Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ağrı nedir? Nasıl oluşur? Sadece fiziksel midir yoksa düşünsel olgulardan da ortaya çıkar mı? Hangi eşikten sonra acıya dönüşür?

bir ilimiz
  • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, bu da doğru.tşkler :)

sen bunları internette, sağda solda araştırsana. cevabını bulamassan buraya yazarsın. artık kabak tadı verdi bu iş
  • Paylaş
Psikolojik olarak da ağrı hissedilebilir. Beyindeki ağrı merkezlerini psikolojik olarak etkileyip sanal ağrılar hissedilebilir.
  • Paylaş
7

Cem Deyupoğulları, aynı şekilde bu ağrıları plasebo etkisiyle mi çözülr ?

Egemen Tahmilci, Çözülebilir evet bu tarz aldatmacılarla insanların psikoloik olarak ağrılarını azalttığı biliniyor. Benim de başıma gelmiş sarhoşken :).

Cem Deyupoğulları, :):) bilimsel araştıma bile yapılmış..10 hastaya iyileştirici ilaç verileceği soylenmiş.ama 5 ine verilmiş.diğerlerine zararsız ve yararsız ilaç enjekte etmişler.onu da iyileşmiş :)

Egemen Tahmilci, Beynimizin etkilerini hala tam olarak bilmiyoruz. O yüzden zaten beyin olaylarına çok ilgiliyim ilerde de işallah üstüne çalışabilirim. Yani beynimizi tam olarak kullanamadığımız için neler yapabiliceğini bilmiyoruz. Ama beyinsel koşullama çok şey yapabiliyor. Ben de de midem ağrırken sarhoşken demişim midem ağrıo delircem ölcem diye mide hapı yerine vitamin vermişler :) demişim düzelmiş. Çok ilginç geliyor bana.

Cem Deyupoğulları, evet.bu arada bulgularını paylaşırsan da çok sevinirim.şimdiden tşk ederim..

Egemen Tahmilci, :) Bulamam yani bulmam için çok sene lazım o kadar sene burda olursak o zaman paylaşırım ama :==)

Cem Deyupoğulları, allah razı olsun :)) o da iyiymiş..:)

stres girdim mi ben başım çok fena ağrıyor ve kendimi yorgun hissediyorum yani psikolojizk olarak da olabilir fiziksel de olabilir
  • Paylaş
Psikolojik nedenlerle ortaya cıkan ve bedensel hastalıklarla kendini ifade eden hastalıklara psikosomatik hastalıklar denir. Yani kendi psikolojinle bağlantılı düşünerek bir yerini ağrıtabilirsin. Ki başıma gelmişti. Lisede beden dersinde derse girmemek için bacağım ağrıyor diyecektim ki yalan söyleyen bir insan değilim bu yüzden inandırıcı olsun diye nasıl diyeceğimi, bu durumu sürekli düşündüm ve hoca koridorda bana doğru gelirken benim gerçekten bacağım ağrımaya başladı :S O olaydan sonra da bir daha hastalıkla ilgili yalan söylemeye kalkışmadım.
  • Paylaş
hem psikolojik hem de fizyolojik olarak ortaya çıkması mümkün bir durum
  • Paylaş
Ağrı ve acı farklı şeylerdir acı keskin ağrı yaygındır, ve ağrı psikolojik olarak da giderilebilir ama acıya tıbbi yardım lazımdır
  • Paylaş
Starcream tam anlamıyla saçmalamışsın. tam bilmeden yazmayın bari. ağrının da bir acı olduğu açıklanmıştır. Ayrıca orgazm anında bile insanın acı çektiği söyleniyor. Bunun açıklaması bedenin tıbben ne hissettiği ile alakalı, senin ne hissettiğin değil.
  • Paylaş