Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ağaoğlu'nun iflas erteleme talep ettiği haberleri kulaktan kulağa yayılıyor? Doğruluk payı nedir bu söylentilerin?

Ağaoğlunun iflas edeceği bilgisi doğruydu ama Maslak 1453 projesi ile olası bir iflastan kurtulmuş oldu Ağaoğlu. Daha Maslak 1453'ün inşaatı başlamadan, projenin büyük bir bölümü Araplar tarafından satın alındı.
  • Paylaş

Ben bu söylentileri karalama kampanyası olarak görüyorum. Her şirketin nakit sıkıntısı veya finansal olarak zorluk çektiği dönemler olabilir. Ancak görünen köyde kılavuz istemez, Ağaoğlu şirketler grubu altına imza attığı her projesini öyle veya böyle bitiriyor.

Adam o kadar konut satıyor hemde nakit sıkıntısı çekiyor demekki batıyor demek bence saçmadır. Bir çok müşterisi vadeli alıyor bu konutları. Dolayısıyla kasaya direk olarak bir nakit girişi yok, aydan aya bir para girişi var. Ancak uzun vadede önünü görebildiği için bunu lehine çevirdiklerini düşünüyorum.

  • Paylaş
Kaçıncı iflas kaçıncı kurtarılış demek istiyorum ... Birde birtek ağaoğlu mu? Artık hiçbirşey üretmiyoruz... Bu ne demek inşaatlarımızı yabancı sermaye ve mallarla inşa ediyoruz... İnşaat firmaları borçlu ve daha da borçlanıyor borcunu kapatma hayaliyle ... Bir kısır döngüye girildi ki görülen birşeydi yansıtmadılar ... Uyuttular ... Şu an çevrenizde gördüğünüz herkes batık aslında ... Hala iş yapıyor görünmelerinin tek nedeni o sıca kpara denilen şeyin bunlara borç verilmesi ... Ki talep olmayan imalatlar ve batan yeni paralar ... Araplar alsa ne olacak ... İnşaat maliyetleri çok ama çok arttı, nedeni belli. Artık getirisi kalmadı ve olan borçlarını kapatabilmek için daha çok satması gerek. O paralara kime diye sormak istiyorum? Tabii zenginler 10ar20şer daire alırlasa iş değişir. Hadi bakalım pamuk eller cebe batıkları kurtaralım : )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3022 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt