonrası , 1960 lar dan itibaren başlayan 1970 lerde zirve yapan cici çocuklar hareketleri (pop, rock, esrar, sex, doğa, kamp, budizm, çiçek, böcek v.b eylemlerin blues eşliğinde hayat tarzına dönüşmesi -ki bayılırım bende bu döneme) bittiğinde bu neslin hitler den nefret etmesi gerekiyordu ve ettikte çok şükür :) hitlerin berbat ve iğrenç bir adam olarak sürekli lanse edilmesinin sebebi bence bir toplum mühendisliğidir ve bu da başarılmıştır.

Yukarıda basitçe anlattığım medya bombardımanı sayesinde hitler hakkında ne düşünebilirim ki? elbette tek yol kalıyor, ırkçı, faşist ve diktatör bir adam olduğu için nefret ediyorum.

2. dünya savaşın başlaması, hitlerin rusya ya kadar gelmesi, savaş teknolojileri sayesinde sanayi devriminin zirveye çıkması bugün kapitalist diye suçladığımız abd nin hitlerle baş edebilmek için ekonomik bir krize girmesi ve abd halkından bu savaş için bono satarak borç para aşması, italya, rusya arasında ki coğrafya da dalga dalga gelişen faşizme toplumdan gelen destek. İngilterenin aczi, fransanın zavallılığı , rusyanın çaresizliği açılan her cephede ilginç bir şekilde hitlerin güçlü bir şekilde başarı kazanması gibi örnekleri bugün kü küresel piyasaya uyarladığımız zaman hitlerin manyakça bir faşist devrim ortaya koyduğunu görmek çok kolay.

Bu yorumun kendi içinde ki çelişkileri de, hitlerin ve onun hakkında yapılan toplum mühendisliğinin en açık izidir.

Hitler kapitalizmden nefret ederdi? ya siz?
Hitler siyonist politikaların dünya ya para ile hükmetmesine karşı geldi. ya siz?
Hitler londra nın dünyanın para merkezi olmasına karşıydı ya siz?
Hitler ingiltere ve fransanın sömürge devlet olarak dünya devi olmasına karşıydı , sömürgelerden almanyanın payını almak istedi, kendi devletiniz için ya siz ne yapardınız?

Yukarıda ki soruların cevabı hitlerin süreç içerisinde nasıl yavaş yavaş kafatasçı bir ırkçılığa dönüştüğünün işaretlerini taşıyor değil mi?

Peki hitler psikopat olduğu için mi ırkçı, faşist, iğrenç, katil bir lidere dönüştü?
Hitler den nefret etmek işin en kolay tarafı ki, bende hitlerden nefret ederim, bunun yanı sıra hitleri faşist bir diktatör olmaya iten sebeplerden de nefret ederim.

Aşağıda ki linkte abd nin hitlerle savaşta kullanmak için vatandaşlarına savaş bonosu almaları için yürüttüğü bir reklam çalışmasını görebilirsiniz.

Hitler hakkında ne mi düşünüyorum, adam avrupayı kasıp kavururken abd onun kıçında kibrit yakmaya çalışarak para topluyordu :))

frmtr.com/kultur/6343252-ikinci-dunya-sa...
  • Paylaş
4

Sertaç Kunduz, Abi inploid.com/drafts/recovery link ten task kurtarmadan ulaşabilirsin. :)

Sertaç Kunduz, Yazılan yanıtlar yanıt gönderilene kadar kısa aralıklarla yedekleniyor. Yanıt gönderilince siliniyor.

Hakan, HÜLOOOOĞ walla kurtuldu :) tamamlayıp düzenleyim bari :) tenkyüü @serkan

Sertaç Kunduz, :) rica ederim abi ne demek :)

İyi eğitilmiş bir kişi.
onu çok iyi lider yapanların çok iyi yönlendirmesi sonucu bir ölüm makinesine dönüşen bir kişi.
bizler de onun sayesinde şiddet gibi nefret bir kelime sayesinde, onun yaptıklarının kimi zaman haklı olduğunu savunduk.
  • Paylaş
Adolf Hitler'in lider olmak yolundaki düşüncesi karmaşık değildi. Ulusu hırslı, çalışkan, üretken ve gururluydu. Üstün olduklarını düşünüyorlardı. Deutschland Über Alles (Almanya herşeyin üstündedir) diye marşları vardı. Yirminci yüzyılın başlarında bir şeyi anladılar. Onlar başlarını öne eğip harıl harıl çalışırken bazı Avrupa devletleri sömürgecilik gibi yöntemle hammadde sağlama yolunda çözümler bulmuşlardı. Uykudan uyandılar, Birinci Dünya Savaşı'na girdiler ama başaramadılar çünkü uzak coğrafyalarda savaşma tecrübeleri yoktu, müttefik olma konusunda deneyimsizdiler. Kaybettiler ama yine de hırslıydılar. Adolf Hitler adında cepheden dönmüş bir asker bunu gördü, yelkenlerini ulusunun rüzgarıyla doldurdu ve kendince yükseldi.
  • Paylaş