Bilmek istediğin her şeye ulaş

Afrika'ya yardım kampanyası! ''Afrika yazıp 5601' e gönderilecek olan smsler 5 TL karşılığında olacak. 3 sms gönderince bir fitre bir iftar parası ödenmiş olacaktır." Afrika'daki aç kardeşlerimize sizde bu yardımı yapacak mısınız?

Güzel bir düşünce. Yapmamız farz!
  • Paylaş
Diyanet İşleri Başkanı bu işe el attıysa Türkiye iyi yardım yapar.En azından yüzde %50si kesin görüldüğü gibi.:)
  • Paylaş
Ki gelgelim yapılan popstar,topstar,rockstar,survivor,yetenek vb yarışmalara atılan smsler yerine yardım kuruluşuna sms yollamak çokça mantıklı.Nereye gittiği ve gerçekten yardım yapılıp yapılmadığı,yapanların insafına kalmış.Günah bizden gitti denir ya aynen öyle bir durum.
  • Paylaş
Türkiye adil bir ülke değil zaten hiç bir zamanda olmayacak.İnsan her yerde insandır Türkiye Afrika diye ayrım yapmam.Bende gördüğümüz bildiğimiz yardımları yapmaktan yanayım.Ama yıllardır Afrika'da ki aç çocukların fotoğraflarını görmekten başka bir şey yapmıyoruz.,Afrika'ya olacak yardım diğerlerinden çok önemli bir noktada diğer kuruluşlar beni de hiç ilgilendirmiyor.Hiç birine de yapmadım ama bu çok yakın geldi bana herkesin düşüncesi kendine tabi :)
  • Paylaş
1

Hale Acar, aynen katılıyorum. bizde bu yıl fitre yerine sms yollayacağız herkes yollasın birazda afrika yesin nolcak hiç olmazsa biliyoruz....

2 gündür Afrikalı çocukların resimlerini profil resmim yapıyorum. Konuya dikkat çekmek için. Bugün aliyücel söyledi. Ben de 3 sms gönderdim. Ben de konu açtım. İnsanların dikkatini çekebilmek için. Senin açtığın konuyu şimdi gördüm. Allah kabul etsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

806 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları