Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ahmet Davutoğlu'nun , Gazze'de Şifa Hastanesi'nde ağlaması yanlış bir davranış mıdır? Bir ülkenin bakanının her daim güçlü gözükmesi gerekmez mi?

Yeri ve zamanında olduğunda siyasetçi de olsa ağlayabilir tabiki, ancak aglamanin da vakur bir tarafı var. Öyle salya sümük de olmayacak, Obama seçimden sonra ağladı o da hoş olmadı bence, çocukların bile bildiği bir sonuç için insan neden duygulanir ki, başkanlığa devam edeceğri belliydi. Bunlar "yerse" ağlaması. Gazze Ye gitmek üzülmek için insan olmak yeterli katliam karşısına da kim ağlamaz. ama salya sümük te olmayın yani.
  • Paylaş

Filistinliler beğenmiştir, İsrailliler gülmüştür... Aslında evet politika ciddi bir iş, iyi alıştılar ağlamaya. Türkiye'de satıyor ama Dünya'da pek geçerli olacağını sanmam.

  • Paylaş

Sonuçta siyasetçi ağlamaz diye bir şey söyleyemeyiz. Duygulanmıştır, ağlamıştır. Yalandan da ağlamış olabilir sempatik görünmek için. Gayet doğal. Barack Obama seçim sonrası ağladığında güçlü görüntüsünü mü kaybetti ? Hayır. Sonuçta siyaset yapan adamlarda senin benim gibi, etten kemikten, akşam olduğunda 2metrekare yatağa yatıp, bir tabak yemekle doyan insanlar.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

673 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt