Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ağır akut faranjit hastalığında pratik tedavi için neler yapılabilir?

Çok sıcak ve çok soğuk şeyler içmemeye özen gösterin. Parfümden kaçın, egzoztan kaçın, kapalı yerlerde uzun süre kalmayın, odanızı evinizi hergün muhakkak havalandırın. Boğazınızı kurutmayın, fazla konuşmayın, sakız çiğnemeyin, ılık içeceklerle boğazınızı nemli tutun. Size verilen ilaçları özellikle antibiyotikleri alırken tedaviyi yarım bırakmayın. İlaçlarınızı düzenli alın. Klimadan uzak durun. Sigaradan uzak durun.
Taze zencefili rendeleyin, biraz bal ve birazda karabiber öğütün, bu karışımı hergün 1-2 çorba kaşığı yutun.
Elma-çubuk tarçın-karanfil-protakal kabuğu-limon kabuğu ve limonun suyunu da ekleyin biraz, çay yapıp için.Limon kabuğu ve portakal kabuğunu içinde çok fazla tutmayın aksi halde acımtrak bir tadı olur. Çayınızı ılık için asla sıcak içmeyin ve ılıdığında içine bir kaşık bal(yüksek ısıda balın bütün değerleri kayboluyor) ekleyin.
Zencefil çayı ve ıhlamur çayı da oldukça faydalı. Ancak ben size adaçayı içmenizi öneririm çok daha işe yarıyor faranjitte.
  • Paylaş
Asitli  ve soğuk içeceklerden uzak durmalı..
  • Paylaş
Sıcak ya da soğuk şeyler içme içeceğin şeyler daima ılık olsun. Zencefil çayı iyi geliyor faranjite tavsiye ederim. O bizim meslek hastalığımız zaten. :)
  • Paylaş
20 gün üzerimden gitmedi sevgiseli anca iğneler ve ağır antibiyotikler ama yanında bol bitki çaylarıda aldım tabi zor geçti malesef:(
  • Paylaş
5

Sevgiseli, Geçmiş olsun. Sesini çok yormamaya çalış.

June, tşkler çok şükür iyileştim:)

Sevgiseli, Sevindim. :)
Dikkat edin tekrarlamasın...

June, tşkler ilginize:)

Sevgiseli, Rica ederim. Ben çok çektim, iyi bilirim. :)

AĞIR hem de AKUT :) Böyle bir hastalığın tedavisi pratik olamaz, mutlak tıbbi tedavi gerekir,çayı iyileşince içersin.

  • Paylaş
3

June, Birkaç senede bir faranjıt oluyorum 2012 nin başlarıydı yine D.R de sefazol diye 15 tane iğne vermişti anca kendime gelebilmiştim diğer antibiyotiklerden sonra keşke bunları almadan kendime gelebilsem yine yaşayacağım diye korkuyorum artık...

Thecrazyhands, Can sıkıcı ve ağır bir hastalık.Size tavsiyem:sigara kullanıyorsanız bırakmayı, bademcikleriniz varsa ve yılda 3 den fazla enfeksiyon yaratıyorsa aldırmayı düşünebilirsiniz.Burnunuz tıkalı gezmeyin mutlaka gribal bir durumda burun açıcılar kullanın,havası kuru ortamlarda pek bulunmamaya bakın.

June, Sigara çok içmiyorum az haftada 2-3 tane bademciklerimi aldırmıştım çocukken evet burnum tıkalı iken başıma ağrı çok yapıyor, gece yatarken mutlaka nemli bez koyuyorum peteklerin üzerine yetmedi sıra sıra diziyorum ıslak bezleri:) birde zencefilimi balımı eksik etmiyorum, tşkler alakanıza...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1523 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları