Bilmek istediğin her şeye ulaş

AFRİKA yazıp Afrika'ya 5 TL yardımda bulunmak için 5601'e gönderin.

"Bir ülkede bir kimse açlıktan ölürse, bütün ülke onun katili sayılır."

Hz. Muhammed (s.a.v.)

 • Paylaş
1

Isparta_cus, Çok önce söylenen bir söz şimdi bile anlam kazanıyor maalesef.Toplumumuz da Bu insanlar sanki bir aydır ölüyor gibi bir şaşkınlık havasının olmasıda ayrı bir konu.Umarım bu faaliyetler yaz rağmuru gibi olmaz.

Benzer bir kampanya yı İHH yapıyor. Diyanetle karıştırmayın sms numaralarını. 2. deniz feneri davası olacak sanki bu İHH çünkü ABD terörü destekleyenler listesine almış İHH yı. ABD ye güvendiğim için değil ama, İHH ya da çok güveniyor değilim doğrusu kişisel görüşüm bu. Resmi kurumlar haricinde dini kullanan hemen hemen her yardım teşkilatı sonunda iç etti yardım paralarını güvenim sarsıldı doğrusu.
 • Paylaş
Ne yazdığımdan eminmisin? Okuyup anladın mı?  Allah aşkına yazıları okuyup yorum yapın. Yazdıklarımın neresinde ''ORAYA YARDIM ETMEYİN DİYORUM'' . Yada bu anlamı nerden çıkardın. Bunu bildiğim için birde NAL gibi parantez açtım. Yok artık diyorum sana, yok artık.
 • Paylaş
Yardımın kuralı kanunu olsaydı dilenciye para vermezdik hoş bence vermeyin de verileni sorgulamayın da iyi ya da kötü o yardım bir yere gidecektir ve adalet her zaman o yeri bulacaktır.
 • Paylaş
 

Elin Afrikalı Çocuğu (!)

Bugün yine herhangi gün. Güneş

 • Paylaş
Bunu 2 kere yapın fitrenizi vermiş olun..
 • Paylaş
3 kere diye yazıyor Diyanet'in sitesinde.
 • Paylaş
3 kere olunca fitre+iftar diyor
 • Paylaş
Evet, alt kısma dikkat etmemişim.
 • Paylaş
Ben eskiden resmi kurumlara da güvenmezdim. Kızılay'ın hali ortadaydı. Ama artık önemli olanın niyet olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizzat kendi elinle yapmadığın her yardım faaliyetinde mutlaka bir muallak olur. O yüzden senin iyi niyetle yaptığın her yardım yerine gitsin yada gitmesin hiç yapmayıp oturup seyirci kalmaktan iyidir.
 • Paylaş

Afrika'ya gidip gitmediğinden şüphe duyacağıma, yakınlarımdaki bir ihtiyaç sahibine elimle veririm. Şüphe de duymam. Zaten fitre, zekat, iftar gibi yardımların yapılma sırasında, önce yakınındaki muhtaçlardan başlamanın daha hayırlı olduğunu biliyorum. Hatta mümkünse akrabadan muhtaç varsa, öncelik onun oluyor.

(Sakın ha! bu ''Neden Afrika'ya yardım ediliyor.'' diye... soruyorum anlamına gelmesin. Bu platformda Afrika'da ki açlığa yazılarında değinen ve dikkat çeken kişilerden birisi de benim. )parantez içi yazının tamamını okumayanlara yazılmıştır.

 • Paylaş
Yakınındakiler açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya değildirler herhalde. Bu demek değildir ki yakınlarınıza yardım etmeyin. Onu zaten yapıyoruz. Gene de senin kararın.
 • Paylaş
''Afrika'ya gidip gitmediğinden emin olamadığım'' için demişsin ya! yeterli hakan  :) Koskoca diyanet söylüyor.. 40 milyon insan ölüyor orda şu an diyor. Yakınlarından sokakta uyuyan varsa, elbette önceliği ona, hatta çıplak ayak gezen, olmadı açlıktan beline taş bağlayan falan. Ama yok ben Afrika'ya göndereceğim dersen, gözünü seveyim elini çabuk tut hergün 29 bin çocuk ölüyormuş.
 • Paylaş
Ah be matt sen yapma bari baştan oku yazıyı dostum. Diyanetin kampanyası ile ihh yı birbirine karıştırmayın diyorum sadece. Yani diyorumki diyaneti vasıta olarak kullanın bence diyorum.  ve bundan sonraki okuyucular için yazıyorum; DİYANETİN KAMPANYASINA HERKES KATILMALI...
 • Paylaş
Somali'ye yardım kampanyası düzenleyen bu  sözüm ona hayır kurumları neden Darfour katliamını yaşayan Sudan'a yardım etmedi? Cevap veriyorum,çünkü orada katliamı yapan Araplardı.Somali'ye yardım etmek isterim ama Süleyman Mercümek ve Deniz Feneri yolsuzlukları ortadayken malum kurumlara güvenemem.
 • Paylaş
6

Matt, diyanet diyoruz.

Ozan Takmaz, asıl diyanete güvenmem.

Matt, :) sen sadaka verme bence

Ozan Takmaz, Her ay unicef'e,eğitim gönüllüleri vakfı'na ve nesin vakfına belli oranlarda bağışta bulunuyorum.Yardımın yerine ulaştığından şüphem yok,en ufak bir şüphem olursa bu vakıflara da bağışta bulunmam.

Burak Kılıç, Bağış yaptığınız kurumlara sorun; yaptığınız bağışların % kaçı kurumun genel giderlerine gidiyor diye . Kızılay başkanı endilerinde %6-7 olduğunu belirmişti.

Ozan Takmaz, O rakamların kağıt üstünde kalacağı açık.Çok değil beş yıl sonra çıkar bu yardım hikayelerinin kokusu.

Perfect.
 • Paylaş
Her gün gönderiyorum, dikkat ettim arkadaşlarda gönderiyor; ama ilaçlar aç karnına alınmazmış :)
 • Paylaş
Bıkmadınız soygundan sömürüden karşınızda deniz fenerleri dururken hala oraya buraya diye safça gönderdiğiniz şeylerin aslında kimin cebini doldurduğuna bakmamaktan bıkmadınız
 • Paylaş
2

Sevgiseli, Ameller niyetlere göredir.

Sevgiseli, 5 TLniz sizin için bu kadar kıymetliyse zaten vermeyin. Gidip gitmemesi konusunda %50 olasılık var. Ben bu olasılığa değer dediğim için paylaşmıştım.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1678 Görüntülenme11 Takipçi19 Yanıt