Bilmek istediğin her şeye ulaş

Adsense'de nasıl daha fazla kazanılır?

Google adsense programından daha fazla kazanmak için sizce neler yapılmalı neler yapılmamalıdır? Püf noktaları var mıdır?Düzenle
Adsense'ten daha fazla para kazanmak niche kelimeler hala etkisini sürdüyüror başlangıçta şu adımları izlemelisiniz:

  1. Detaylı bir kelime araştırması ile başlamanız gerekmektedir. Niche(Niş) kelimeyi bulmanız biraz vaktinizi alıcaktır. Araştırmanız gereken kelimeler orta veya düşük rekabete sahip olmaları gerekmektedir
  2. Ardından yıllanmış mümkünse pagerank değerine sahip bir domain almalısınız.
  3. Websitenizi tamamen anahtar kelimenize göre düzenlemeli ve website içinde bu kelimelerin sinyallerini google'a göndermeniz gerekmektedir.
  4. Ardından content marketing çalışması yapmanız gerekmektedir. Content marketing bir nevi müşterinin ilgisine göre makale paylaşımı diyebiliriz. Böylelikle o kelimeyi arayan insanları sitenize makaleler aracılığı yönlendirmiş olacaksınız.
Eğer var olan bir websiteniz üzerinden nasıl kazancımı arttırırım diye soruyorsanız:


1. Hedef kitlenizi tanıyın ve onunla alakalı içerikler üretin. Kopya ve google'dan ziyaretçi çekmeye yönelik değil. Özgün, kendi stilinizle, daha önce kimsenin yazmadığı içerikler yazın.

2. Websitenizde kullanıcılar nerelere tıklıyorlar, bunları tespit edin ve reklam yerleşimini ona göre yapın(crazyyegg gibi araçlar ile) .

3. Son olarak websitenizde kodsal iyileştirmeler yapın, hız ve diğer unsurlarda tıklamalara etki etmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

325 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt