Bilmek istediğin her şeye ulaş

Agar.io, slither.io, splix.io gibi bir oyun yazmak için ne kadar JavaScript bilgisi gerekmektedir? Back-end dili ve diğer bütün ihtiyaçlar için ne gibi teknolojiler kullanılabilir?

Kısaca orta seviye JS tecrübesi gerekir diyebiliriz.
Detaylı cevap vermem gerekirse giriş seviyesi bir tecrübe ve kararlılık yeterli. Değişkenler ile oynayabilmen ve döngüler kurabilmen şart. Çoklu oyunculuk için bir sürü araştırma yapman gerekiyor ve burada da devreye yabancı dil bilgisi giriyor. Ben biraz azimle herkesin sade bir splither klonu yapabileceğini düşünüyorum.
Daha önce yapılmış diye kesinlikle vazgeçme, oyun programcılığının temeli adam asmaca, tetris, Pac-Man gibi oyunlardır. Tarayıcı tabanlı çoklu oyunculu oyunların temeli de bu saydığın oyunlar. Geliştirip özgeçmişine eklemelisin.
  • Paylaş
Üstdüzey javascript bilmene pek gerek yok aslında ortanın bir tık üstünde bilmen yeterli ayrıca back-end c++ yazılımı vardı yanlış hatırlamıyorsam bu tür uygulamalarda önemli olan yazdığın kodu iyi analiz ederek uygulamanın şişmesini engellemek.
  • Paylaş
Dibine kadar java-script ve arka planda başka diller gerekir. Ama yapılmamış bir fikre yönelmek mantıklı zaten yapılmış birşeyden verim alamazsın. Hayal gücü geleceğin gerçeğinin yansımasıdır. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

99 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt